APM - problem z baro

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

APM - problem z baro

Post autor: pilot »

Zapakowałem do quada APM 2.6 i od początku mam problem z barometrem. W trybie Stabilize zachowanie jest normalne, jednak po załączeniu trybu wykorzystującego baro kopter nie trzyma wysokości i robi "skoki" góra/dół. Sprawdzone w trybach AltHold, Loiter i PH i w każdym podobny objaw, widoczny na filmie. Drążki w czasie całego filmu nie były ruszane, zachowanie samoistne. APM jest w obudowie, dodatkowo gąbka na baro ale bez niej jest podobnie.

Miał ktoś podobny efekt ? Nigdy nie spotkałem się z czymś takim i nie mam pojęcia o co chodzi.

Przepraszam za jakość filmu ale kręcone fonem klasy raczej średniej :-)

Pozdrawiam
Krzysiek
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: APM - problem z baro

Post autor: Sonix »

Ja wrzuciłem do swojej 250-ki miniAPM'a i objawy mam podobne.
Wydaje mi się że jest to kwestia rozmiaru modelu i barometr mocno głupieje.
Myślę że w miejscu montażu APM'a tworzy się podciśnienie i stąd te problemy.
Ze względu na brak czasu nic nie kombinowałem, latam bez baro.
kaplasak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 06 sty 2014, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: APM - problem z baro

Post autor: kaplasak »

Którą wersję Arducoptera masz wgraną?
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: APM - problem z baro

Post autor: macgyverek »

Włącz filtrowanie dla baro. Będzie lepiej.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: APM - problem z baro

Post autor: pilot »

kaplasak pisze:Którą wersję Arducoptera masz wgraną?
Mam najnowszą wersję stabilną, bodajże 3.2.1.
macgyverek pisze:Włącz filtrowanie dla baro. Będzie lepiej.
Poproszę o info gdzie to włączyć. Parametrów jest mnóstwo i nie wiem czy dobrze trafię :-)

A co do typu ramy i ew. problemów z tego wynikających to raczej odpada ponieważ kolega w identycznej montował Pixhawka i zero problemów. Więc u mnie albo coś z baro nie tak, albo drgania, albo jeszcze coś innego. Tyle, że z wyłączonym baro wisi idealnie więc drgania raczej nie powinny mieć wpływu.

EDIT: Mam zgrany log ale nie bardzo wiem czego szukać.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: APM - problem z baro

Post autor: macgyverek »

Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: APM - problem z baro

Post autor: pilot »

No i rzecz dość ciekawa :roll: Ustawiłem filtr zgodnie z zaleceniem na 20Hz, poprawa może minimalna była ale do ideału daleko. Wylatałem 2 stare pakiety 3S i odłożyłem quada. Pod wieczór zapakowałem testowo pakiet 4S. I tu pełna niespodzianka, quad zaczął latać zdecydowanie lepiej ! No i było pytanie czy to sprawka idealnych warunków (zerowy wiatr), dobrego pakietu 4S czy może jeszcze czegoś. Więc podmiana na 3S ale również porządny i też lata bardzo dobrze. Pozostaje sprawdzić zachowanie przy wiaterku ale wygląda na to, że wpływ mógł mieć kiepski, stary pakiet zasilający. Przyznam, że trochę to zaskakujące.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ