FrSky

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

FrSky

Post autor: magneto »

zapodziała mi się gdzieś płyta od D8R,podeśle mi ktoś na pocztę.


Krzyś dzieki
pit202

Post autor: pit202 »

a to samo nie jest na ich stronie ? http://www.frsky-rc.com/download.asp
Awatar użytkownika
magneto
Posty: 249
Rejestracja: czwartek 18 lut 2010, 02:41
Lokalizacja: Płock

Post autor: magneto »

ano jest Krzys mi na pw podesłał .Dzięki
Awatar użytkownika
skru
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 12 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: Grays

Post autor: skru »

Zeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie odnośnie FrSky. Mam Apke na 35 Mhz taka z przed kilku lat od Esky Kinga ,6 kanałów i jako 2 ma potecjometry , czyli do P/T samo cacy , czy podłączę FrSky do tej apki ?
pit202

Post autor: pit202 »

nigdy nie podlaczalem fr-sky DIY , ale jeśli te 2 potki masz podpiete do aparatury i one są mixowane w samej apce , to na wyjsciu PPM powinny sie też pojawić , czyli powinno zadzialać .
Awatar użytkownika
skru
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 12 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: Grays

Post autor: skru »

no przetestuje to ale dopiero jak się pojawi DIY na stanie w HK ! w sumie można kupić za niewiele więcej na ebayu ale oni na to "Hack" mówią inne symbole ma !? czy to to samo ?
http://cgi.ebay.co.uk/Frsky-2-4Ghz-Conversion-Hack-Module-/120713524081?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item1c1b163371#ht_737wt_993
pit202

Post autor: pit202 »

symbole te same, wiec raczej to samo , a hack moglo sie wziac z tego ze musisz wtargnąć w aparature i sie na "dziko" podlaczyc zamiast wymienic sam modul
Awatar użytkownika
skru
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 12 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: Grays

Post autor: skru »

A jak jest z telemetria ?? ten nadajnik zczyta z "telemetrycznego" odbiornika ??
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Nie.
Do telemetrii musisz mieć nadajnik i odbioronik z telemetrią
Awatar użytkownika
skru
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 12 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: Grays

Post autor: skru »

to czyli chcąc podpiąć wyżej wspomniane Radio , niestety jest to nie za bardzo możliwe jako telemetryczne zestawy są dedykowane ,?
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

a bardziej po naszemu mógłbyś
Artu

Post autor: Artu »

skru pisze:to czyli chcąc podpiąć wyżej wspomniane Radio , niestety jest to nie za bardzo możliwe jako telemetryczne zestawy są dedykowane ,?
Nie za bardzo kumkam o co chodzi, ale postaram się odpowiedzieć :mrgreen:
1. Moduł wewnętrzny FrSky (tak zwany "Conversion ( Hack ) Module") podepniesz do każdej aparatury, z której można "odseparować" sygnał PPM.
2. Aby "wykorzystać" telemetrię, niezbędne jest posiadanie zarówno odbiornika jak i nadajnika "z telemetrią" (TX DHT z telemetrią a nie jak Podałeś w linku V8HT)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Moduły FrSky typu Hack - czyli płytka i gołe kabelki do wlutowania w aparaturę występują w dwóch wersjach. Z telemetrią i bez. Jeżeli założysz ten bez telemetrii to odbiorniki telemetryczne nie będą działać. Jeżeli założysz ten z telemetrią to będą z nim działać odbiorniki zarówno telemetryczne jak i bez telemetrii.
Hack moduł założysz do każdej aparatury w której jesteś w stanie znaleźć PPM i masę.
Awatar użytkownika
skru
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 12 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: Grays

Post autor: skru »

slawko_k pisze:a bardziej po naszemu mógłbyś
no z tego co widziałem jest jeden dla JR i następny dla futaby (dedykowane) , nie zwróciłem uwagi ze DIY jest w dwóch wersjach , ale i tak dalej nie rozumiem co to znaczy "po waszemu" :mrgreen:
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Po naszemu to znaczy po polsku bo nie ja jeden nie zrozumiałem o co pytasz.
Wszystkie są w wersji z telemetrią i bez.
ODPOWIEDZ