Dobry dron na początek

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Zantor
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 09:51

Dobry dron na początek

Post autor: Zantor »

Witam
Czy ktoś z was może mi pomóc w wyborze niezłego drona na pierwszy raz dla dziecka? Założenia są takie - Niezły zasięg, wbudowana kamera, transmisja na żywo do pilota, budżet ok 800 PLN, realny dostęp do serwisu i części zamiennych.

I odrazu proszę nie piszcie żeby kupic coś za 50-100 PLN i się pouczyć. Jakiś czas temu powiedziałem dziecku że małego prostego drona mogę mu kupić ale na takiego za 800 PLN sam musi sobie uzbierać. Więc sobie uzbierał. Ja muszę dopilnować żeby nie kupił byleczego.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Jagoda »

Tu jest wszystko a nawet więcej:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=32423 - autor odwalił kawał dobrej pracy.Niech nie idzie na marne.
Pozdrawiam. :), :)
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Carrock »

Proponuje drona za 50-100zl i tak kupic, bo szkoda 800zl i ewentualnie ludzi i sprzetu wokol ktorego bedzie latac.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dobry dron na początek

Post autor: hornet2 »

Ile to dziecko wiosen sobie liczy ? Wbrew opiniom tak jak i helik 450-tka dron to nie zabawka ! Większy model poprzez nieuwagę może zrobić poważną krzywdę dziecku .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Zantor
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 09:51

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Zantor »

9
Awatar użytkownika
sikormaniak
Posty: 39
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry dron na początek

Post autor: sikormaniak »

Ma to być dron jakiego typu? Do ujęć ze stabilizacją, gps itd. czy do jakichś wyścigów? Zakup tylko ze sklepu na terenie Polski czy również możliwość kupna za granicą?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dobry dron na początek

Post autor: hornet2 »

Czyli takie młodsze dziecko . Za pewne jesteś świadom tego że taki dron to nie zabawka . Chociaż takie "biedronki " można by do zabawek zaliczyć . Ale taka większa "biedronka " też potrafi porządnie skaleczyć . Najgorzej jak takie coś by wleciało dziecku prost w twarz . Co nie jest niemożliwe ! Dlaczego dla 9-cio latka chcesz jakiś droższy model i w dodatku z FPV ? No chyba że tata tylko tak mówi że dla syna . :mrgreen: A sam będzie nim latał .

sikormaniak pisze:Ma to być dron jakiego typu? Do ujęć ze stabilizacją, gps itd. czy do jakichś wyścigów? Zakup tylko ze sklepu na terenie Polski czy również możliwość kupna za granicą?
Dla 9-cio latka ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Z.W15 »

sikormaniak pisze:Ma to być dron jakiego typu? Do ujęć ze stabilizacją, gps itd. czy do jakichś wyścigów? Zakup tylko ze sklepu na terenie Polski czy również możliwość kupna za granicą?
jak to do czego ?-do zabawy w piaskownicy :-) kto bogatemu zabroni ,dokupi dobre ubezpieczenie i bedzie git.
Osobiscie proponuje P4-aby spelnil wszystkie wymagania z 1postu oprocz ceny oczywiscie.
Awatar użytkownika
sikormaniak
Posty: 39
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 18:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dobry dron na początek

Post autor: sikormaniak »

Uważam hornet2, że na rynku znajdzie się parę droników, które poprzez zabezpieczenia na śmigła, solidną konstrukcje podołają zabawom i będę odpowiednie dla 9 lata. Oczywiście pierwsze loty pod kontrolą rodzica :)
Zantor
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 09:51

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Zantor »

jak to do czego ?-do zabawy w piaskownicy

Dobrze ujęte. Cel czysto rozrywkowy, zwiedzanie okolicy, ciekawe zdjęcia itd.

FPV - Takie sobie młody marzenie wymarzył

A tata z pewnością też sobie polata.

Ogólnie rząd cenowy 800 to są moje obserwacje ofert z dronami, które teoretycznie spełniają wymagania. Co do wysyłki to wolałbym z Polski (chyba, że w Polsce jest jakiś gwarant).
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Dobry dron na początek

Post autor: hornet2 »

sikormaniak pisze:Uważam hornet2, że na rynku znajdzie się parę droników, które poprzez zabezpieczenia na śmigła, solidną konstrukcje podołają zabawom i będę odpowiednie dla 9 lata. Oczywiście pierwsze loty pod kontrolą rodzica :)
Miałem to na myśli . Kupując dziecku coś takiego za 800zł . A coś innego tańszego , bardziej dedykowanego takiemu dziecku robi różnicę .

https://www.banggood.com/Eachine-Racer- ... mds=search


Obrazek

Dałbyś przykładowo 9-cio letniemu dziecku do ręki coś takiego ( T-rex 450-tka ) ?

Obrazek

Nie mówię by w ogóle nie kupować dziecku jakiegoś drona . Ale odpowiedni model do danego wieku . Na opakowaniu pisze od ilu lat . Z reguły piszą +12 albo +14 lat . Na pewno dla 9-cio latka też by się coś znalazło . Co do kupna w Polsce . Owszem , czemu nie ! Co prawda wychodzi dużo drożej niż bezpośrednio w Chinach . Ale jak ktoś nie lubi czekać i dodatkowo liczy jeszcze na jakiś serwis . Chociaż z tym serwisem to bym polemizował . Czasami prędzej idzie się dogadać z Chińczykiem niż z Polakiem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Dobry dron na początek

Post autor: maxiiii »

Wybór jest prosty
Allegro z filtrem, drony zabawki, wiek od 8 lat, cena 600-800zł.
https://allegro.pl/kategoria/zabawki-11 ... b-1-3-0511
Zantor
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 04 lip 2017, 09:51

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Zantor »

Ok. Skracając tą dyskusję: Nie wnikajmy czy kupić czy nie, tylko co kupić.
Czy znacie jakieś konkretne modele warte uwagi?
Ew. co jeszcze oprócz założonych parametrów powinien (i czego nie powinien) mieć dron?
Na co zwracać uwagę? (bateria, silniki, radio itp)
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: Dobry dron na początek

Post autor: arrecky »

Polecam sobie na początek ściągnąć np FPVFreerider i razem z synem na sucho, na kompie potrenować loty. Ja uczę moją 6letnią córkę na symie x51 - na razie ona trenuje utrzymywanie wysokości na thorttle a ja ogarniam resztę - wiele razy zabawkowość tego modelu zminimalizowała potencjalne straty do zera. Miałem też okazję przetrenować na w/w modelu kompletnie zielonych chłopców: 8 letniego i 7 letniego - wiem już, że dzieci w tym wieku potrafią naprawdę zrobić coś bardzo nieobliczalnego - w tym wypadku typ modelu skutecznie zredukował straty do minimum - a respekt do latających śmigiełek pozostał i owocował w dalszej nauce większą rozwagą i lepszym wypełnianiem poleceń dorosłego. Fakt iż ja mojego ścigacza, na którym sam się uczę - nie dałbym do ręki żadnemu dziecku (moja córka dłuuugo jeszcze pozostanie przy modelach zabawkowych...) czy to 6 letniemu czy 10 letniemu - nie oznacza, iż w Twoim przypadku to nie zadziała dobrze - tyle, że może skoro jak rozumiem sam będziesz dopiero zaczynał - może warto zacząć od czegoś bardziej bezpiecznego - ja sam zaczynałem swoją przygodę od galaxy visitora 2 za 700 stów - i muszę przyznać, iż ta zabawka nie raz mnie nieźle nastraszyła choć fpv nie ma i śmigłami mogła mi co najwyżej siniaków parę nabić.
Powodzenia życzę w droniarstwie - tym bardziej iż zamierzasz startować razem z synem co może dać Wam wiele frajdy...

EDIT
Może taki model by Wam na początek wystarczył:
Galaxy Visitor 6 CAM + Kamera HD, WiFi
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Dobry dron na początek

Post autor: Verid »

Zantor - jak mniemam żaden z was (tak ociec jak i potomek) nie umie latać. Żaden z was też nie ma bladego jak te zabawki są zbudowane vide ewentualna naprawa. Nie ma sensu (moim skromnym zdaniem oczywiście) wypaprać całych zaskórniaków Młodego na kopter który zaraz rozwalicie a na domiar złego nie będziecie umieli naprawić. Zabawki za stówkę typu cx10 proponuje się nie dlatego że klienta nie stać tylko że żal rozpirzyć na wstępie tego większego. Jak ogarniecie podstawy to świat stoi otworem i zaraza FPV tylko czeka żeby was i tak wydoić z kasy :mrgreen:

Druga sprawa - podany budżet i stwierdzenia "Niezły zasięg, wbudowana kamera, transmisja na żywo do pilota" nie idą w parze. To co dostaniesz za tą sumę (mówimy o nowych sprzętach) będzie miało gówniany zasięg, kiepski podgląd i jakość nagrań na poziomie tostera.

Jeżeli pomimo powyższego nadal się napierasz żeby iść od razu w większy kopter i puścić całą (a przynajmniej większość) kasę dziecka to ja bym atakował od razu coś z napędem bezszczotkowym - mniejsza frustracja przy wietrznej pogodzie a jak dzieciak będzie miał sobie zrobić krzywdę to i piankową piłką sobie zrobi. Przykładowy zestaw:

Kopter
https://www.banggood.com/JJRC-X1-With-B ... 11622.html
Albo
https://www.banggood.com/XK-X251-With-B ... 38369.html

FPV
https://www.banggood.com/Syma-X5C-1-X5S ... 80090.html
albo
https://www.banggood.com/XK-X251-RC-Qua ... 65566.html

Zestaw XK X251 (kopter+FPV) jest o tyle ciekawszy że to jedno do drugiego pasuje od strzała. W przypadku X1 + FPV od Symy trzeba ciut pokombinować z mocowaniem i kabelkami.

Tak, to chiński sklep ale renomowany, wielokrotnie sprawdzony i z bardzo dobrą polityką prokliencką.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ