Matek F722 - DAC PIN

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

sirdevon
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2019, 19:39
Lokalizacja: Zabrze

Matek F722 - DAC PIN

Post autor: sirdevon »

Siemanko, mam pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi. Otóż jak działa port DAC, chociażby w Matek F722? czy to jest do kamer cyfrowych w celu konwersji na sygnał analogowy? Tak na chłopski rozum to tak mi się wydaję, że można tam podłączyć z wyjście obrazu cyfrowego a to przekonwertuje sygnał na analogowy.
Może coś głupiego napisałem, poprawcie mnie jak coś jestem nowy w temacie. :)
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (374.15 KiB) Przejrzano 2865 razy
Awatar użytkownika
Adriee
Posty: 253
Rejestracja: środa 21 wrz 2016, 15:45
Lokalizacja: Sierpc
Kontakt:

Re: Matek F722 - DAC PIN

Post autor: Adriee »

DAC - dedicated camera control. Pin mający zastąpić podłączenie pilota do zmiany ustawień - OSD kamery FPV w modelu. Po podłączeniu pinu OSD kamery do DAC w FC możliwa jest zmiana ustawień kamery FPV z poziomu Betaflight i OSD na ekranie/aparaturze.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Matek F722 - DAC PIN

Post autor: df2 »

The DAC pin on the Matek F405 CTR is said to be a dedicated pin for FPV camera control, so that you can change FPV camera settings using your transmitter via OSD. However at this stage, I am not sure if this is a plug and play solution, or requires additional resistors to make it work.

Jak, na chłopski rozum, miałoby to robic sygnał analogowy? Jak to wymyśliłeś? :-)
2 min szukania w Google.
sirdevon
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 25 lut 2019, 19:39
Lokalizacja: Zabrze

Re: Matek F722 - DAC PIN

Post autor: sirdevon »

DAC (z ang. Digital to Analog Converter, DAC)
Technicznie to nie wiem, ale w internecie się spotkałem z takim skrótem i coś wiedziałem, że to źle rozumiem :D.
Dzięki :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Matek F722 - DAC PIN

Post autor: pawelsky »

sirdevon pisze:DAC (z ang. Digital to Analog Converter, DAC)
Technicznie to nie wiem, ale w internecie się spotkałem z takim skrótem i coś wiedziałem, że to źle rozumiem :D.
Dzięki :)
Dobrze zrozumiales bo do sterowania OSD kamery uzywa sie wlasnie Digital to Analog Convertera
ODPOWIEDZ