*DJI* Odlatywanie

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

jacekV pisze:Heksa z Naza V2, link na Frsky poszedł w bok jak zwariowany i to dwa razy pod rząd...
Latanie w polu, za pierwszym razem nisko i bez strat, niestety drugi raz gleba z wysoka i połamane śmigła + dwa ramiona.
Wykluczam jakieś czary na słońcu i zakłòcenia, bo mòj Heniek (jedyna rożnica to V1) latał jak talala.
Wszystko szybko i bez ostrzenia po 3-5 min lotu jazda w bok jak po sznurku, za drugim razem widziałem kątem oka ze były pròby korygwania lotu - ale bez efektu - Darek mòwi że zdążył nawet FS pstryknąć...
Sprzęty skalibrowane, wszystkie przedstartowe procedury zaliczone, softy 4.02
Wygląda to na zwariowanie magnetometru.Pewnie talerzyk z GPS za blisko wszystkiego i awaria gotowa.Niech kolega poprawi miejscówkę GPS na pewno awaria sie nie powtórzy.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Dlatego latam V1 z firmware 2.02. Jednak te nowe softy i Naza V2 nie wzbudzają we mnie poczucia bezpieczeństwa.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Myszon, bez przesady, latam na V1 z PMU v2 czyli prawie NAZA 2 i z softem 4.02 i jeszcze takiego numeru nie miałem. Lot stabilny i zachowanie przewidywalnye. Takiego numeru jeszcze nie widzialem.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

No wiesz Jacku V2 mi spyliła a V1 z 4.02 spyla w bok w GPS aby po chwili wrócić. Może i przesadzam ale to moja subiektywna przesada :-D Na V1 z 2.02 zrobiłem najwspanialsze jak dotąd loty, filmy, foty ummm. Dlatego ostatnio wróciłem do 2.02 i jest gites.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Myszon pisze:Dlatego latam V1 z firmware 2.02. Jednak te nowe softy i Naza V2 nie wzbudzają we mnie poczucia bezpieczeństwa.
Myszon,przestań drążyć kwestie "szmatek" w co ubrane masz miałeś quadro/hexe.Zwróć bardziej uwagę na instrukcje.Bo na razie Ty i shaggee mieliście problemy z uciekającą NAZA w sensie beznadziejna sprawa.
Ale tylko u WAS GPS był zainstalowany nie tak jak powinien.Rezultat,ucieczka długo lota dwa zmiana u kolegi shaggee na nowe FC.
Popełniliście podobne błędy a winowajca był jeden ,NAZA.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
avision

Post autor: avision »

paulox pisze:Avision - jakie masz śmigła?
Pierwszy raz zwiała na APC 9x4,7, drugi na APC 12x4,7
reszta sprzętu to:
Tarot FY680
silniki rctimer 4215 650KV
regle rcimer simonk 30A
pakiet 4s 5000mAh zippy compact 25C
gimbal
link FrSky + Turnigy9x

Po pierwszej ucieczce miałem spalony ESC i przegrzane uzwojenia silnika przy nim. Po drugiej i trzeciej niczego nie zaobserwowałem. nie wiem czy to ma znaczenie ale kalibracja silników działa tylko na połowie z nich, druga połowa się nie odzywa przy próbie kalibracji. Hexa uruchamia się bez tej kalibracji na wszystkich trybach normalnie i krótkie loty mogę wykonywać ale boję się dalej latać teraz. Kontroler jest przyklejony do podstawy gąbką samoprzylepną więc jakaś amortyzacja jest. Zaobserwowałem jeszcze delikatne luzy na silnnikach. Nie wiem ile one już przelatały bo kupiłem używana hexę.
M@T!
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 15:10
Lokalizacja: Oslo - Sandomierz

Post autor: M@T! »

FPV Olo pisze:
Myszon pisze:Dlatego latam V1 z firmware 2.02. Jednak te nowe softy i Naza V2 nie wzbudzają we mnie poczucia bezpieczeństwa.
Myszon,przestań drążyć kwestie "szmatek" w co ubrane masz miałeś quadro/hexe.Zwróć bardziej uwagę na instrukcje.Bo na razie Ty i shaggee mieliście problemy z uciekającą NAZA w sensie beznadziejna sprawa.
Ale tylko u WAS GPS był zainstalowany nie tak jak powinien.Rezultat,ucieczka długo lota dwa zmiana u kolegi shaggee na nowe FC.
Popełniliście podobne błędy a winowajca był jeden ,NAZA.
Możecie przypomnieć o tych błędach popełnionych przez Myszona i Shagee
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

M@T! pisze:
FPV Olo pisze:
Myszon pisze:Dlatego latam V1 z firmware 2.02. Jednak te nowe softy i Naza V2 nie wzbudzają we mnie poczucia bezpieczeństwa.
Myszon,przestań drążyć kwestie "szmatek" w co ubrane masz miałeś quadro/hexe.Zwróć bardziej uwagę na instrukcje.Bo na razie Ty i shaggee mieliście problemy z uciekającą NAZA w sensie beznadziejna sprawa.
Ale tylko u WAS GPS był zainstalowany nie tak jak powinien.Rezultat,ucieczka długo lota dwa zmiana u kolegi shaggee na nowe FC.
Popełniliście podobne błędy a winowajca był jeden ,NAZA.
Możecie przypomnieć o tych błędach popełnionych przez Myszona i Shagee
Nie ma co robić offtopu - u mnie w quadzie nie wiadomo co było przyczyną tego iż się zawiesił w jednym ustawieniu i odleciał z wiatrem. To nie był pierwszy lot a wcześniejsze próby zawisów odbyły się w 100% z powodzeniem. Poza tym antenkę w hexie mam na patyczku i pomimo tego na sofcie 4.02 po ruszeniu YAW'em ucieka chwilkę w bok po czym wraca. Wszystko zgodnie z instrukcją. Wróciłem do 2.02 i maszyna wisi jak żyrandol. Olo tutaj raczej za jasnowidza poleciał bo wszystkiego na temat mojej maszyny na forum się nie wyczyta.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Myszon pisze:Olo tutaj raczej za jasnowidza poleciał bo wszystkiego na temat mojej maszyny na forum się nie wyczyta.
A takie teksty lubię najbardziej.Normalnie zasłona dymna :mrgreen:
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Obrazek

Czerwone "jajo" zmienia się w kształcie zależnie od maszyny, ale tak czy siak problem jest ten sam. Umieszczanie jakichkolwiek anten (czy też gps i magnetometru) w jajku oznacza działanie całej masy różnych fal na urządzenie odbiorcze/nadawcze.
DJI o tym wie i dlatego daje GPS'a z patykiem. Patyk robi za bufor odsuwając gps od strefy mocnego szumu. Nie mniej, nadal w okolicy jest szum mniejszy/wiekszy.

Maszyny uciekają poprzez złą instalacje GPS'a z magnetometrem za blisko źródła problemu.
Czasem sieczka na maszynie jest taka ze i tyczka nie pomoże.
^ sens tylko w postępie ^
paulox
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 16:29
Lokalizacja: Darlowo

Post autor: paulox »

loop pisze:Obrazek

Czerwone "jajo" zmienia się w kształcie zależnie od maszyny, ale tak czy siak problem jest ten sam. Umieszczanie jakichkolwiek anten (czy też gps i magnetometru) w jajku oznacza działanie całej masy różnych fal na urządzenie odbiorcze/nadawcze.
DJI o tym wie i dlatego daje GPS'a z patykiem. Patyk robi za bufor odsuwając gps od strefy mocnego szumu. Nie mniej, nadal w okolicy jest szum mniejszy/wiekszy.

Maszyny uciekają poprzez złą instalacje GPS'a z magnetometrem za blisko źródła problemu.
Czasem sieczka na maszynie jest taka ze i tyczka nie pomoże.
To czemu w takim razie inne multicoptery gdzie gps jest montowany bez tyczki nie uciekają?
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

paulox pisze:To czemu w takim razie inne multicoptery gdzie gps jest montowany bez tyczki nie uciekają?
A temu,że nie mają magnetometru.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

FPV Olo pisze:
paulox pisze:To czemu w takim razie inne multicoptery gdzie gps jest montowany bez tyczki nie uciekają?
A temu,że nie mają magnetometru.
Dokładnie, poza tym napisałem dlaczego uciekają, a nie dlaczego nie uciekają. Jest tysiące konfiguracji, analizowanie ich to dość mało interesujące mnie zajęcie :mrgreen:
Ale analizowałem foty uciekinierów i wszystkie łączyło to samo.
Napchane wszystko co ma anteny za blisko innych elementów elektronicznych. W efekcie wszystko sieje a im bliżej tym łatwiej o zakłócenie, które się zmienia wraz z rozgrzewaniem się elementów maszyny. Dlatego na początku może być okey, a po paru minutach już nie. Ciekawe, to się nadaje do badań, ale kto ma na to czas ;)
^ sens tylko w postępie ^
M@T!
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 15:10
Lokalizacja: Oslo - Sandomierz

Post autor: M@T! »

hmmmm więc zostaje mi dać dłuższy patyk od gpsu . Bo w f550 nie ma jak za bardzo zamontować gps aby ominąć jajko śmierci :roll:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

A temu,że nie mają magnetometru.
Powiedz to AIO...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ