APM 2.8 ESC problem pikanie.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

darekg68wp
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 21:00
Lokalizacja: Rumia

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: darekg68wp »

mp wyświetla wszystko tak jak nalezy nawet sie uzbraja łapie sygnał gps. itd. dziwne tylko jak go uzbroje i przepustnice dam do gòry zaczynaja pikać regulatory jak do kalibracji ale przy przepustnicy w dół nic sie nie dzieje cisza.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: wrepinski »

Jakie zasilenie pakietu ? Ile voltow ? Jak masz ustawiony apm pod tym wzgledem ?


[wysłane mobilnie]
darekg68wp
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 21:00
Lokalizacja: Rumia

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: darekg68wp »

lipo 3s ah posiadam różne,a apm zasilany przez power module i tak ustawiony .
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: wrepinski »

Ciężko doradzić, nie udzielasz jasnych odpowiedzi, jedna z możliwości jest uszkodzony APM, a inna to byk w konfiguracji.
Spróbuj wgrać na APM ArduPlane w celu resetu ustawień i wtedy ponownie ArduCopter dla Quada- czasami to pomaga.
Skalibruj radio i zwróć uwagę czy odpowiedni suwak rusza się jak ruszasz drążkiem gazu - powiniej odpowiadać temu jak nim ruszasz. Dopiero potym zajmij sie kalibracją ESC (niektóre esc wymagają dodatkowego ruchu drążkiem góra i dół - zawsze zatrzymaj sie w skrajnych położeniach na chwile (zawsze tez możesz skalibrować esc bezpośrednio z nadajnikiem). A następnie motor test, silnik powinien się krecic przy ustawieniu 25%


[wysłane mobilnie]
darekg68wp
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 21:00
Lokalizacja: Rumia

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: darekg68wp »

apm zamówiłem nowy,mimo wszystko dzieki za próbę pomocy.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: kuczy »

darekg68wp, wpadnij kiedys na trojmiejskie spotkania z tym sprzetem to cos poradzimy. Szukajka forum i wpisujesz "trojmiejskie spotkania"
Astarrot
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 27 wrz 2016, 23:55
Lokalizacja: Paryż

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: Astarrot »

Witam. U mnie tez problem tylko troche inny. Mam podpiete wszystko pod amp 2.8 zasilanie 3s na regulatorach simonk 30a i po wykonywaniu testu motorow działa tylko jeden silnik a uzbraja się sprzęt poprawnie. Problem zaistnial po tym jak spalilem 3 regulatory przez zbyt mocne skrecenie silnikow zbyt dlugimi srubami i to zwało uzwojenia i nastąpiło spalenie regulatorów. Dokupilem 3 regulatory zaprogramowalem je osobno na kanale 3 na tych silnikach a jak podepne wszystko razem to dziala silnik tylko na tym starym regulatorze co byl z kompletu wszystkich czterech. Dodam że po odpaleniu silników obroty na tym regulatorze po przesunieciu przepustnicy wchodza na maxa a nie plynnie. Moze ktoś coś doradzi w tym problemie. Dziękuję
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: APM 2.8 ESC problem pikanie.

Post autor: Piotrowy »

Ostatnio ostro walczyłem z kalibracją regulatorów i mam kilka spostrzeżeń.

W większości to złe poziomy wysterowania startu, jak za wysokie to regulatory piszczą. Trzeba zjeżdżać w aparaturze dół do ok. 1000 ms, albo niżej. Warto też dla testu podkręcić w MP do 20-40% poziom silników.

Jak są mocno rozjechane poziomy, to trzeba je skalibrować, ale każdy oddzielnie na zewnętrznym odbiorniku na kanale 3 oczywiście ;-).
Tylko tym sposobem udało mi się je opanować, żeby równo startowały i przyśpieszały.
ODPOWIEDZ