Cła Banggood

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Cła Banggood

Post autor: DronNOOB »

a dlaczego ma mi nie oddać skoro towar wróci do niego ?
A jak myślisz kto zapłaci za Twoje cyrki?
Ostatnio zmieniony środa 23 mar 2016, 18:25 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Cła Banggood

Post autor: Jagoda »

tombstone pisze:a dlaczego ma mi nie oddać skoro towar wróci do niego ?
Ja tam na Chinach się nie znam tylko na usiech - koszty przesyłki "z powrotem" nie są gratis w przypadku "nieodebrania"
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
mDario
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 22 lis 2015, 10:23
Lokalizacja: Opole

Re: Cła Banggood

Post autor: mDario »

tombstone pisze:słuchajcie przyszły dzisiaj te papiery ,ale nie wiem co im mam wysłać ?
bo przelew był z mbanku do dialcom24 [to są te przelewy24] i tytuł przelewu P24-***-***-***
i nic w przelewie więcej nie ma ,więc jak oni to potwierdzą skoro nie napisano za co ?
przelew był w złotówkach ,a nie w w $
w zawiadomieniu nadawca przesyłki longcheng ,a ja kupiłem w uuustory i jestem w ciemnej d...e
nic się nie da potwierdzić. co robić ? co im wysłać ? YoGi co ty wysłałeś ?

Ja im wysłałem @ z potwierdzeniem płatności + dla pewności prtscr strony przedmiotu + opis co jest w środku i zwolnili bez opłat (przedmiot rc ok 40$)
Nie masz w potwierdzeniu nr przesyłki? Przecież ten nr mają na paczce

"Zwykły" koszt wysyłki do Chin to 50-150zł więc jak chcesz się przekonać co na to sprzedający (i kto za ten cyrk zapłaci) to nie odbieraj
A i w przypadku sklepu (bangood, HK, GB,etc) to można mieć jakąś pewność ale Ali to "ChRL allego" - więc nie wiesz na kogo trafisz
never ending 250 class (ZMR250, flip32+BF, dys1806+dysBH16A)
Permanentny brak czasu
Awatar użytkownika
YoGi
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 24 mar 2015, 07:55
Lokalizacja: Białystok

Re: Cła Banggood

Post autor: YoGi »

tombstone pisze:a dlaczego ma mi nie oddać skoro towar wróci do niego ?
Skoro towar wrócił to pewnie odda za towar ale odejmie sobie koszty koszty przesyłek, a te nie są takie małe. Za reklamacyjny zwrot do fasttecha zapłaciłem ponad 30zł.
Na reklamację/zwrot przez Przelewy24 raczej bym na Twoim miejscu nie liczył. On dopełnił swoich obowiązków i bez problemu udowodni, że poniósł koszty oraz to że winna niedostarczenia była po twojej stronie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Cła Banggood

Post autor: Rurek »

Tombstone, mam wrażenie że chcesz przekombinować w myśl filozofii "podcierania dupy szkłem".
Wyślij te papiery, dopłać te parę dolarów (o ile naliczą) i sprawa załatwiona. Nad czym tu debatujemy? Nad podatkiem od towaru za niecałe sto złotych? No bez przesady.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Krait
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 21:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cła Banggood

Post autor: Krait »

Jak będziesz wysyłał tego @ to nie rób tego przez pocztę na O2. Podobno nie dochodzą do nich maile z stamtąd.
Pozdrawiam
Tomek
brodziek
Posty: 430
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 09:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cła Banggood

Post autor: brodziek »

Ja tam wysyłałem z o2 do wer. Zabrze i dotarło bez problemu.
Poza tym jest jeszcze telefon i po wysłaniu maila można zadzwonić, powołać się na nr pozycji magazynowej i zapytać czy mail dotarł i czy to co przesłałeś jest wystarczające.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Cła Banggood

Post autor: PiotrSz »

tombstone pisze:a dlaczego ma mi nie oddać skoro towar wróci do niego ?
Myślę że forumowicze już Ci wytłumaczyli wyżej co masz zrobić.

Szukasz szczęścia w d***e ... przestań marudzić bo zachowujesz się jak rozkapryszona dziewczynka ... Zamówiłeś, przysłali Ci, miałeś "pecha" więc płać i płacz a na drugi raz kup w Polce i nikt Ci nie naliczy dodatkowych należności podatkowych bo już będzie wliczona w cenę towaru.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Cła Banggood

Post autor: lesz »

jakas moda na trolowanie na forum przed swietami? zgadzam sie w pelni z poprzednikami, lament o vat od 100zl...

"na drugi raz kup w Polce" +1
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Cła Banggood

Post autor: Marciniasty »

Ostatnio puszczają paczki do 50$ bez opłat . Warszawka zatrzymuje bo w ładnym pudełku a Poznań po kilku dniach sam puszcza bo im szkoda czasu na takie zawracanie dupy . Kolega kombinuje z tymi 10$ co by nie zapłacić , no niestety trzeba będzie rozbić świnkę jak już każą płacić .
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cła Banggood

Post autor: Piotrowy »

Marciniasty pisze: Kolega kombinuje z tymi 10$ co by nie zapłacić , no niestety trzeba będzie rozbić świnkę jak już każą płacić .
Teraz pobieranie opłat celnych to czysta przyjemność ;-) . Podaje się cenę zakupu i zaraz wiemy ile mamy dopłacić.
Kiedyś trzeba było zatrudnić agencję celną do wypelnienia deklaracji SAD (100-150 pln.). Każda pozycja taryfy celnej płacona dodatkowo (50 pln.).
Trochę za zabawki mogło się dodatkowo uzbierać :-( . Jedna świnka mogło być mało :-P
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Cła Banggood

Post autor: Rurek »

Piotrowy pisze:Kiedyś trzeba było zatrudnić agencję celną do wypelnienia deklaracji SAD (100-150 pln.). Każda pozycja taryfy celnej płacona dodatkowo (50 pln.).
To nawet jeszcze funkcjonuje gdy zamówisz nieopatrznie wysyłkę DHLem....za punkt honoru sobie biorą (no i tak im wychodzi z biznesplanu ;-) ) że każdą przesyłkę trzeba puścić przez swoją własną agencję celną DHL i dać jej zarobić... raz się dałem na to złapać, pierwszy i ostatni.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Cła Banggood

Post autor: Rayford »

Panowie, moja paczka trafiła na cło i oczywiście do tego VAT i jakieś inne drobne opłaty razem do zapłaty 368zł, faktura w dwóch egzemplarzach przyszła naklejona na paczce i gdzie ja tą fakturę mam opłacić ? czy nie powinien skasować mnie od razu kurier ?
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Cła Banggood

Post autor: JankeS_Toruń »

Ja wczoraj odbierałem paczkę z Banggood wysłana 24.04 kwota zamówienia 890zł plus ok 17zł ubezpieczenia. Miałem awizo jako list polecony, na paczce opis GIFT i Documents :) I żadnego cła do zapłaty. Powoli kompletuje sprzęt do latania FPV ale na razie zaczytuje się tu na forum - dla mnie bezkresny ocean wiedzy :)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Cła Banggood

Post autor: mikun »

Nie można paypalem zapłacić za powiedzmy kwotę 200$ - 10$ i zrobić dopłaty 190$? Jeśli będzie gift 10$ na paczce można zrobić wydruk z paypala :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
ODPOWIEDZ