Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: jervon »

Dokonałem modyfikacji moich gogli poprzez wymianę oryginalnej soczewki. Zamontowałem soczewki z tego zestawu (Adrián dzięki za link):

http://allegro.pl/lupa-naglowna-okulary ... 35598.html

Na początek odłączyłem mocowanie soczewek:

Obrazek

Przy pierwszej próbie montażu, mocowanie soczewek przytwierdziłem do oryginalnej ramki trzymającej fresnela. Dzięki temu można było przesuwać soczewką, co okazało się całkowicie nieprzydatne. Ta podwójna soczewka musi być najbliżej oczu jak to możliwe. Dlatego też nawierciłem otwory (wiertło 8mm) w górnej części gogli, (mocowanie soczewek ma dwa wypusty na śrubki) i za pomocą opaski zaciskowej przytwierdziłem mocowanie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wcześniej monitorek miałem zamocowany za goglami - tak by oddalić go od fresnela - ale z tymi soczewkami spokojnie może być w środku. Nawet mógłby być bliżej. Ja użyłem soczewki 1,8x. 1,2x praktycznie nic nie zmienia (w sumie bez fresnela też da się latać :) ), 2,5x daje duży obraz, ale niestety jest "widoczne" rozdzielenie soczewek. Jest tak dlatego, że jeśli zamknę jedno oko to nie widzę całego ekranu po stronie przeciwnej. Z powiększeniem 1,8x każde oko widzi cały ekran stąd dla mnie jest najwygodniej. Soczewki 2,5x i 3,5x można by użyć ale z przybliżeniem ekranu.

Podsumowując obraz jest dużo jaśniejszy, widać więcej szczegółów, lepsze kolory. Ja mocując przesunąłem ok 2mm w lewo od osi, co spowodowało, że prawy dolny róg nie jest w pełni widoczny (dosłownie te kilka mm, co mi nie przeszkadza). Gdybyście więc robili taką modyfikację uważajcie na to by soczewki mocować możliwie idealnie w osi.
W rozwiązaniu jakie zastosowałem mogę wkładać i wyjmować soczewkę. Ułatwia to czyszczenie.

Można też kupić soczewkę dedykowaną do gogli Headplay HD (kupię ją jeśli postanowię zachować te gogle, wtedy coś o niej napiszę). Jest większa i może bardziej będzie pasowała:

http://rho-lens.com/gallery.html

Ale kosztuje tyle co połowa quanum v2 :)
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: g.p »

A mógłbyś podać wymiary soczewki?
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: jervon »

47,5mm x 112,5mm. Wysokość jest podana w najwyższym punkcie - jak są profilowane widać na zdjęciach :)
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: g.p »

To jest trochę większa od mojej 109mmx40mm :-)
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: albanOs »

Witajcie, zamawiał będę również v2, i tak czytając cały temat widzę, że dużo osób dopadł vat, ile tego wyjdzie 23%? Parę razy zamawiałem z hk, ale zawsze były to raczej drobne ilości i nie doświadczyłem dodatkowych opłat, czy jak zamowię powiedzmy 2 zestawy to małe prawdopodobieństwo, że unikne? Bo nie wiem czy nie warto w kraju poszukać...jak tak
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: Adrián »

Zamów z magazynu EU, to nie będziesz musiał nic dopłacać
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: albanOs »

A faktycznie są dostępne...o czymś warto pomyśleć jeszcze dodatkowo zamawiajac ten zestaw? Nie mysle o odbiorniku:)
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: pawelsky »

albanOs pisze:A faktycznie są dostępne...o czymś warto pomyśleć jeszcze dodatkowo zamawiajac ten zestaw? Nie mysle o odbiorniku:)
Adrian podawal linka do upgradeu (zawierajacego np. lepsze soczewki), ale cos widze ze sie zdezaktualizowal
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... On_Kit.htm

Kopia z Goolge TUTAJ
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: albanOs »

pawelsky pisze:
albanOs pisze:A faktycznie są dostępne...o czymś warto pomyśleć jeszcze dodatkowo zamawiajac ten zestaw? Nie mysle o odbiorniku:)
Adrian podawal linka do upgradeu (zawierajacego np. lepsze soczewki), ale cos widze ze sie zdezaktualizowal
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... On_Kit.htm

Kopia z Goolge TUTAJ
O fajnie nad tym warto się zastanowić, dzięki...
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: Adrián »

Dokładnie, coś się z nim stało he
Myślę, że jednak to za drogo, no chyba, że rzeczywiście jest super, to jeszcze można się zastanowić..

Osobiście, chyba wolał bym np spawalniczą, za ułamek ceny.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Myślę, że jednak to za drogo, no chyba, że rzeczywiście jest super, to jeszcze można się zastanowić..
Ew. poczekac az v2Pro/v3 beda w sprzedazy
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: albanOs »

A jak się sprawdza ta spawalnicza, w stosunku do standardowej? W praktyce nie zniekształca obrazu? Nie powoduje dyskomfortu w ktorejś częsci obrazu? V3 to tylko przypuszczenia czy są już ku temu jakieś przecieki?
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: albanOs »

Mam i ja swoje v2, i mam 1 pytanie, podpiąlem gogle pod skyzone 700D, i obraz nie jest tak wyraźny jak na monitorku, jest bardziej zamazany i drży, na szybko wczoraj sklecilem jakis kabel aby to wszystko połączyć z monitorem, czy może to byc wina kabla? Nie chciało mi sie go ciać ma ok 5m:)
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: Adrián »

Możesz pokazać zdjęcie, film jak to wygląda w jednym i drugim (goglach) ? Bo tak ciężko coś powiedzieć. Co to dla Ciebie znaczy "drży"?

Spawalnicza od fresnela to przepaść jakościowa. Tylko trzeba dobrać odpowiednie powiększenie, co nie jest takie oczywiste. Wada wzroku, preferencje, odległość oczu od monitora itd.

Myślę, że najlepiej eksperymentalnie, zamówić 2,3 rodzaje i odesłać te nie pasujące.
Awatar użytkownika
albanOs
Posty: 293
Rejestracja: czwartek 09 paź 2014, 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówiłem Quanum DIY FPV Goggle V2

Post autor: albanOs »

Na razie soczewy mam oryginalne, Adrian wrzucę wieczorkiem jak to wygląda, obraz drży w góra/dół jakieś na oko 2-3mm przeskoki w dość szybkim tempie, co ciekawę wyłączam i włączam nadajnik w modelu i powiedzmy 10s jest ok i znowu łapie świra..., na 700D jest ok.

EDIT

Obiecane linki pierwszy z googli drugi kable i monitorek

https://youtu.be/9-W90XYwOB8
https://youtu.be/xQ_6U-Eh8fs
może to kwestia ustawień w kamerze?
Bad-cat- flip32+, frsky D4R-II+DJT TG9X,emax simonkK 12A, dys1806
ODPOWIEDZ