DJI GEOFENCE Wątek ogólny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: photolucas84 »

jeszcze za wcześnie by odpowiedzieć poprawnie na Twoje pytania ale mając apkę 1.6 i włączone automatyczne aktualizacje istnieje ryzyko że z włączonym netem pobierze i zainstaluje się wersja 1.7 (finalna bo na razie jest beta).

Co do wersji 1.5 to nigdy nie wiadomo co w niej siedzi bo użytkownicy jeszcze próbują do tego dojść.
Znając zagrywki firmy DJI radzę uważać i latać tak czy siak bez neta bo w każdej chwili może się coś pobrać.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
michal_cz
Posty: 278
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 07:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: michal_cz »

Myślę, że może być tak, że pewnego pięknego dnia nawet jak nie aktualizujemy firmware i nie jesteśmy podłączeni do netu odmówi posłuszeństwa stwierdzając, że za stary mamy soft.
Nie aktualizuję, tablet służy wyłącznie jak monitor do phantoma, cały czas jest w trybie samolotowym, a i tak po starcie aplikacji wyskakuje komunikat, że potrzebna jest aktualizacja. Tak jakby w firmware była zaszyta informacja kiedy wyjdzie następny i kiedy ma się pojawić komunikat. Równie dobrze może być zaszyta informacja, że po jakimś czasie ma przestać działać zmuszając do aktualizacji.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: photolucas84 »

jest albo opcja przestawienia godziny/daty w tablecie albo tak jak ktos napisał ze godzinę pobiera z GPS-u - nie wiem na ile to prawda a na ile przypuszczenie ale moze tak byc.
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Ja radzę wszystkim co już mają 1.6, zrobić downgrade do 1.5, bo jak DJI zrobi apkę to wpadną Wam jakieś niechciane rzeczy. Nie wiem czy w 1.5 nie wpadną, ale przynajmniej w 1.5 nic Wam nie zablokuje, póki co, mogę się mylić, może DJI mieć jeszcze jakiegoś innego backdoora. Upgrade radia tez nie radzę robić, a jeżeli 'mapa' nie jest dla Was istotna, to nie radzę w ogóle się łączyć do netu, dopóki nie dowiemy się czegoś więcej.
Jak ktoś ma starszy f/w - tak samo, nie upgradować, nie łączyć się na razie do netu.

Bateria się nie downgraduje, a w ptaku 1.6 wnosi tylko limity na przyspieszenie i szybkość, oraz zakłada limit uniemożliwiający start jak bateria nie ma 10 stopni. Tego mozna pilnować samemu, tak więc robiąc zjazd do 1.6 zachowujecie dobrodziejstwa poprawionej baterii.

Oczywiście - to co piszę - robicie na swoją odpowiedzialność - ja piszę to co na chwilę obecną wywnioskowałem.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Ja radzę wszystkim co już mają 1.6, zrobić downgrade do 1.5, bo jak DJI zrobi apkę to wpadną Wam jakieś niechciane rzeczy. Nie wiem czy w 1.5 nie wpadną, ale przynajmniej w 1.5 nic Wam nie zablokuje, póki co, mogę się mylić, może DJI mieć jeszcze jakiegoś innego backdoora. Upgrade radia tez nie radzę robić, a jeżeli 'mapa' nie jest dla Was istotna, to nie radzę w ogóle się łączyć do netu, dopóki nie dowiemy się czegoś więcej.
Jak ktoś ma starszy f/w - tak samo, nie upgradować, nie łączyć się na razie do netu.

Bateria się nie downgraduje, a w ptaku 1.6 wnosi tylko limity na przyspieszenie i szybkość, oraz zakłada limit uniemożliwiający start jak bateria nie ma 10 stopni. Tego mozna pilnować samemu, tak więc robiąc zjazd do 1.6 zachowujecie dobrodziejstwa poprawionej baterii.

Oczywiście - to co piszę - robicie na swoją odpowiedzialność - ja piszę to co na chwilę obecną wywnioskowałem.
A czy DJI aby juz nie wyjasnilo z jakiego powodu wziela sie u Ciebie strefa po upgrade/downgrade?
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Nie.

Ja to wyjaśniłem. I wyjaśnieniem jest implementacja geofence w 1.6. DJI również nie wyjaśniło dlaczego rollback nie jest w pełni robiony, a powinien być. Przy rollbacku do 1.5 powinny być czyszczone obszary w których 1.6 lub 1.7 dodaje strefy NFZ, a nie jest.
A DJI mi odpisało że testowałem nie to co powinienem :lol: Masz wszystko w linku.

Implementacja geofence w 1.6, bez ani słowa w release notes, daje do myślenia.
Ostatnio zmieniony sobota 09 sty 2016, 15:45 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 1 raz.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Jagoda »

Kyokushin pisze: ..................
..................
Oczywiście - to co piszę - robicie na swoją odpowiedzialność - ja piszę to co na chwilę obecną wywnioskowałem.
Podziwiam Ciebie za zaangażowanie w temacie DJI - Geofence
Na "obcych" forach też czytałem Twoje posty.

I nie jest to tylko słowne "bicie piany" - jak niektórzy twierdzą - przeprowadzasz testy, próby itd.itp.
Życzę Tobie aby to nie był głos "wołającego na puszczy".

Jagoda.....może z lasów Puszczy Wkrzańskiej ;-)
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Jagoda pisze:
Kyokushin pisze:
I nie jest to tylko słowne "bicie piany" - jak niektórzy twierdzą - przeprowadzasz testy, próby itd.itp.
Życzę Tobie aby to nie był głos "wołającego na puszczy".
To już zależy od Was.

Będzie to głos w puszczy, jak nikt inny nie będzie również zadawał pytań.
Mnie grzeją odpowiedzi DJI, jacy to są jupijajoł, trendy, jak fajne i łatwe jest ich rozwiązanie, etc. Mam to gdzieś. Mnie obchodzi jak działa mój sprzęt, konkretnie jak, od A do Z. I przeszkadza mi transfer władzy, mojej władzy nad moim sprzętem, na nich. Nie ważne jak fajne, łatwe i przyjemne, będzie oddanie im 'kluczyków' do mojego koptera.

Ośmieszenie, umniejszenie, porównanie do teorii konspiracyjnych to Stalinowskie metody do zagrzebania prawdy 2m pod ziemią.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Nie.

Ja to wyjaśniłem. I wyjaśnieniem jest implementacja geofence w 1.6. DJI również nie wyjaśniło dlaczego rollback nie jest w pełni robiony, a powinien być. Przy rollbacku do 1.5 powinny być czyszczone obszary w których 1.6 lub 1.7 dodaje strefy NFZ, a nie jest.
A DJI mi odpisało że testowałem nie to co powinienem :lol: Masz wszystko w linku.
Link jest z wczoraj. Mam na mysli dzisiejsze wypowiedzi DJI
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... tcount=943
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... tcount=947
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

1. Odpowiedzieli komuś innemu, nie mi, nie w temacie w którym o tym pisałem.
2. 1 link który dałeś to kłamstwo, ponieważ przeprowadziłem testy które wykazały to o czym on napisał. A napisał dlatego, bo ja to wykazałem. I nie jest to bug, tylko jest to feature 1.6. Downgrade z 1.6 lub 1.7 beta do 1.5 nie czyści obszarów zawierających informacje o tymczasowych NFZ.
3. Drugi link potwierdza to co pisałem, to czego dotyczą wątpliwości użytkownika. Poza tym nie dotyczy wersji 1.6 a i również 1.5. 100% rolback nie jest mozliwy również w przypadku 1.5, ponieważ nadal w ptaku lub radiu są zapisane NFZ lub strefy autoryzacji.
4. ustosunkowałem się już do tego tu: http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... st33673260
5. W obliczu faktów DJI nie chce rozmawiać, piszą że testowałem nie to co chcieli :D
Ostatnio zmieniony sobota 09 sty 2016, 16:46 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:1. Odpowiedzieli komuś innemu, nie mi, nie w temacie w którym o tym pisałem.
2. 1 link który dałeś to kłamstwo, ponieważ przeprowadziłem testy które wykazały to o czym on napisał. A napisał dlatego, bo ja to wykazałem. I nie jest to bug, tylko jest to feature 1.6. Downgrade z 1.6 lub 1.7 beta do 1.5 nie czyści obszarów zawierających informacje o tymczasowych NFZ.
3. Drugi link potwierdza to co pisałem, to czego dotyczą wątpliwości użytkownika. Poza tym nie dotyczy wersji 1.6 a i również 1.5. 100% rolback nie jest mozliwy również w przypadku 1.5, ponieważ nadal w ptaku lub radiu są zapisane NFZ lub strefy autoryzacji.
4. ustosunkowałem się już do tego tu: http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... count=1005
Poczekaj, spokojnie, nie nerwowo.

To co DJI twierdzi to to, ze jesli zrobisz upgrade do 1.7 a potem downgrade do 1.6 bez odlockowania strefy to w wniku bledu pozostanie ona nawet przy powrocie do wczesniejszej wersji.

Pytanie teraz do Ciebie, czy za pierwszym razem kiedy zrobiles upgrade a potem downgrade odblikowales strefe chociaz raz? Z tego co czytalem, nie pamietam zebys o tym wspominal

Pytanie drugie, czy strefy ktore widzisz w sofcie ponizej 1.7 to tylko strefy "okragle" (kolo o jakims tam promieniu), czy rowniez strefy o nieregularnych ksztaltach.
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: Kyokushin »

Nie ma znaczenia upgrade lub downgrade do 1.6 lub 1.7 beta, bo obie wersje mają implementację Geofence, o której nic nie jest wspomniane w release notes 1.6.
Znaczenie ma użycie aplikacji 2.4.4. Wersja 2.4.4 zapisuje tymczasowe NFZ które nie są czyszczone przy rollbacku do 1.5, zarówno z 1.6 jak i 1.7 beta.

A nie są czyszczone, bo przypuszczam że są w RC a nie w ptaku - ale nie mam pewności, więc o tym nie mówię.

Przetestowałem scenariusz w którym użytkownik używa nową aplikację DJI Go 2.4.4 w wersjach firmware ptaka 1.6 i 1.7, w którym użytkownik zostaje ostrzeżony o strefie autoryzacji i stwierdza że nie jest uprawniony do lotu. Później rezygnuje z beta testów, lub firmwaru z geofence, i wraca do starej aplikacji DJI Go, lub uzywa innej aplikacji.

W tym przypadku użytkownik ma zablokowaną strefę, której nie odblokował.

Natomiast, teraz DJI nie chce odpowiedzieć, czy mam zablokowaną tylko tą jedną strefę, czy wszystkie które pobrała (i zapisała gdzieś, do koptera lub RC) aplikacja DJI GO 2.4.4, a jest ich kilka.

Ja tą jedną strefę odblokowałem, a teraz jestem ciekaw, czy mam jeździć samochodem w promieniu 100km i sobie odblokowywać pozostałe. Więc jest to istotna kwestia rollbacku.
Ostatnio zmieniony sobota 09 sty 2016, 17:08 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 1 raz.
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: photolucas84 »

Moim zdaniem Dji nie powie nam tego czego szukamy bo wtedy aplikacja zostanie szybko zlamana. Znajac ich metody beda nam mydlic oczy i sprowadzac na zly trop by tylko nikt nie odblokowal ich sposobu
Pewnie do wszystkiego bedziemy musieli dojsc sami
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: pawelsky »

Kyokushin pisze:Nie ma znaczenia upgrade lub downgrade do 1.6 lub 1.7 beta, bo obie wersje mają implementację Geofence.
To akurat spekulacja. Nie odpowiedziales na pytanie jakiego rodzaju strefy widzisz (czy tylko okragle, czy rowniez takie o nieregularnych ksztaltach). Pamietaj ze wczesniejsze wersje mialy zaimplementowane okragle strefy no fly, wiec rownie dobrze moze ono blednie interpretowac jakies pozostalosci po strefach autoryzacyjnych z beta firmware czy aplikacji jako strefe no fly (tym bardziej ze strefa o promieniu 100km nie wystepuje ani w jednym ani w drugim).
Kyokushin pisze:Przetestowałem scenariusz w którym użytkownik używa nową aplikację DJI Go 2.4.4 w wersjach firmware ptaka 1.6 i 1.7, w którym użytkownik zostaje ostrzeżony o strefie autoryzacji i stwierdza że nie jest uprawniony do lotu. Później rezygnuje z beta testów i wraca do starej aplikacji DJI Go, lub uzywa innej aplikacji.
Czyli teoria o nieoblokowywaniu ktora o ktorej wspomnial Blade moze (choc oczywiscie nie musi) byc w Twoim przypadku sluszna.
Kyokushin pisze:Natomiast, teraz DJI nie chce odpowiedzieć, czy mam zablokowaną tylko tą jedną strefę, czy wszystkie które pobrała (i zapisała gdzieś, do koptera lub RC) aplikacja DJI GO 2.4.4, a jest ich kilka.
Mysle ze sposob w jaki sie wypowiadasz (i pisal Ci juz o tym Blade) nie wplywa korzystnie na chec dalszej komunikacji ze strony DJI. To dobrze ze testujesz i zglaszasz problemy ale mysle ze gdybys zglaszal je w troche mniej histeryczny a bardziej konstruktywny sposob mialbys pozytywniejszy odzew...
eddie_c
Posty: 23
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:55

Re: DJI GEOFENCE Wątek ogólny

Post autor: eddie_c »

Pytanie z innej beczki - czy ktoś słyszał by komuś udało się dobrać do linuxa znajdującego się w dronie / kontrolerze ?
Czy słyszeliście by była możliwość zalogowania się przy pomocy JTAG / RS / TTL bądź innego złącza serwisowego ?
ODPOWIEDZ