Pakiety do dłuuugiego latania.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Rurek »

Czy ktoś się doktoryzował może z mniejszych gabarytowo braci omawianych tu akku czyli "14500" ? Szukam czegoś o największej pojemności, prąd rozładowania ma drugorzędne znaczenie...
Potrzebuję do małych latarek i epapierosów :-)
Coś, ktoś ?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2269
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Zbig »

Kiedyś się rozglądałem, ale wypadały cienko w porównaniu do 18650 :-(
Chyba najlepsze były wtedy Sanyo.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Rurek »

Rzeczywiście lipa, nie robią fajnych pojemności :-( Ostatecznie wziąłem coś z naszego ulubionego sklepu: https://www.fasttech.com/p/1134000
Obrazek
Mam nadzieję że to ma rzeczywiście 750mAh a nie jak ultra-sraj-demon-super-hiper-fajer które na ładowarce dobijają do 500 a na naklejkach 900 napisane....a już zupełne kuriozum to 1200...za 12zł dwie sztuki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: http://www.dx.com/p/ultrafire-1450-1200 ... pcs-285613#
Obrazek
które na fasttechu mają dodany komentarz sklepu (!!!!) że dobijają do 650...
Podoba mi się ten sklep za rzetelność.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Adrián »

Rurek pisze:Czy ktoś się doktoryzował może z mniejszych gabarytowo braci omawianych tu akku czyli "14500" ?
Tak, ja używam, buduję od wielu lat latarki, lampki na rower na li-ion. Jedne z najlepszych są AW, jak nie najlepsze i pewne pojemności, niestety nie są tanie.
Później z tańszych, Sanyo i Panasonic. Trustfire tzw ogniste jeszcze oblecą, ale zależy od partii.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Rurek »

Adrián pisze:Trustfire tzw ogniste jeszcze oblecą, ale zależy od partii.
Mam to g*wno i to o nich pisałem że mimo naklejki 900mAh ładuje się je do 500mAh i do tego siadają poniżej progu odcięcia przy ssaniu ponad 4A.
Poza tym na jakimś mądrym blogu wyczytałem żeby wystrzegać się wszelkich ogniw z nazwą "fire" bo to raczej płomyk a nie ogień.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Adrián »

Losowość tych ogniw jest duża.. Najlepiej wypadały 18650 swego czasu, ale teraz już bym nie zaryzykował.
Na AW, Sanyo i Panasonic jeszcze się nigdy nie przejechałem przy moim zastosowaniu. Pojemność zwykle trochę większa niż deklarowana.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Rurek pisze:na jakimś mądrym blogu wyczytałem
Let me say, mdiy? :D
Te wszystkie ogniste szajsy robią na odpadach, ew. pakują małe 100mah lipolki do metalowej puszki o wymiarach 18x65mm...
No i to wystarcza, większość ludzi wkłada taki aku do latarki, latarka się zapala i na tym kończą się testy, następnie taki osobnik leci na kompa i wystawia pozytywną opinię.
BBartkiewicz
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 22:09

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: BBartkiewicz »

Czy ktoś ma doświadczenie w użyciu takich pakietów do dronów 2kg ?
Czy to możliwe?
Ostatnio zmieniony sobota 26 gru 2015, 13:13 przez BBartkiewicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietrus11
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 17:28
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: pietrus11 »

cobra pisze:
No tak ale lipo na moim hyperionie jest do 4.20v a lion do 4.10v ???
A zaglądaliście do not katalogowych obecnie produkowanych ogniw li-ion? Mają napięcia ładowania 4,20V lub nawet więcej.
Takie przyporządkowanie, że 4,1V to li-ion, a 4,2V to li-pol to już trochę historyczna zaszłość.
Poza różnicą wartości napięcia końcowego, to są takie same procesy ładowania CCCV.
Więc albo zaktualizować oprogramowanie ładowarki,albo ładować na programie lipo, czy tak?
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: cobra »

Tak
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2269
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Zbig »

Tak, czyli ładować na programie LiPo jeśli napięcie końcowe ładowania ogniw to 4.2V (trzeba sprawdzić gdy się kupuje ogniwa).
Awatar użytkownika
pietrus11
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 17:28
Lokalizacja: Norwegia

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: pietrus11 »

hmm... będzie to trudne ,jeżeli chodzi o pojemność itd. nie kupowałem ogniw zostały mi się baterie od wkrętarki hitachi (bo jej sie przedwcześnie zmarło) dostałem innej firmy więc adopcja starej baterii była jak najbardziej na miejscu.

Wstawie zdjęcie ogniwa może coś wywnioskujecie, sprawdzałem 4s3p z tych ogniw w kopterze na 11'' propelkach, była ciepła po kilkunastu minutach zawisu.

http://zapodaj.net/92abc6e7d4bb6.jpg.html
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Adrián »

Lee pisze:No i to wystarcza, większość ludzi wkłada taki aku do latarki, latarka się zapala i na tym kończą się testy, następnie taki osobnik leci na kompa i wystawia pozytywną opinię.
Tu się bardzo mylisz.. Wejdz sobie na stronę chociażby swiatelka lub torch i się przekonaj, że tam też się robi testy ogniw. Nawet są przyklejone tematy. Więc nie wypisuj takich głupot.
Tylko potrzeby mają inne niż modelarze.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: TorFPV »

Mam i ja :mrgreen: 21Ah xd

Obrazek
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Adrián pisze:
Lee pisze:No i to wystarcza, większość ludzi wkłada taki aku do latarki, latarka się zapala i na tym kończą się testy, następnie taki osobnik leci na kompa i wystawia pozytywną opinię.
Tu się bardzo mylisz.. Wejdz sobie na stronę chociażby swiatelka lub torch i się przekonaj, że tam też się robi testy ogniw. Nawet są przyklejone tematy. Więc nie wypisuj takich głupot.
Tylko potrzeby mają inne niż modelarze.
Oj tam, jak zawsze są wyjątki, ja mówiłem o większości, nie o wszystkich, naucz się czytać adrianku mój.
A o forum swiatelka.pl mi nie mów bo kuźwa jestem tam użyszkodnikiem od dłuższego czasu...
ODPOWIEDZ