Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Radauskas »

Jakieś 2 tyg. zacząłem myśleć poważnie o dronie. Najpierw o kupnie, a potem olśnienie - zrobić samemu! Zacząłem czytać,.. więcej i więcej,.. I choć wiedzy przybywa to przybywa też świadomości jak wiele jeszcze tej wiedzy brakuje. Zapisałem się na forum,.. czytam, czytam - wiedzy przybywa i wątpliwości również. Połowa określeń i terminologii, której tu używacie jest mi całkowicie obca i nie wiem o czym czytam. Czasami zapytam - i przeważnie typowa odpowiedź - wszystko jest na forum,.. czytaj !
Od 2 tygodni spędzam dużo czasu przy kompie i czytam,... i czytałbym pewnie jeszcze całą zime albo i dłużej, a i tak z pewnością po zakupach okazałoby się, że popełniłem kilka błędów.
Stary jestem,.. chciałbym przed śmiercią jeszcze polatać :)
Więc oficjalnie oświadczam - poddaje się ! Nie buduje.
Dziś albo jutro jade odebrać gotowca z moim wybrańcem na pokładzie - Pixhawkiem w oryginale ! :)
https://www.youtube.com/watch?v=_yOCTgVqmeQ
P.S.
To nie znaczy, że nie będę pytał dalej :)
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: oko »

Pixhawk - dobry wybór! Oryginalny to pewnie drogi okropnie, ale niech ktoś kupuje też oryginały, by rozwijali kod :) Lepiej daj linka do strony by były parametry. Pixhawk to rozwojowa platforma z otwartym kodem i mnóstwem możliwych rozszerzeń.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Myszon »

Moim zdaniem to nic straconego. Dzięki zakupionemu dronowi złożonemu przez inną osobę i tak dowiesz się i doświadczysz wielu aspektów związanych z budową i obsługą. To również jest dobra metoda na poznanie wielu aspektów a co ważne zrozumienie i doświadczenie. Zapewne podczas użytkowania będa się pojawiać różne sytuacje które będą wymagały zaczerpnięcia kolejnej "magicznej tajnej" wiedzy o budowie dronów którą zapewne po kolejnych godzinach spędzonych z nami poznasz a na dodatek okażą się banalnie proste. Życzę Ci jedynie aby zakupiona maszyna nie spowodowała odwrotnego efektu tj. jeszcze większego zniechęcenia się.

Pozdrawiam.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Radauskas »

Powiem Wam,.. to duża ulga i jakbym uwolnił się od jakiegoś ciężaru :) Zbyt dużo nocy ostatnio zarwałem i to się robiło chore..
Mam nadzieje, że kiedyś zrobie jeszcze własnego drona bo samo budowanie rajcuje mnie nie mniej niż latanie.
Tu link do strony producenta https://3drobotics.com/
P.S.
Za nowy zestaw ( bez gimbala ) z oficjalnej EU dystrybucji i gwarancją prawie 24 m-ce i instrukcja PL (!) dam 2.050,-
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Adrián »

Całkiem dobry wybór.
Powoli się nauczysz na gotowcu i później będzie już z kolejnym pix'em łatwiej.
Budowa tylko na początku wydaje się taka skomplikowana.
Przy drugim, to już pikuś. Tylko trzeba dobrze dobrać podzespoły i iść punkt za punktem, to za pierwszym razem masz dużą szanse na odpalenie bez niespodzianek.
Budowa swojego ma więcej plusów, zawsze można coś łatwiej dołożyć, zmienić. Z gotowcami bywa różnie.
Ale głowa do góry, jak poczytasz o konfiguracji i możliwościach pixa, to nie powinno być źle ;-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Pieth »

Radauskas pisze:Powiem Wam,.. to duża ulga i jakbym uwolnił się od jakiegoś ciężaru :) Zbyt dużo nocy ostatnio zarwałem i to się robiło chore..
Mam nadzieje, że kiedyś zrobie jeszcze własnego drona bo samo budowanie rajcuje mnie nie mniej niż latanie.
Tu link do strony producenta https://3drobotics.com/
P.S.
Za nowy zestaw ( bez gimbala ) z oficjalnej EU dystrybucji i gwarancją prawie 24 m-ce i instrukcja PL (!) dam 2.050,-
A ile nocek byś zarwał konfigurując to wszystko :-( druga sprawa, że w tej cenie trudno jest złożyć coś sensownego, gratuluję zakupu i chyba podzielisz się wrażeniami.
Jeżeli jeszcze nie latałeś to kup jakiegoś maluszka typu CX10 lub Hubsan żeby złapać odruchy na drążkach ;-) a to trochę lektury http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1980514
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Radauskas »

Kupiłem kilka dni temu X5 i obijam póki co o ściany w domu :) W weekend wyjde na zewnątrz.
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Adrián »

Dobrze zaczynasz :-) oby tak dalej ;-)
Przyłączam się do prośby Pieth, o jakies wrażenia i kilka fotek. Bardzo mało u nas kopterów z 3dr na forum. Ciągle tylko p3 heh
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak początkującego zniechęcić do budowy drona

Post autor: Radauskas »

Dobrze, że po niego szybko pojechałem. Pan sprzedawca ( lombard wystawił go na allegro ) powiedział mocno zdziwiony, że od mojego telefonu, że się decyduje ( zaraz po tym napisałem o tym na forum ) miał 4 telefony w sprawie tego drona. Przyznać się,.. kto dzwonił ;)
Tak więc jest w moich rękach i powoli będziemy się zaprzyjaźniać,.. mam nadzieje...
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
ODPOWIEDZ