Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ozon1234
Posty: 3
Rejestracja: piątek 04 gru 2015, 00:04

Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: ozon1234 »

Witam jestem tu nowy i nie wiedziałem gdzie sie wstrzelić ale do brzegu dji phantom 3 advanced byłem dziś na rybach i mój sprzęt utoną nowka sztuka tydzień i nie wiem dla czego spadł odległość 200 m wysokość 50 bateria 60% a on spadł :(((( do wody i poszedł na dno nie wiem dla czego sie tak stało nagle brak sygnału i koniec jak by go ktoś wyłączył zero reakcji temperatura powietrza jakieś plus dwa i troche stał na łajbie jakieś 2h proszę o podpowiedz co mogło byc przyczyna bo mam zamiar kupic drugiego i niechcem go stracić dziękuje z gury za pomoc
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: Marciniasty »

Bo się instrukcji nie czytało i FS nie był ustawiony prawidłowo , tak to by wrócił sam w miejsce startu . Opcja drug to usterka elektroniki (regiel,silnik,FC ).Napisz jeszcze czy lądował w tej wodzie czy zrobił fikołka i spadł .
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: Adrián »

Marciniasty pisze:tak to by wrócił sam w miejsce startu
Pewnie to by nic nie dało, bo start był z łódki ;-)
BTW nie wiem jak Wy, ale ja jak mogę, to nie latam nad wodą. Wolę zbierać szczątki z ziemi.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: mikun »

wystarczy doczepić trochę "makaronu" żeby nie poszedł na dno, waga niewielka ale lepiej wyłowić pływającego kopterka niż pozostawić naturze w jeziorze czy rzece.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: Master Yoda »

Marciniasty pisze:Bo się instrukcji nie czytało i FS nie był ustawiony prawidłowo
W sprzęcie ready to fly źle ustawiony FS? Hmm buląc taką kasę za gotowca Srejoti to raczej ciężka sprawa :P . Wystarczyłoby żeby gps ześwirował i już dji głupieje w niedoświadczonych rękach.
Na marginesie bez urazy dla autora, ale kto przy zdrowych zmysłach bierze model na łódkę? Tym bardziej na ryby, no jeszcze łódkę byłbym w stanie zrozumieć, ale coptera? Do sedna być może awaria elektroniki dłuższy czas w wilgotnym miejscu i mogła mu odwalić palma.
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: From_heaven »

Marciniasty pisze:Bo się instrukcji nie czytało
Sądząc po ortografii autora wątku, to generalnie chyba wiele nie czyta.
Awatar użytkownika
Master Yoda
Posty: 148
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 21:30
Lokalizacja: Gołdap

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: Master Yoda »

From_heaven pisze:
Marciniasty pisze:Bo się instrukcji nie czytało
Sądząc po ortografii autora wątku, to generalnie chyba wiele nie czyta.
Nie obrażajmy nowych, może zmęczony, jest zielony w temacie więc nie wie jak się z tymi sprzętami obchodzić. Po to mamy forum żeby wymieniać się poglądami, pomagać i gawędzić na różne tematy :)
Hangar: Compass Odin90 FBL, Kyosho C4, KDS 550 Innova v2, Trex 450 pro v2 FBL, Blade SR, 4x Blade 130X, Blade MCPX, Skoczek by Rayford.
Aparatury: Spektrum DX8T Dsmx, Spektrum DX6i Dsmx.
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: automaciek »

Już gdzieś było, marynarz + PH na dużej jednostce pływającej. Wystartował, poleciał nawet, do czasu aż nadajnik statku rc nie zagłuszył. PH posłusznie wykonał FS, wrócił i wylądował.....
Gwiazdka się zbliża i kwiatków będzie więcej, bo przewidywania i logicznego myślenia nie można się nauczyć.


Wysłane z HuaPhone :-)
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
ozon1234
Posty: 3
Rejestracja: piątek 04 gru 2015, 00:04

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: ozon1234 »

Poprostu spadł nie zaczął nawet wracać testowałem go nie jedno krotnie jak poleciał i straciłem zasięg video to odrazu wracał sam i testowałem go jak miał mało bateri to tez zaczynał procedurę wracania a tym razem nic poprostu sie wyłączył i spadł
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: Myszon »

No to miałeś po prostu pecha. Zawiodła elektronika lub oprogramowanie. Zdarza się niestety. Musisz mieć tego świadomość że nawet najlepszy, najdroższy i najbardziej wychuchany dron może uciec, spaść i bóg wie co jeszcze zrobić.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
ozon1234
Posty: 3
Rejestracja: piątek 04 gru 2015, 00:04

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: ozon1234 »

A na ryby go zabrałem zeby sfilmować jak wyciągam szczupaka z wody chyba po to jest zeby filmować różne ujęcia gdzieś doczytałem ze przyczyna mogła byc zimna bateria i Ze musi byc ogrzana przed lotem nie wiem zgłupiałem sam szkoda sprzętu tyle frajdy zamieniło sie w tytanika no nic dzieki chłopaki za inicjatywę kupie drugiego i juz go nad wodę nie zabiorę dzieki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: dubik3e »

Nie masz żadnego nagrania tego lotu?
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: fragles »

Master Yoda pisze:
From_heaven pisze:
Marciniasty pisze:Bo się instrukcji nie czytało
Sądząc po ortografii autora wątku, to generalnie chyba wiele nie czyta.
Nie obrażajmy nowych, może zmęczony, jest zielony w temacie więc nie wie jak się z tymi sprzętami obchodzić. Po to mamy forum żeby wymieniać się poglądami, pomagać i gawędzić na różne tematy :)
Niby tak. Jednak bez znaków interpunkcyjnych ciężko zrozumieć sens.
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: Dji phantom 3 advanced stracił zasięg

Post autor: arni313 »

Panowie DJI phantom 3 standart kamera 2.7k stan 2mc na gwarancji.czy ktoś zna temat gwarancji PHANTOMÓw bo problem jest taki że kamera przestała działać nie podaje obrazu.Kupiony w polsce.Pytam bo jestem chwilowo za granicą a PHANTOMY chyba do niemiec wysyłają.Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi ewentualnie linka dać z podobnym wątkiem.?pozdrawiam
ODPOWIEDZ