FrSky na Turnigy 9x

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

user6000
Posty: 183
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

FrSky na Turnigy 9x

Post autor: user6000 »

Czy ja dobrze rozumiem, ze zeby skorzystac z telemetrii dostarczonej z Frsky na aparaturze 9x trzeba zrobic mniej wiecej TO:

http://www.rchacker.com/projects/turnig ... -telemetry

bo potem drugi etap, czyli zebranie tej telemetrii z multiwii na pokladzie :)

Prosze, oświećcie :)
atok
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 lip 2013, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: atok »

Też trafiłem na ten tutorial ale wydał mi się odrobinę zbyt ryzykowny. W szczególności nie podobają mi się modyfikacje wewnątrz modułu RF i cięcie ścieżek w pobliżu dużego mikrokontrolera.

Ostatecznie do zaniechania przekonał mnie fakt, że wyświetlacz z 9x jest generalnie kijowy i słabo czytelny w warunkach polowych (słabe kąty).
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Poszukaj lepiej dodatkowego wyświetlacza do telemetrii frsky:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19969__frsky_fld_02_telemetry_display_screen.html
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Tylko, że jak chcesz coś więcej poza napięciem i RSSI to i tak musisz mieć dodatkowe czujniki i HUBa.

Sama przeróbka nie jest bardzo trudna, aczkolwiek przydaje się wprawa w lutowaniu i dobre kabelki. Ja miałem akurat troszkę grube i nie było tak łatwo przylutować do pinów atmegi a po pewnym czasie jeden odskoczył ...

Ja robiłem to na bazie tego poradnika (tylko to jest do 9xr ale do 9x chyba też podejdzie).
user6000
Posty: 183
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: user6000 »

Screen wyglada OK, tylko czy to ma wplyw na obsluge schodzących z multiwii danych (w tym przypadku CRIUS AIOP2 ale i KFC32v2) ?

Dzieki za info ze ktos próbował i nie ide w ciemno, doświadczenie z lutowaniem mam średnie, w tym rozmiarze nózek niewielkie ale kto wie, moze nie popsuje :)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

Może się nie znam za bardzo ale trochę dziwnie to wygląda - spięcie bezpośrednio 5V Atmegi w nadajniku z 3,3V Arm'em w module. Mam manuala, gdzie opisane jest jak podłączyć to przez konwerter poziomów na MAX232 i tak też robiłem, a tu zaledwie 2 rezystorki.
Pozdrawiam
Krzysiek
user6000
Posty: 183
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: user6000 »

z tego co zrozumialem, w module hakerzy rowniez wprowadzili zmiany, tzn wyprowadzili wlasnie komunikacje po 5v (bo tak to dwa razy sie mialo konwertowac)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

user6000 pisze:z tego co zrozumialem, w module hakerzy rowniez wprowadzili zmiany, tzn wyprowadzili wlasnie komunikacje po 5v (bo tak to dwa razy sie mialo konwertowac)
Ale jak się mają komunikować 2 procesory o różnych napięciach zasilania ? Chyba po to właśnie się stosuje układy LLC. Pewnie to zadziała ale czy jest poprawne to nie wiem.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tu za LLC robią te dwa rezystory. W tym przypadku jest to wystarczające.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

miś pisze:Tu za LLC robią te dwa rezystory. W tym przypadku jest to wystarczające.
W takim razie OK, przyjmuję za pewnik :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
roman85
Posty: 3
Rejestracja: piątek 25 paź 2013, 18:12
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: roman85 »

Witam wszystkich
Mam pewien problem - a mianowicie przerobiłem swoją aparature wg poradnika http://forum.turnigy9xr.com/converting- ... -t362.html
Wszytsko jest w 100% prawidłowo połączone - wgrałem soft er9x-128-frsky. wszystko działa prawidłowo poza telemetrią - w menu telemetrii brak jakiegokolwiek sygnału.
Co mogłem zrobić nie tak - mczyżby soft - ale próbowałem również er9x-frsky - i efekt ten sam.
Artu

Post autor: Artu »

Aby coś było, to coś musi nadawać te dane...
Awatar użytkownika
roman85
Posty: 3
Rejestracja: piątek 25 paź 2013, 18:12
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: roman85 »

No tak - to się zgadza - zestaw to dokładnie to http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... II_RX.html a aparatura to 9xr - odbiornik z nadajnikiem zbindowany wg. instrukcji "with telemetry"

--
Jest szansa że to będzie funkcjonować ???

----
Może jednak ktoś wie gdzie tkwi błąd. - proszę o pomoc

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Odbiornik V8FR-II nie ma telemetrii.
Artu

Post autor: Artu »

Dokładnie :mrgreen:
V8FR-II - FrSky 8ch receiver, compatible with all FrSky transmitter modules but does not send telemetry information back :lol:
ODPOWIEDZ