Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:Tak - myślę cały czas czy nie zakupić i zmusić do współpracy Sony QX10:
Obrazek
Jest wiele przeciw temu zastosowaniu, (brak wyjścia video, sterowanie przez wifi - raczej odpada) ale serio kusi mnie zrobienie takiej przeróbki, co by dało się sterować aparatem z apki (chociażby migawką) - niewątpliwym plusem jest normalna optyka (brak rybiego oka, b dobre odzwierciedlenie kolorów), matryca Sony CMOS Exmor R (mam ją w swoim małym kompakcie jest wg mnie b dobra) - nie wiem czy po prostu nie poeksperymentuję bo aparat tańszy od Firefly ;) a podgląd... hmm.. może jakaś mini tyci kamerka fpv na tym samym gimbalu, tylko np pod tą Sony ? - strzelanie trochę na ślepo, ale......... ;) w każdym razie zobaczymy.

Oczywiscie jest opcja Sony Nex - ale to już cięższy sprzęt cieższy gimbal itp... kołomyję mam w głowie co do kamery ;)
W takim razie czekam aż staniesz się posiadaczem QX10, rozpykasz schemat i będziesz pierwszym, który wyprowadzi AV z tej kamery. Kupuję wtedy QX10 i przychodzę na korepetycje ;)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

kuczy, ale co konkretnie tej płytce było wybadałeś?
Już się pogubiłem, miałeś krotki czas bo ona Cię fałszywie informowała i lądowałeś z połową prądu na pokładzie czy jak? Bo chyba nie ma siły żeby wyssała drugie tyle co napęd bo przy takim natężeniu i grubościach ścieżek jakie tam są by się zaświeciła :-P

Mój Tarocik już dawno stoi sobie gotowy i czeka na pogodę - chyba do wiosny bo jakoś w tą piź****ce nie nie chce mi się latać.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: alkatras13 »

kuczy pisze: No i cóż mam napisać.... wszystko wina głupawej płytki która ma zawiera w sobie power module....

Powróciłem do starego sprawdzonego przy poprzednim kopterze pomiaru napięcia: dzielnik rezystorowy podłączony pod piny A0 - i teraz najlepsze....... - czas lotu przy wietrzyku (jakieś wyginasy figury itp) 22min !!! - człowiek jednak popełnia czasami takie błędy, że historia.... po 22 min lotu łądowarka wpakowała w pakiet ok 7000 mAh.. więc jest pięknie i w końcu zaczyna mi się wszystko zgadzać !
oszukiwał go pomiar napięcia poprostu.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:02 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: amarecki1987 »

Hej. Co do tego modułu ESP może Ciebie zainteresować coś takiego https://github.com/jeelabs/esp-link są się z tego modułu zrobić seriala, chciałem zrobić z tego telemeteie do cc3d zamiast na bluetooth, z braku czasu jakoś nie miałem jak przetestować jak to działa, no i jeszcze pasmo 2.4Ghz, moc chyba da się zmniejszyć a link RC na jakiej częstotliwości masz ?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:03 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
amarecki1987
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 02:15

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: amarecki1987 »

amarecki1987 pisze:Hej. Co do tego modułu ESP może Ciebie zainteresować coś takiego https://github.com/jeelabs/esp-link są się z tego modułu zrobić seriala, chciałem zrobić z tego telemeteie do cc3d zamiast na bluetooth, z braku czasu jakoś nie miałem jak przetestować jak to działa, no i jeszcze pasmo 2.4Ghz, moc chyba da się zmniejszyć a link RC na jakiej częstotliwości masz ?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Zobacz jeszcze to: http://vp-systems.eu/order_cr.html co prawda nie ma tam tego modelu Sony ale koncepcja niezła, na szybciocha w manualu kamery widziałem że jest multifunction jack więc jakieś mini arduino i wejście z odbiornika RC i kawałek kodu i może coś z tego wyjdzie..

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:03 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Preze$
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 15:31
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Preze$ »

Liczę na mały test kamery w Twoim wydaniu ;-) Ciekawi mnie przede wszystkim jakość nagrań i zdjęć, bo przy braku FishEye i ze sterowaniem RC to super opcja do koptera.
PocketDrone FQ777
Hubsan X4 H107C
FY-450 - APM 2.6, Emax 2216, Afro 20A, Boscam 5.8GHz
TAROT Iron Man 650 - APM 2.6, Sunnysky V3508 580KV, Sunrise BLHeli 30A,3-Axis Gimbal, Boscam 5.8GHz
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: lotpawel »

kuczy pisze:kamera nie pasuje do wodoszczelnej obudowy (nie dają jej zresztą w zestawie)
to może wersja z tym obiektywem jest niekompatybilna, bo standardowa opcja ze szkłem 170' jest z zestawem wszystkich akcesoriów wraz z obudową wodoszczelną,
kuczy pisze:wymiary podobno takie jak GoPro - mam nadzieję, bo ułatwiłoby to sprawę z gimbalem.
dokładnie takie same wymiary, używam silikonowego kejsa z gopro 4 i pasuje jak ulał ;)
kuczy pisze:Wyjście Video
za pomocą mini usb, ale musisz mieć mini usb 10-cio pinowe + potrzeba rezystorka.
kuczy pisze:Sterowanie foto / video poprzez kabelek RC (sprawdzimy)
działa bardzo fajnie, podłączenie za pomocą micro hdmi type D, wystarczy jeden kanał RC i można włączać/wyłączać nagrywanie i robić zdjęcia,
kuczy pisze:Zapis zdjęć w formacie JPG oraz RAW !!!
jakość nie powala ;) RAW zapisywany jest w ichniejszym formacie, więc potrzeba ichniejszego softu żeby przekonwertować raw na dng, choć to nie problem.
Minusem jest dość długi czas zapisu raw'u nawet na dobrej karcie micro sd, więc jedne zdjęcie na 1-2 sekundy.

dodatkowym atutem jest stabilizacja, która mimo że trochę obcina z jakości, to sprawuje się na prawdę dobrze.
Nie obejdzie się bez minusów - jak dla mnie nawet po ustawieniu balansu bieli, nagrania mają lekki niebieski zafarb w stosunku do np. runcam2, mobius czy xiaomi

mogę się podzielić krótką próbką (nagranie bez stabilizacji w pochmurny dzień)
https://www.youtube.com/watch?v=iarIWaiXrxc
Awatar użytkownika
Preze$
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 10 lut 2015, 15:31
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Preze$ »

Rozumiem, że masz Git2, a nie Git2P??

Czy możesz umieścić kilka zdjęć z kamery i schematy połączeń (sterowanie przez HDMI / podgląd przez USB)?

Ja znalazłem taki schemat http://www.gitup.com/blog/22_Git2-Remot ... r-FPV.html

Czy to znaczy, że zasilać można przez Usb jak i przez HDMI?
PocketDrone FQ777
Hubsan X4 H107C
FY-450 - APM 2.6, Emax 2216, Afro 20A, Boscam 5.8GHz
TAROT Iron Man 650 - APM 2.6, Sunnysky V3508 580KV, Sunrise BLHeli 30A,3-Axis Gimbal, Boscam 5.8GHz
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:03 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: lotpawel »

mam git2 170' na matrycy IMX206 Sony,
z tego co wiem to wersja normalna od pro różniła się zawartością akcesoriów,
wieczorem postaram się wrzucić parę fotek kamery, wykonanych kamerą i schemat wtyczki usb,
micro hdmi d tak jak w powyższym linku, nawet ostatnio widziałem w bierdonce "przejściówki" z hdmi do hdmi d, wystarczy taka wtyczka, kawałek noża i termokurczka żeby ładnie ogarnąć kabel RC
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:03 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: lotpawel »

link do zdjęcia w raw'ie i jpg, ustawienia na "zero"
właśnie widzę że gdy ustawimy opcję raw photo to gitup tak czy siak zapisuje dodatkowy plik jpg.
Foty wykonane właśnie teraz, więc przy słabym oświetleniu i wszechobecnym "zapyleniu" ;)

co do schematów to sprawdziłem i usb to:
1. +5V
4. ID (jedna nóżka rezystora)
5. GND (druga nóżka rezystora)
6. mikrofon P
7. mikrofon L
8. GND
9. Video out
10. Audio out

teoretycznie powinien być rezystor 100k, u mnie działa 68k - wtedy aktywne jest wyjście Video,
przy rezystorze 33k aktywuje się wejście mikrofonowe.

Przy micro hdmi d:
2. pwm in
4. GND
19. +5V (ale tego nie testowałem bo miałem już +5V z usb)
ODPOWIEDZ