Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: mohinder »

Witam
Czytałem o kilku utopionych Mavic'ach podczas lotu nad wodą. Jeden przelatując pod mostem po prostu dał nura.
Przez moje miasto płynie rzeka która podczas odpływu odsłania bardzo fajnie kamieniste dno. Chciałbym przelecieć nad rzeką tak powiedzmy dwa trzy metry na wodą i również pod mostem. Jednak po przeczytaniu o tych przypadkach topielców mam pewne obawy. Chciałem zapytać czy można się w jakiś specjalny sposób przygotować do takiego lotu? Nie chciałbym montować pod drona pontonu :)
Pozdrawiam
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: Kamyk »

Pamiętam, że kiedyś ktoś na forum opisywał ten temat. I chodziło chyba o te jego czujniki, jak i to, że woda jednak ma inną gęstość niż ziemia i niekiedy te czujniki szaleją.
Awatar użytkownika
kolti
Posty: 108
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: kolti »

zawsze możesz wyłączyć czujniki jeżeli bedzie ltał bardzo nisko ja latałem tak https://www.youtube.com/watch?v=qQL_5k-2YNw&t=220s .
i nic dziwnego nie zaobserwowałem poza zwiększonym poziomem adrenaliny :-)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: mohinder »

Bardzo łande, a gdzie to było?
Ja sobie wymyśliłem, że bardzo nisko chciałbym polecieć nad rzeką i pod mostem. Ale chyba jednak muszę jeszcze trochę wprawy nabyć, a trzeba szybko nabyć wprawy bo w sierpniu wakacje.

Co do czujników to wyłączyć przednie i dolne, czy tylko dolne? Ale tak w sumie to przednie też nie będą potrzebne bo raczej będę widział mavica podczas lotu. Muszę to przemyśleć i przećwiczyć najpierw niskie latanie.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: Jagoda »

mohinder pisze:
Co do czujników to wyłączyć przednie i dolne, czy tylko dolne? Ale tak w sumie to przednie też nie będą potrzebne bo raczej będę widział mavica podczas lotu. Muszę to przemyśleć i przećwiczyć najpierw niskie latanie.
Przemyśleć - dobre podejście.
Jakiś czas pisałem o tym (co prawda dotyczyło P4)
Czujniki nie głupieją - po prostu woda pochłania ultradźwięki a baro pokazuje np. 2 metry.
Fajtom szuka tych dwóch metrów czujnikami i .....się topi.
Co ciekawe, podczas "szukania" (obniżania) wysokość na telemetrii nic się nie zmienia.
Oczywiście podczas "podnoszenia" wskazania się zmieniają na plus.I tak w kółko - wywindowałem wskazania na 30 m a kopter był na ca 3.
Dobrze myślisz - wyłączyć dolne czujniki.I pilnować oczami latadło i wyświetlacz :-)
Ja nie wyłączałem - loty na podgląd i jak za nisko to w górę.
Dziwne sytuacje się zdarzają i bez wody - kiedy w/g baro jest 2 metry a do gleby 200.Np. w górach.
Ostatnio w Alpach leciał nad glebą ca 1 m a kiedy znalazł się nad przepaścią wzniósł się o kilka metrów a później zaczął schodzić (wolno) w dół.
Pozdrawiam. :), :)
Paulo
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 16 lis 2015, 17:42

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: Paulo »

U mnie wyglądało to tak
Lot nad rzeką i kilka wodospadów takich po okołow40 cm w trybie tripod

Wszystkie czujniki włączone
Dron praktycznie sam trzymał wysokość nad poziomem rzeki. Po każdym wzniesieniu na wodospadzie unosił się do zadanej wcześniej wysokości. Podczas powrotu sytuacja odwrotna i dronik ładnie się obniżał. Tak było w 99% ponieważ czasem sobie tą wysokość musiałem skorygować. Niemniej jednak tryb tripod
to naprawdę baaaardzo przydatna sprawa bo ma się dużo czasu na wszelkie korekty.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: mohinder »

I to są dwie bardzo ciekawe odpowiedzi. A co myślicie o locie w trybie sport? Wtedy chyba sam wyłącza czujniki i polega tylko na GPS?
Chodzi mi o to czy jak ustalę wysokość i wtedy do przodu "nie mówię o pełnej prędkości" to jakie jest ryzyko, że zmieni wysokość lotu? Wiadomo, że rzeka to rzeka i raczej nierówności dużych nie ma. Chciałbym już popróbować ale pogoda jakoś nie pozwala. Mam nadzieję, że się poprawi będzie szansa pofruwać :)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Jak latać Mavic'iem Pro nad wodą?

Post autor: Jagoda »

mohinder pisze: Chodzi mi o to czy jak ustalę wysokość i wtedy do przodu "nie mówię o pełnej prędkości" to jakie jest ryzyko, że zmieni wysokość lotu?
Popróbuj - obserwuj i trzymaj łapkę "na pulsie".
Może Mavic inaczej (lepiej niż P4) się zachowa :roll:

Ostatnio widziałem Mavica nad Soczą ( h ca 1 m.) w Słowenii ale operatora nie dostrzegłem czyli jak ustawiony i w jakim trybie na zapytałem.
Pozdrawiam. :), :)
ODPOWIEDZ