Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Post autor: ogi18 »

Witam od pewnego czasu jestem posiadaczem Phantoma 3 standard, na początku latałem do 50 m w dal i 30 wysoko ale ostatnio skusiłem się żeby polecieć dalej i okazało się że przy 80m dron stracił sygnał rc obraz i wifi było nadal i wrócił w miejsce startu. Druga próba odległość około 120m wysokośc jakieś 30m dron traci zasięg (signal lost) i wraca. Troszkęto chyba za mało bo znajomy ma takiego samego i lata bez przeróbek itp na około 500m. Sprawdzałem antenki ale tak wizualnie wygląda że ok. Oprogramowanie najnowsze ale zeszłem na wersje 1.8.2 i dalej to samo. Wgrałem przerobioną aapkę dji go która ma przełączać między standardem ce na fcc i to samo. Nawet instalowałem (magic moda 5) i nic wydaje się że wifi ma po tym modzie lepszy zaasięg ale rc dalej kuleje. Zauważyłem też gdy dron jest włączony i podgląd na tel. po np. 5 minutach na achwileczkę zanika sygnał i pisze signal lost po czym jest na full. Tak to wszystko działa bez problemu co może być przyczyną takiego zachowania. Mam zamiar jeszcze sprawdzić połączenia anten w phantomie i aparaturze choć raczej wątpiężeby to było to.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Post autor: photolucas84 »

po pierwsze - gdzie latasz ? teren zamieszkany ? czy w tzw "polach" ?
drugie pytanie - jak masz antenki ustawione ? poprawnie ? (pamiętaj że anteny muszą być ustawione pionowo do drona - czytaj nie szczytami skierowane do drona tylko całą długością anteny w kierunku drona - ja na początku też popełniałem takie błędy i miałem problemy z zasięgiem). Jak masz anteny ustawione pionowo w nadajniku a dron masz nad sobą to masz wtedy najgorszy zasięg). Dlatego nie zaleca się latania bezpośrednio nad nadajnikiem.
Kolejna kwestia to np wifi, internet, Bluetooth czy nawet gps włączony w tablecie,komórce - też może mieć wpływ na zasięg drona - wyłącz wszystko co zbędne.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Post autor: pawelsky »

photolucas84 pisze:nawet gps włączony w tablecie,komórce - też może mieć wpływ na zasięg drona
Troche Cie ponioslo - GPS jest odbiornikiem a nie nadajnikiem, wiec jego wplyw na zasieg miesci sie co najwyzej w kategorii voodoo...
darek11
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 17:40

Re: Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Post autor: darek11 »

DJI Phantom 3SE - sposób na poprawę zasięgu. Proponuję przeczytać cały wątek i zastosować dobre rady. W FCC Twój dron w terenie zabudowanym bez problemu poleci min.800m. Pozdrawiam Darek.
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Post autor: ogi18 »

No wiec co do latania to raczej szczere pola, antenka napewno jest w pionie i dobrze ustawiona. Z tymi zakłóceniami z tel. to musze sprawdzić ale raczej wątpię żeby tak to wpływało strasznie na zasięg. Co do latania nad sobą to faktycznie zasięg spada ale problem jest z lotem w dal.
ogi18
Posty: 30
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 09:46

Re: Phantom 3 Standard słaby zasięg RC

Post autor: ogi18 »

Witam więc wiem co już nie tak było z zasięgiem. Okazało się że w odbiorniku rc na plycie phantoma ulegl uszkodzeniu maly element smd przy antenach. Wyczytałem że służy on do przełączania tych dwóch antenek rc w zależności jaki na której jest zasięg. Ten element robił zwarcie z masą i w efekcie temu taki był słaby zasięg do 100m. Ja go wylutowałem z tej płytki ale jest to bardzo trudne i połączyłem małym drucikiem ścieżkę z antenki do scieżki głównej i zasięg wrócił. Leciałem do 500m jednak zauważyłem że jak dron obróci się troszke inaczej do nas do zdarza się że sygnał spadnie do połowy nieraz do zera a to przez to że do odbiornika prze tą przeróbkę jest podłączona tylko jedna antena. Kupiłem uszkodzoną płytę główną wylutowałem odbiornik rc jest to bardzo proste bo luty są dość duże i wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ