Quad by Szynszyl (ten Szalony)

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

To dają chyba jak popadnie :)
Ja zamówiłem silniki o do tego dodatkowo piasty z krzyżakami.
Okazało się że silniki były też z piastami i krzyżakami :)
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

Quadzik już na ukończeniu. Ostateczny rozstaw silników - 34cm, więc zmieściłem się w pierwotnych założeniach. Do zrobienia zostało jeszcze:
- podwozie treningowe z szamborurek,
- Arduino, które idzie do mnie trzeci tydzień z HK,
- i montaż śmigieł (jak tylko kupię gdzieś piasty na 3,17mm...)

Na koniec regulacja całego ustrojstwa i w górę ;)
Załączniki
quad_góra.jpg
quad_spód.jpg
quad_śmigła.jpg
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
skru
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 12 sie 2010, 22:53
Lokalizacja: Grays

Post autor: skru »

miś pisze:Do dużej ramy możesz też wsadzić większe silniki i śmigła (10-12''), tylko po co ? No chyba że chcesz wozić jakąś ciężką kamere, wtedy to ma sens, ale do rekraacyjnego latania FPV z jakąś gopro na pokładzie lepszy jest mały, lekki i zwrotny copter na 8'' śmigłach z rozstawem śmigieł 32-35cm.
I to jest tzw "Tips of the day"
proponuje otworzyć taki dział :mrgreen:
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Szalony Szynszyl przykreciłeś górną CP na dół ale i tak też może być jezeli ci pasuje kierunek lotu w górnej jest mozliwość obrócenia płytki FC o 45° Mk ma programowo obracanie dlatego nie ma też problemu :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

Celowo tak to skręciłem, a że zamierzam latać w X to mi obracanie płytki było niepotrzebne ;-)
Pozdrawiam,
Grzesiek
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

Mały update w temacie - przyszedł nowy Motion Plus, znowu trafił mi się na ITG3205, ale tym razem udało się go odpalić przy bezpośrednim podłączeniu po I2C.
O dziwo przy okazji ożył także nunchuk i "na pająka" wszystko działa, wykresy w MultiWiiConfie ładnie reagują. Pozostaje to wszystko złożyć do kupy, wyregulować i może na weekendzie uda się ulotnić sprzęt ;-)
Pozdrawiam,
Grzesiek
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

Kolejna aktualizacja - pierwsze loty za mną! :mrgreen:
3 pakiety rozładowane, 2 śmigła złamane i ogólnie zaczynam siwieć od tego telepania. Zresztą spójrzcie na film:



PIDy zdecydowanie do poprawki (w tej chwili mam defaulty i tak to wygląda...), ośki do skrócenia, silniki do wyważenia...
Ogólnie i tak jestem zadowolony, bo nie liczyłem, że uda mi się tym kiedykolwiek wzbić w powietrze ;-)
Poratujcie spece!
Pozdrawiam,
Grzesiek
Krystek
Posty: 309
Rejestracja: wtorek 09 lut 2010, 17:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Krystek »

Super lot.Chciałbym mieć tyle odwagi co Ty,przy takim zachowaniu koptera.
Pozdrawiam
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

Uczyłem się wiele godzin latać na heli/quadem na symulatorach i tam to wyglądało dużo bardziej skomplikowanie, a poza tym mam sporo pustej przestrzeni więc nie ma powodów do stresów ;-)
Tylko te nieszczęsne PIDy... największe szaleństwo zaczyna się przy dodawaniu gazu, wiatr był minimalny więc nie zwalałbym na niego winy.
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
false
Posty: 413
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów/Nowy Sącz

Post autor: false »

U mnie objawy identyczne, pidy mam defaultowe i właśnie muszę z nimi pokombinować.
Bartek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Chłopaki, to nie PIDy są winne. Przerabiałem to w zeszłym roku, identycznie trząsł mi się rurkokopter, postawiony na mikrokopterze, cała dyskusja wielostronnicowa była o tem ;-)
Szalony_Sz - pokaż zdjęcie mocowania shielda do ramy.
Te shieldy latają u ludzi i nie ma problemów z delirium, wszystko jest kwestią konstrukcji mechanicznej ramy i rozwiązań antywibracyjnych. Oczywiście zacznij od wyważenia dynamicznego zespołów napędowych.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

Shielda mam na sztywno do ramy przykręconego śrubami M3, a po drodze są tulejki dystansowe poliamidowe, wmp do shielda też na sztywno 2 śrubami z dystansami.
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to mamy odpowiedź poniekąd. Zastosuj dumpery gumowe do łączenia FC z ramą. Pomoże na 200%.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
SzalonySzynszyl
Posty: 86
Rejestracja: sobota 26 cze 2010, 11:29
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SzalonySzynszyl »

A widzisz, gdzieś wyczytałem, że żyro (edit: konkretnie ITG3205) ma być na sztywno do shielda mocowane i jakoś mi się z tego wywnioskowało, że shield do ramy również ;)
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Hmmm....spójrz do wątku Balirc'a o jego kopterze, też jest na moim shieldzie, z ITG3205 - sztywno mocowanym do shielda. Natomiast shield do reszty - na gumowo :-)
I od pierwszego strzału bez delirki. I to jest bezdyskusyjne, bo praktyczne - potwierdzenie słuszności pewnych założeń i wdrożonych rozwiązań :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ