Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Marciniasty »

RW pisze:Bo ja to już w podstawówce miałem ten problem, że na niektórych tablicach miałem problem z odczytem symboli.
Ja też miałem z tym problem i wtedy okulista powiedziła że: "7% męskiej populacji tego nie ogarnia i chyba tylko do badań na kosmonaute trzeba widzieć wszystko" . Mówił że pilotów też puszcza z taką wadą .
najlepsze były jakieś dziwne okulary przez które było widać trójwymiarową muchę w skali 40:1 na obrazku :)
Wronek
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 16:45

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Wronek »

Witam,

Ktoś z Was może wie czy w ramach jednego egzaminu i jednej opłaty egzaminacyjnej można zdawać UAVO na samolot i na wielowirnikowiec?
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: analogowy »

Za dodatkową kategorię BSP jest dodatkowa opłata.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: maxxxior »

Wronek pisze:Ktoś z Was może wie czy w ramach jednego egzaminu i jednej opłaty egzaminacyjnej można zdawać UAVO na samolot i na wielowirnikowiec?
http://csuav.pl/site/index.php?id=krokpokroku
trosiek
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 22:21

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: trosiek »

A propos csuav - zdawał tam ktoś? Jak z miejscem do latania? Duża przestrzeń czy jakiś kawałek osłonięty drzewami?
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: maxxxior »

nie zdawałem, ale na pewno boli to 100zł za udostępnienie sali na teoretyczny :/
Awatar użytkownika
Andziak
Posty: 672
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 20:03
Lokalizacja: Siechnice

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Andziak »

Panowie, z tego co wyczytałem potrzebuję certyfikatu na loty w moim mieście w strefie R ( miasto powyżej 25.000 mieszkańców ( WROCŁAW )).
Jak wygląda sytuacja z egzaminem we Wrocławiu ? Mogę wydać 200zł na świadectwo i lekarza , bo może kiedyś to się przyda w CV, ale do Gliwci dla mnie za daleko....
Pioneer 1400 ( rozbity ), MX-2 rplanes ( utopiony ), DG-1000, Twinstar 2, Sbach 342, u can fly hype,
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Marciniasty »

Jak by kogoś interesował egzamin to przeklejam z facebooka .
Egzamin na operatorów UAVO Poznań!!
Chciałem poinformować, że w Poznaniu dnia 4.03.2016 będzie organizowany egzamin państwowy UAVO.
Zainteresowane osoby proszę o kontakt na PW lub pod numerem 791810289 oraz podesłanie wszelkich wymaganych dokumentów.
Termin zgłoszenia upływa w środę 24.02.2016 !!!!
P.S.
Wpis na listę egzaminacyjną będzie dokonany po potwierdzeniu opłaty za egzamin.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Rybskee »

Jak ktoś chce sie ze Szczecina zabrać to ja na pewno będę jechał.
trosiek
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 22:21

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: trosiek »

Mam pytanie - może ktoś wie czy jako osoba, która uczęszcza do szkoły policealnej i ma ważną legitymację łapię się na 50 proc. niższe opłaty za egzaminy lotnicze? 25 lat kończę dopiero w sierpniu. W ustawie jest napisane, że "osoby uczące się, które nie ukończyły 25 lat – ulga w wysokości 50% stawki opłaty lotniczej", ale nie zawsze osoby chodzące do szkoły policealnej są traktowane na równi z innymi. W ustawie nie ma tego sprecyzowanego.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Rybskee »

Jutro z rana zadzwonię i się dowiem. Sam jestem studentem i mam cichą nadzieję na zniżkę ;)
trosiek
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 22:21

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: trosiek »

Odpowiedź na moje pytanie od ULC:
Jeżeli się Pan uczy lub studiuje, to do 25 roku życia przysługuje Panu zniżka na egzaminy w wysokości 50 % (egzaminy teoretyczne oraz praktyczne) – warunkiem uzyskania prawa do zniżki jest dołączenie do wniosku o wydanie świadectwa potwierdzonej za zgodność z oryginałem kopii ważnej legitymacji (przez organ wydający lub notariusza), bądź zaświadczenia ze szkoły/uczelni z informacją, że obecnie jest Pan uczniem lub studentem.
Tak więc uważam, że przysługuje mi taka zniżka - w zasadzie to skoro łapię się jako osoba ucząca się do ubezpieczenia zdrowotnego to i tutaj raczej nie powinno być problemu. To bez wątpienia dobra wiadomość :) Tylko trzeba pamiętać, że 50 proc. zniżki nie obowiązuje w przypadku opłaty za wydanie świadectwa - TYLKO za egzaminy.
Przemo_84
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 18 lut 2016, 23:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Przemo_84 »

Witam wszystkich,
czy ktoś się orientuję jak to jest z egzaminem vlos, czy jak podejdę do egzaminu ale go nie zaliczę np. teorii a przed kolejnym podejściem ( bo są chyba 3? ) zmienią się przepisy o obowiązkowym kursie, trzeba będzie robić kurs? czy idziemy wg. poprzednich zasad?

Oraz jak to jest obecnie z lataniem w mieście powyżej 25 000 trzeba prosić o zgodę ważną 30 wiem, ale czy nie posiadając uprawnień vlos ( we wniosku trzeba podać nr licencji) dostanę taką zgodę? np. posiadając tylko OC.
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: RW »

Przemo_84 pisze:Oraz jak to jest obecnie z lataniem w mieście powyżej 25 000 trzeba prosić o zgodę ważną 30 wiem, ale czy nie posiadając uprawnień vlos ( we wniosku trzeba podać nr licencji) dostanę taką zgodę? np. posiadając tylko OC.
Masz okazję sprawdzić - nie wpisując w pole numer świadectwa kwalifikacji - po kilku tygodniach / miesiącu dostaniesz od nich pismo i wtedy się dowiesz. Lub nie czekając zadzwonić do ULC i zapytać. W składzie osobowym ULC jest ktoś od bezzałogowców - można na ten numer zadzwonić i się dowiedzieć.

Można jeszcze skorzystać z maila podanego obok wniosku. Mi co prawda nie odpisywali, ale ktoś z reguły następnego dnia do mnie dzwonił (jeśli znają twój numer to dzwonią).
Rafał Wojtyniak
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: maxxxior »

miał ktoś ostatnimi czasy egzamin teoretyczny i mógłby napisać jakie były pytania z: Przedmiot 1: Podstawy prawa lotniczego ???
ODPOWIEDZ