Xiro Xplorer V

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Xiro Xplorer V

Post autor: asmo71 »

Witam!
Czy ktoś z szanownych kolegów posiada ten model? Może podzielić się uwagami itp.? Po sprzedaniu mydelniczki szukałem innego modelu plecakowego i wybór padł na wyżej wymieniony na tę chwilę wylatałem 2 pakiety jeszcze nie wiele mogę powiedzieć, ale chętnie wymienię się informacjami na temat tego Kopterka to, co mogę na teraz powiedzieć i ocenić to:

Plusy:
– Jakość wykonania oraz zawartość zestawu w komplecie otrzymujemy kopter, 2 pakiety (w mojej wersji), ładowarkę, kabel USB, 2 zestawy śmigieł, apkę, gimbal z kamerą, extender wifi, kartę 8gb, i jakieś tam duperele typu klucz, smycz, itp.
Jeśli chodzi o materiały i jakość wykonania uważam, że jest na najwyższym poziomie i np. apka jest o niebo lepiej wykonana niż w mydelniczce same plastiki super idealnie dopasowane sama faktura i wygląd plastiku sprawia wrażenie mega wytrzymałego, ale to zweryfikuje czas.

Kolejna zaleta to moim zdaniem świetna kamerka z gimbalem stabilizuje doskonale jakość obrazu też jest super jeśli ktoś będzie chciał dodam surowe pliki, dodatkowa zaleta gimbala to modułowa budowa szybko wpinamy i wypinamy z koptera w zestawie dodatkowo filtr polaryzacyjny.

Kopter jest bardzo płaski i wręcz idealny do plecaka mieści się do każdego bez problemu, jeśli zaś chodzi o odczucia z lotu to jak do tej pory pozytywne deklarowane 25 minut na pakiecie spokojne można wylatać lot bardzo stabilny są urywki filmu, gdzie wręcz ma się wrażenie, że kopter stoi w miejscu :) zasięg znacznie większy niż deklarowany.

Teraz pora na wady, a jest ich kilka :
– instrukcja nie istnieje jest tak uboga, że początkujący będzie miał problemy do tej pory nie rozgryzłem trybów lotu.
-Oprogramowanie na pc niby jest, ale właściwie nic nie można w nim ustawić, natomiast apka na androida też dość uboga i najnowsza wersja chodzi słabo po zainstalowaniu starszej podgląd nie tnie jest ładnie dział latanie po way pointach, natomiast nie udało mi się uruchomić falow me.
– Ładowarka podczas jednoczesnego ładowania pakietu i apki strasznie gorąca nie idzie jej od spodu dotknąć
– jak do tej pory mała dostępność części w Polsce
– podwozie troszkę za krótkie, ale da się z tym żyć.

Jak na pierwsze loty tym modelem to tyle jeśli chodzi o wady ogólne jestem bardzo zadowolony z kultury lotu oraz jakości nagrań jeśli interesuje kogoś coś więcej lub ktoś coś więcej może powiedzieć to chętnie się dowiem generalnie jak za kwotę 2340 zł to jest doskonała alternatywa dla Phantoma dużo bardziej mobilny i w moich odczuciach lata lepiej (przynajmniej od mojego ph2v plus) dla mnie priorytetem było swobodne przenoszenie koptera bez wielkich plecaków czy walizek.

PS. Może ktoś coś może powiedzieć o trybach lotu, a są 3 z czego w trybie 1 nie da się odpalić sprzętu.
ODPOWIEDZ