Pierwszy profesionalny quadro / hexa do zdjęć i dylemat

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

superkb
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 13:24
Lokalizacja: krk

Pierwszy profesionalny quadro / hexa do zdjęć i dylemat

Post autor: superkb »

Witam,
Planuje skompletowanie quadro / hexa coptera glownie pod robienie zdjęć na potrzeby wizualizacji ktore wykonuje. Dodatkowo wiadomo dla wlasnej przyjemnosci jak i filmy czasem jakies sie zdaza, ale najwazniejszy priorytet to zdjecia.
i Tu powstaje dylemat: budżet mam ograniczony bo na coptera mam 3500-4000zl max nie licząc aparatury ktora mam(8 kanalowa 2,4ghz) jak i ladowarki do pakietów.
kamerki lub aparat tez nie wliczam bo na to jest osobny budzet.

Jaki polecacie aparat/kamere ktory udzwignie copter w tej cenie? myslalem o go pro 3 black ale nie wiem jak z jego zdjeciami? bo filmiki rządzi ale zdjęcia?? nadaja się pod moj cel? nie musi to byc znow mega jakosc ale poprawnosc musi byc zachowana.
jesli nie go pro 3 to myslalem o czyms w podobnej masie by udalo sie to na quadro puscic z gimbalem, jest cos takiego?

Sony nex5 mozliwosci ma w kazdym zastosowaniu super jednak obawiam sie ze w tej cenie nie uda sie zmontowac coptera o odpowiednim udzwigu?

ogolnie też prosilbym o doradzenie co do specyfikacji coptera(częściowej):
sterownik NAZA + gps lite / v.1 / v.2 ?
rama six mw
gimbal grushless BLG2A pod go pro (wstepnie)
silniki regulatory itd w zaleznosci od tego co polecicie..

do tej pory latalem biedronka i niewiele wiekszym quadem zabawka. Oprocz tego od kilku lat interesuje sie rc , latalem modelami samolotow, oraz heli w mniejszym zakresie.

prosze o pomoc w temacie
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

superkb, zagadaj do krzyśka3d z forum, bywa w Krakowie, o ile dobrze pamiętam ma coś do sprzedania na nazie

btw. do zdjęć i wizualizacji lepiej bierz nexa lub obojętnie który kompakt
gopro daje specyficzny obraz nie zawsze nadający się do Twoich celów
tomly
Posty: 538
Rejestracja: wtorek 26 lut 2013, 12:21
Lokalizacja: Lublin/Wrocław

Post autor: tomly »

Spokojnie w tym budżecie składasz copter co dźwignie nexa.
superkb
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 13:24
Lokalizacja: krk

Post autor: superkb »

czyli gopro odradzacie? a wdruga strone.. taki nex bądz aparaciki ktore wyszukalem typu: canon s110 bądz nikon p330 dadzą rade z filmami? jako tako czy trzeba się nastawiac ze nie pogodzi sie tych dwoch rzeczy i osobno zakupic gopro kiedys?
ogolnie najbliuzej mi na ten moment wlasnie do canona s110 badz ewentualnie nikona p330 gdyz cenowo trochwe lepiej wychodza niz nex a slyszalem ze sa ok. moge prosic o wasza opinie?
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Koledzy chyba chcieli powiedzieć że i nex i gopro i kilka innych aparatów poradzi sobie z kręcenie filmów. To zależy od twoich wymagań.
Gopro jest na pewno lżejsze i mniejsze ale jeśli chcesz wiernego odwzorowania terenu to rybie oko w nim może Ci przeszkadzać.
Nexy i pokrewne są zdecydowanie cięższe ale za to możesz przebierać w obiektywach.
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

W kwestii filmów to jest gopro i długo długo nic ;) potem dopiero jakieś większe sprzęty, płynność, ostrość itp..
W kwestii zdjęć gopro wypada znacznie gorzej, dystorsja obrazu, niska czułość, brak manualnych nastawów, ogólnie słabo - na plus to jest że jest lekka i ma wbudowany interwałometr czy jak to się tam nazywa,- od biedy fotki się nadają ale to jest dolna granica akceptowalności pod jakiś druk i potrzebuje dużo światła do poprawnego działania..
Mi najbardziej robiły Canony G12-G15 - do fotografii z powietrza najbardziej pasują, mają rozbudowany soft, obsługę RAW i dobrą optykę, masa chyba poniżej 500 g, bez gimbala by było
superkb
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 13:24
Lokalizacja: krk

Post autor: superkb »

czyli w gopro 3 black tworzy sie efekt rybiego oka przy zdjeciach?? ten efekt jest da mnie decydujacy i lepiej zeby go nie bylo. wiec go pro raczej na razie bye bye , nawiasem mowiac szukalem zdjec z najnowszej kamerki gp3 black i nie znalazlem żetelnego zrodla informacji jak one wygladaja w najlepszej jakosci.

patrzylem na te canony g12 g15 i spoko sa tylko w zasasdzie parametrami zblizone do canona s110 badz nikona p330 i chyba bym sie ku nich sklanial bo sa lekkie a chcialbym gimbal by jednak nim tez pokrecic filmiki.. co o tym myslicie? macie jakies doswiadczenia z tymi aparatami? ewentualnie moglby ktos je dodatkowo sprawdzic pod wzgledem parametrow?

ku takiej opcji najchetniej bym sie sklanial, w razie czego do gimbala pozniej dokupilo by sie gopro 3 a poki co probowac krecic filmiki na jednym z tych dwoch a zdjecia bylyby zalatwione. no i z gimbalem wyszlo by wszystko w granicach 500g wiec spoko. tylko jaki gimbal mi polecicie pod takie zalozenie??
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

Seria G Canona to dość hi-endowe compacty, dają możliwości zapisu w RAW, dobrą optykę i niskie szumy w wyższym iso - nie znam modelu s110 ale to chyba dość amatorski kompakt typu p&s (sprostujcie jeśli się mylę). Do tego serię G można zaprogramować na robienie zdjęć w interwale czasowym, np. co 2 sek. (być może było to z pomocą zmiany firmware), posiada av out itp. w zależności od modelu...

Zdjęcia i filmy z GoPro też można odrybiać (patrz-> defishr) ale jak zajdzie słońce to niewiele z tego wyciągniesz - wszystko zależy do czego to ma służyć....

Jak to ma być do wszystkiego to może warto się na Nexa nastawić... ?
superkb
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 13:24
Lokalizacja: krk

Post autor: superkb »

w zasadzie to nex mnie najbardziej przekonuje. co prawda nie ma wyjscia av jednak jego parametry wszystkie sa calkowicie za nim. super zdjecia filmy ok czyli tak jak chce a w gopro jest na odwrot. wiec chyba wszystko pojdzie pod niego.

fakt jest odrybianie jednak robiac zdjecia urbanistyki z gory cos mi sie wydaje ze przy takim zabiegu czesc wymiarow musi ulec przeklamaniu a to w moim przypadku bardzo nieporzadane.a jakosc wizualizacji... czesto sa publikowane w tv gazetach wiec musi byc wysoka klasa. co do canona s110 to slyszalem wlasnie od wlasciciela coptera ze to dobra alternatywa nexa z wyjsciem av i ze wlasnie dobrze sobie radzi.

seria g jest super, tylko waga...
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

jak widać wybór nie jest łatwy ;) w tym układzie w gopro bym się nie pchał a co do reszty to już kwestia budżetu,... wyjście av dobra rzecz bo masz podgląd dokładnie tego co jest w kadrze na zdjęciu, - dodatkowa kamera to już tylko mniej więcej kierunek pokazuje - ale jeśli robisz setki fot a nie szukasz jednego ujęcia to da się przeżyć....
superkb
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2013, 13:24
Lokalizacja: krk

Post autor: superkb »

Jest trudne choc powoli cos zaczyna się krystalizowac:)

1. gopro jako podstawowy jedyny sprzet odpada - tu chodzi glownie o zdjecia a z tym wypada najslabiej

2. nex bez av... Eh a da się jakoś go inaczej podpiac by byl z niego obraz bezposrednio? Jeśli by się dalo to bez wachania biore jego.

3. canon seria g.. Super maja zdjecia w interwalach tylko jaki musial bym hexa zrobic by udzwignal to z gimbalem?

4. Canon s110 czy ktokolwiek ma jakies doswiadczenia z nim lub zna kogos kto mial z nim doczynienia?

Nie ukrywam że jeśli nex nie ma zadnej sensownej opcji podlaczenia podgladu a seria G by zmontowac ja na gimbalu wyjdzie cenowo liczac caly copter znacznie wiecej niż pozostale opcje to sklaniam się ku canonowi s110.. Lub nikon p330 ktory ma na pewno robienie zdjec w odstepach czasowych z tym że widzialem najmniejszy czas 30sec ale pewnie to kwestia oprogramowania..
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Do nexa mam podłączony konwerter HD to AV . Obraz na ziemi żyletka.
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
kojak
Posty: 967
Rejestracja: wtorek 26 mar 2013, 11:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: kojak »

konwerter HD to AV
a jaki (masa/cena) ?? jeśli można spytać, bo myślałem że nie ma takiej opcji na kopter jeszcze
Awatar użytkownika
qlf
Posty: 810
Rejestracja: poniedziałek 04 paź 2010, 15:29
Lokalizacja: IRL

Post autor: qlf »

kojak pisze:
konwerter HD to AV
a jaki (masa/cena) ?? jeśli można spytać, bo myślałem że nie ma takiej opcji na kopter jeszcze
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=6550
Grzegorz
ODPOWIEDZ