Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Haako
Posty: 95
Rejestracja: środa 28 maja 2014, 04:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Haako »

Paczka z Gearbest zamówiona 12.05.2016 "free shipping" lecąca przez Belgię (tracking tylko do Belgi) zawitała dzisiaj do mnie po 12 dniach.

Trzy paczki zamówione 26 kwietnia w banggood dotarły do Warszawy 07.05.2016 nadal tam przebywają na urlopie chyba (nie zostały zatrzymane na cło)
460(rama drewno/balsa, KK 2.1.5, hexTronik DT750, HobbyKing 30A, 3s ), Hubsan X4 H107CHD, MiniTricopter (RCExplorer, Naze32, DYS BE2208-10 1800KV, DYS SN20A ESC (BLHeli), 4S)
DronNOOB

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: DronNOOB »

dzisiaj otrzymałem paczkę
logistics company: China Post Registered Air Mail
Shipping time: 2016-05-11 18:43:33

12 dni całkiem przyzwoity czas.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: marimach77 »

marimach77 pisze:Moim zdaniem to, jak szybko otrzymamy paczkę w znacznej mierze zależy od tego na jakiego Majfrenda trafimy. Opiszę mój przypadek. Musiałem coś na szybko kupić na AE, znalazłem towar, cena ok, tylko te 7 dni na przetwarzanie zamówienia trochę nie bardzo, ale myślę OK, zaryzykuję. Zamówiłem, zapłaciłem i czatuje do Majfrenda, pytam go jak szybko może wysłać przesyłkę. On na to, że następnego dnia wyślę i udostępni numer przesyłki. No myślę sobie, jest całkiem nieźle. No i... przez następne 6 dni nic się nie działo, Majfrend cały czas zapewniał, że wyśle następnego dnia. Po 7 dniach dostałem maila z AE z info, że przesyłka "wysłana" i pojawił się numer przesyłki. No dobra, teraz zgodnie z info na AE, mam czekać od 5 do 10 dni na to aby numer pojawił się w trackingu Hong Kong post. No to czekam. Mineło 10 dni i nic. Piszę do Majfrenda, że jak się ta przesyłka nie pojawi natychmiast w trackingu to zakładam spór na AE. Tego samego dnia przesyłka się pojawiła, no i mamy:

2016-05-17: FR.Sender is preparing item for posting. - sender to sprzedawca, czy HK post?
2016-05-18: FRANCE: The item (RC463553995HK) was posted on 18-May-2016 and is being processed for delivery to the addresse. - dlaczego FRANCE? HK Post wysyła do FRANCE Post i oni potem do PL?

Majfrend siedzi cicho i nie odpowiada na moje pytania.
Historii mojej paczki ciąg dalszy...

2016-05-23 00:00 France, The item (RC463553995HK) arrived at France on 23-May-2016.
- a dokładniej Arrivée en France ROISSY HUB BSCC PIC (93).

Dziś majfrend (niejaki Fang Tang) odpisał na moje pytanie zadane tydzień temu. Pytałem go o tę Francję nieszczesną, a co napisał? oh, i am so sorry, today will be re-send, ok?

Mam cichą nadzieję, że jednak dobrze nadał przesyłkę i tylko poczta w Hong Kongu wysłała to jakoś dziwnie przez jakiś hub we Francji, ale równie dobrze to mogła być pomyłka majfrenda. Na coż, napisałem żeby zrobił ten re-send.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

Podał Ci numer innej przesyłki, żebyś się nie pieklił.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: marimach77 »

mkrawcz1 pisze:Podał Ci numer innej przesyłki, żebyś się nie pieklił.
Być może, zobaczymy. Tak czy siak, otworzyłem spór na AE.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

Prawidłowo, szkoda czasu.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Air »

Paczka zamówiona z magazynu International w HobbyKingu w niedzielę, późniejszym wieczorem. Miejsce nadania - Hong Kong. Przesyłka DHL Express. W środku nocy mail od HK, że paczka wysłana. Wczoraj rano telefon z działu celnego DHL z prośbą o określenie zawartości i przeznaczenia paczki. Dzisiaj rano telefon od kuriera DHL, czy będę do 12 bo ma dla mnie paczkę (z opłatą celną, więc na 100% ta, bo innej się nie spodziewam).

Co to za czary? :shock:

1,5 dnia? :shock: :shock: :shock:
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

no moja paczka z Holandii kurier Gls też szła szybko bo w 3 dni była w centrum dystrybucyjnym gdyby nie maly problem, coś z niej wyciekło hmm, ale co skoro ja nic cieknącego nie zamawiałem i kurierzy się zastanawiali co i jak, zajeło im to 3 dni zanim dostałem jakiekolwiek info, w końcu po ustaleniach po 5 dniach mam przesyłkę, całą a karton gdzieś w transporcie zamókł i o to tyle zamieszania, żadnego cła i dodatkowych opłat, koszt paczki to 307 zł, zamawiałem z hobbyking gogle v2 pro
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: macgyverek »

Pytanko. Ile WER Zabrze standardowo trzyma paczki na cle??

W piątek 20.05 zatrzymali na cle i po mailu troszkę mnie zbyli, że paczka jest jeszcze na cle. Poczekałem do poniedziałku i rano udało mi się wyciągnąć numer magazynowy.
Dokumenty wszystkie zaraz wysłałem mailem i czekałem. Dziś środa i dopiero otrzymuje list, co mam wysłać za dokumenty. Spodziewałem się przesyłki, a jest list. Masakra jakaś. To dłużej z Zabrza idzie niż z Chin. Druga sprawa to myslalem, ze jak idzie poczta NL i traking jest NL to omija się UC. Myliłem się widzę.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

Warszawa ostatnio zwykle moje paczki 5 dni trzyma wiec masakra
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: sudik »

Michał, niezbyt pocieszasz tą wiadomością :-( . Może za niedługo im przejdzie

Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: michał1977 »

No niestety ale ostatnie moje 4 paczki staly w wawie 5-6dni dletego teraz wysylam na inny adres zeby ominac wawe. Zobaczymy jak to dziala
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Marciniasty »

No niestety wawka jakiś korek ma ostatnio , paczczki z chin 4dni a na werze 9-15dni .
pkucaba
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 22:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: pkucaba »

Jakieś liczenie się na WER Warszawa (listonosz mi coś mówił). Opóźnienia faktycznie duże. Moja paczka stała równo 7 dni.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: marimach77 »

Marciniasty pisze:No niestety wawka jakiś korek ma ostatnio , paczczki z chin 4dni a na werze 9-15dni .
Brak ludzi do pracy...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ