GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: czak45 »

Być może lepiej śledzicie rynek modelarski i być może ktoś coś wie.
Pytanie jest takie, czy powstanie, powstaje gimbal z kamerką taką jak w PHANTOM 3?
Chodzi mi o brak rybiego oka i lekkość całej konstrukcji.
Jak na na razie mamy wybór pomiędzy wszelakimi kamerami sportowymi i gimbalami do nich, a aparatami klasy NEX i wyżej z ciężkimi gimbalami.
Chyba GOPRO się nie pokusi (pisałem do nich i nie otrzymałem odpowiedzi)
Wiem, że można dokupić obiektyw do GOPRO, ale po pierwsze jest drogi, a po drugi szkoda GOPRO, bo szeroki obiektyw też sie przydaje.
Moim zdaniem ewidentnie jest luka na rynku i ciekaw jestem czy ktoś ja zapełni?
Oczywiście mógłbym kupić Phantoma, ale jakoś nie mam przekonania i kasy na ewentualny serwis ;)
Jakie jest wasze zdanie? Może wiecie coś więcej.
Dodam, że link HD jak dla mnie jest zbędny.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: fragles »

Dobre pytanie. Też szukałem czegoś takiego i jedyne co znalazłem, to kamera z gimbalem od P3 jako część zamienna - ale nie wiadomo, czy da się to jakoś podłączyć do nie-P3 no i cena zaporowa, jeśli dobrze pamiętam coś około 200 euro. W związku z tym kupiłem aparat kompaktowy Canon z nagrywaniem full HD i będę majstrował pod niego gimbal, wszystko już wycięte, kupiony storm32, tylko czasu ciągle mało :-)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: czak45 »

Czyli lipa trzeba będzie poczekać.
Marzy mi się lekki gimbal tylko z obiektywem i matrycą, a reszta kamerki na modelu połączona kabelkiem.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: fragles »

Myślę, że lepiej całość dać na gimbalu - z moich doświadczeń wynika, że im lżejsza kamera, tym bardziej podatna na jello.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: From_heaven »

czak45 pisze:Czyli lipa trzeba będzie poczekać.
Nie marudź, tylko kup Phantoma. Wersja advanced to 4800 brutto. Za gopro 4 musisz dać prawie połowę tej ceny. Jakbyś na głowie nie stawiał, to za resztę tej kasy nie zbudujesz sobie quada z takimi możliwościami jak PH3.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: Bambi_461 »

czak45 pisze:Czyli lipa trzeba będzie poczekać.
Marzy mi się lekki gimbal tylko z obiektywem i matrycą, a reszta kamerki na modelu połączona kabelkiem.
Popatrz na to odwrotnie: gimbal obciążony kompletną kamerą powinien być mniej podatny na drgania.Bo, im lżejsze,tym podatniejsze... :-D
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: fragles »

From_heaven pisze:
czak45 pisze:Czyli lipa trzeba będzie poczekać.
Nie marudź, tylko kup Phantoma. Wersja advanced to 4800 brutto. Za gopro 4 musisz dać prawie połowę tej ceny. Jakbyś na głowie nie stawiał, to za resztę tej kasy nie zbudujesz sobie quada z takimi możliwościami jak PH3.
Dolicz to tego jeszcze koszt tabletu - myślę że spokojnie 1000 zł.

Edit: W pewnym momencie też się zacząłem zastanawiać nad przejściem na P3 ale jak wziąłem pod uwagę powyższe, ceny dodatkowych pakietów, zapasowych śmigieł, silników i regulatorów - stwierdziłem że to nie jest "tylko ok. 5 tys. zł" tylko "prawie 10 tys. zł".
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: breweryhills »

fragles pisze:Dolicz to tego jeszcze koszt tabletu - myślę że spokojnie 1000 zł.

Edit: W pewnym momencie też się zacząłem zastanawiać nad przejściem na P3 ale jak wziąłem pod uwagę powyższe, ceny dodatkowych pakietów, zapasowych śmigieł, silników i regulatorów - stwierdziłem że to nie jest "tylko ok. 5 tys. zł" tylko "prawie 10 tys. zł".
Piszesz tak, jakby w innym wypadku nie trzeba ponosić kosztów. Tablet lub telefon w wielu wypadkach już jest, zresztą do latania nie jest niezbędny. Dodatkowy komplet śmigieł masz już w cenie, jeśli masz jakieś pojęcie o lataniu kopterem, to ów dodatkowy komplet raczej długo będzie leżał w szufladzie nietknięty. Silników raczej nie ma po co wymieniać, regulatorów też. Owszem, dodatkowe baterie są znacznie droższe niż zwykłe pakiety, ale tak to już jest z eleganckim i gotowym rozwiązaniem. Nie zapominaj też, że w komplecie dostajesz wszystko - kopter, baterię, ładowarkę, apkę. W każdym innym wypadku wszystko to musisz sobie skompletować. No i pamiętaj, że czas to pieniądz. Nierzadko bardzo duży pieniądz, jeśli tego czasu zostaje mało po odjęciu pracy, domu i rodziny. Zresztą za 1400 EUR masz komplet plus twardy plecak i dodatkową baterię. To jest raptem 6 tys. zł, a nie 10 tys. Nawet wersja Pro w takim komplecie to nieco ponad 7 tys. zł. Ciągle dużo mniej niż te 10 tys. zł.

Jak przypomnę sobie ile kasy poszło na elektronikę do MK, ramę, gimbal, GoPro, silniki, śmigła, aparaturę i odbiornik, pakiety oraz ładowarkę to wychodzi porównywalna kwota jak przy zakupie P3A. Do tego kamera FPV, nadajnik i odbiornik video, ekran do podglądu - w sumie dużo więcej niż koszt zakupu tableta.

Niewątpliwie cena zakupu P3 nie jest mała, ale w odniesieniu do tego, co za tą cenę dostajesz, to konkurencji na razie nie ma. Poza tym za te pieniądze sam nie zbudujesz niczego podobnego parametrami. Muszę uczciwie przyznać, że odkąd nabyłem Phantoma 3, na nowo odkryłem przyjemność latania. Skończyło się dłubanie, zaczęło latanie.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: fragles »

breweryhills pisze:
fragles pisze:Dolicz to tego jeszcze koszt tabletu - myślę że spokojnie 1000 zł.

Edit: W pewnym momencie też się zacząłem zastanawiać nad przejściem na P3 ale jak wziąłem pod uwagę powyższe, ceny dodatkowych pakietów, zapasowych śmigieł, silników i regulatorów - stwierdziłem że to nie jest "tylko ok. 5 tys. zł" tylko "prawie 10 tys. zł".
Piszesz tak, jakby w innym wypadku nie trzeba ponosić kosztów. Tablet lub telefon w wielu wypadkach już jest, zresztą do latania nie jest niezbędny. Dodatkowy komplet śmigieł masz już w cenie, jeśli masz jakieś pojęcie o lataniu kopterem, to ów dodatkowy komplet raczej długo będzie leżał w szufladzie nietknięty. Silników raczej nie ma po co wymieniać, regulatorów też. Owszem, dodatkowe baterie są znacznie droższe niż zwykłe pakiety, ale tak to już jest z eleganckim i gotowym rozwiązaniem. Nie zapominaj też, że w komplecie dostajesz wszystko - kopter, baterię, ładowarkę, apkę. W każdym innym wypadku wszystko to musisz sobie skompletować. No i pamiętaj, że czas to pieniądz. Nierzadko bardzo duży pieniądz, jeśli tego czasu zostaje mało po odjęciu pracy, domu i rodziny. Zresztą za 1400 EUR masz komplet plus twardy plecak i dodatkową baterię. To jest raptem 6 tys. zł, a nie 10 tys. Nawet wersja Pro w takim komplecie to nieco ponad 7 tys. zł. Ciągle dużo mniej niż te 10 tys. zł.

Jak przypomnę sobie ile kasy poszło na elektronikę do MK, ramę, gimbal, GoPro, silniki, śmigła, aparaturę i odbiornik, pakiety oraz ładowarkę to wychodzi porównywalna kwota jak przy zakupie P3A. Do tego kamera FPV, nadajnik i odbiornik video, ekran do podglądu - w sumie dużo więcej niż koszt zakupu tableta.

Niewątpliwie cena zakupu P3 nie jest mała, ale w odniesieniu do tego, co za tą cenę dostajesz, to konkurencji na razie nie ma. Poza tym za te pieniądze sam nie zbudujesz niczego podobnego parametrami. Muszę uczciwie przyznać, że odkąd nabyłem Phantoma 3, na nowo odkryłem przyjemność latania. Skończyło się dłubanie, zaczęło latanie.
Sam P3 to ok. 5 tys., jeden pakiet ok. 700 zł, rozsądna ilość to 3 sztuki, czyli już mamy 7 tys., do tego tablet ok. 1 tys. już mamy 8 tys. Zapasowy silnik i regulator przydaje się mieć, żeby w razie awarii nie czekać miesiąc na dostawę.

Ja mam tak, że cały czas coś ulepszam, kombinuję, wymyślam nowe konstrukcje. Gdybym miał za dużo kasy, kupiłbym P3 ale nie ZAMIAST innych moich maszyn tylko jako dodatek.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: cebulator »

fragles pisze:Zapasowy silnik i regulator przydaje się mieć, żeby w razie awarii nie czekać miesiąc na dostawę.
W przypadku P3 nie ma mowy o zapasowym reglu. Elektronika jest All in One na jednym PCB.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: fragles »

cebulator pisze:
fragles pisze:Zapasowy silnik i regulator przydaje się mieć, żeby w razie awarii nie czekać miesiąc na dostawę.
W przypadku P3 nie ma mowy o zapasowym reglu. Elektronika jest All in One na jednym PCB.
A widzisz - nie wiedzialem. Jesli dobrze pamietam to w P1 i P2 regle byly w ramionach.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: cebulator »

No właśnie P3 pod tym względem jest dość innowacyjny.
W wątku o P3 już ktoś wklejał:
Obrazek
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: fragles »

No to jak padnie regiel wesoło nie jest ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: pawelsky »

fragles pisze:No to jak padnie regiel wesoło nie jest ;)
Jak padnie regiel do wysylasz do naprawy w ramach gwarancji :-)
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: GIMBAL I KAMERA taka jak w PHANTOM 3

Post autor: czak45 »

From_heaven pisze:
czak45 pisze:Czyli lipa trzeba będzie poczekać.
Nie marudź, tylko kup Phantoma. Wersja advanced to 4800 brutto. Za gopro 4 musisz dać prawie połowę tej ceny. Jakbyś na głowie nie stawiał, to za resztę tej kasy nie zbudujesz sobie quada z takimi możliwościami jak PH3.
Z mojej perspektywy nieopłacalny zakup.
Za dużo kasy wydałem na naukę i zbieranie doświadczenia żeby teraz kupić sobie P3 z którym jak coś się stanie to trzeba wysyłać do serwisu.
ODPOWIEDZ