CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Arek_FPV
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Arek_FPV »

Czy ktoś z użytkowników CX-20 pokusiłby się o spotkanie z użytkownikiem Blade QX2 350 w celu porównania quadów? Ciekawi mnie jak w praktyce różnią się zachowaniem w powietrzu. W całym google nie znalazłem jakiegokolwiek testu porównującego te dwa modele.
kolgrim
Posty: 5
Rejestracja: piątek 04 kwie 2014, 08:15
Lokalizacja: Polska

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: kolgrim »

Czy ktoś może pomóc ? Mój cx-20 ( quanum nova ), lecąc nagle dostaje "kopa" robiąc obrót o 360 stopni. Na razie go testuje, a więc większych szkód nie było, lądował na plecach na trawie ;-( . Kalibracja kompasu zrobiona poprzez MP. Jakieś inne pomysły ?

Arek_FPV: Miałem Blade QX2 350, krótko, łatwiejszy jeśli uczysz się latać, stabilniejszy ?!
Zbyszko
Posty: 10
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 23:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Zbyszko »

kolgrim pisze:Czy ktoś może pomóc ? Mój cx-20 ( quanum nova ), lecąc nagle dostaje "kopa" robiąc obrót o 360 stopni. Na razie go testuje, a więc większych szkód nie było, lądował na plecach na trawie ;-( . Kalibracja kompasu zrobiona poprzez MP. Jakieś inne pomysły ?
Może nie identyczny objaw, ale mój CX-20 lecąc jednostajnie w jednym kierunku potrafi wpadać jakby w turbulencje. Już kilka razy mi się zdarzyło, że "zachwianie" lotu było tak silne, że zrobił fikołka. Całe szczęście, że tuż nad ziemią udało mu się poderwać do góry. Zauważyłem, że objaw jest widoczny najbardziej przy lataniu w trybie stabilnym (lewy przełącznik poz.0, prawy poz.1). W trybie manualnym lata dobrze albo przynajmniej objaw jest na tyle minimalny, że można go zaakceptować. Robiłem wielokrotnie kalibrację i nie pomogło. Nie wiem co robić. :/ Latać się nie opłaca, bo prędzej czy później go rozbiję. Doszło do tego, że wolę wyjść polatać swoją starą biedroną, która mimo słabego już lipola jest mega stabilna i przewidywalna.
spidey
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:54
Lokalizacja: Pruszków

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: spidey »

Arek_FPV pisze:Czy ktoś z użytkowników CX-20 pokusiłby się o spotkanie z użytkownikiem Blade QX2 350 w celu porównania quadów? Ciekawi mnie jak w praktyce różnią się zachowaniem w powietrzu. W całym google nie znalazłem jakiegokolwiek testu porównującego te dwa modele.
Mam nadzieję że się nie obrazisz, ale podepnę się trochę pod twoje pytanie, czy ktoś z użytkowników miał styczność z tymi dwoma quadami by je porównać?
Bawię się Hubsanem X4, ale teraz czas na coś większego.
Rozważam czy zamawiać Cheersona CX-20 z Banggood czy szukać Blade 350 qx2.
Dziękuję za sugestie.
Phantom 3 Standard
Hubsan x4
KrzychuWAW
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 22 lut 2015, 10:11

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: KrzychuWAW »

Oba możesz dorwać w tej samej cenie. Ja będę miał CX-20 dostępną do sprzedania w tym lub następnym tygodniu od ręki w Warszawie - czekam na dostawę.
spidey
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:54
Lokalizacja: Pruszków

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: spidey »

KrzychuWAW pisze:Oba możesz dorwać w tej samej cenie. Ja będę miał CX-20 dostępną do sprzedania w tym lub następnym tygodniu od ręki w Warszawie - czekam na dostawę.
Wiem że sa oba w podobnej cenie, ale jak patrzę na youtubie jak jeden i drugi mają nagłe odcięcia zasilania i lecą jak kamień w dół, bierze mnie przerażenie lekkie ;) Do tego dochodzi fly away i normalnie strach latać na GPS.
Czy któryś spada rzadziej, wiadomo coś?

Rozważam jeszcze jedną opcję poszukać używanego Phantom'a 1.1.1, jak wypada Cx-20 i QX2 w starciu z nim?
Phantom 3 Standard
Hubsan x4
KrzychuWAW
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 22 lut 2015, 10:11

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: KrzychuWAW »

My z kolegą od Blade próbujemy się umówić na wspólne latanie w Warszawie ale ciągle coś wypada.
Awatar użytkownika
Arek_FPV
Posty: 76
Rejestracja: niedziela 28 gru 2014, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Arek_FPV »

spidey pisze:
Arek_FPV pisze:Czy ktoś z użytkowników CX-20 pokusiłby się o spotkanie z użytkownikiem Blade QX2 350 w celu porównania quadów? Ciekawi mnie jak w praktyce różnią się zachowaniem w powietrzu. W całym google nie znalazłem jakiegokolwiek testu porównującego te dwa modele.
Mam nadzieję że się nie obrazisz, ale podepnę się trochę pod twoje pytanie, czy ktoś z użytkowników miał styczność z tymi dwoma quadami by je porównać?
Nie no skąd, to ja podczepiłem się pod CX-20 trochę :P
spidey pisze:jak patrzę na youtubie jak jeden i drugi mają nagłe odcięcia zasilania i lecą jak kamień w dół, bierze mnie przerażenie lekkie ;) Do tego dochodzi fly away i normalnie strach latać na GPS.
Czy któryś spada rzadziej, wiadomo coś?
Te odcięcia zasilania są spowodowane zbyt długim lotem. Ludzie rozładowują aku i nie dolatują do ziemi, bo brakuje im prądu :D Przynajmniej tyczy się to filmików z Bladem w roli głównej, które oglądałem. Blade sygnalizuje rozładowany akumulator odpowiednim sygnałem świetlnym (kolorowymi diodami) przy 2 napięciach aku: najpierw przy 10.9V potem tym samym, ale przyspieszonym sygnałem przy 10.6V. Ja latam ze stoperem w ręku póki co, bo z daleka czy z pozycji innej niż tył quada diody nie zobaczysz :P Muszę pomyśleć nad jakimś buzzerem.
KrzychuWAW pisze:My z kolegą od Blade próbujemy się umówić na wspólne latanie w Warszawie ale ciągle coś wypada.
Może w ten weekend się uda jeśli pogoda się zlituje? Będziesz na Święta w Wawie? Z tym, że wciąż mam problem z ładowarką.
Ciekawe czy ta Twoja ładowarka od cx-20 ma wbudowany balanser i jakim prądem ładuje.
KrzychuWAW
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 22 lut 2015, 10:11

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: KrzychuWAW »

No w ten weekend to są święta to raczej nie wyjdzie nic z latania - goście itp. Wiesz aku od cx-20 ładuje to i twoje będzie. Adres do mnie znasz i telefon też :D
sebahop
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 19:38
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: sebahop »

Mam cx-20 zero

Strasznie mi buja maszynką. Podłączone mam do cx-2 sj4000 i w sumie nie wiem czy tak samo by bujalo bez niego ale wydaje mi się, że tak.
Jak walczyłem z uruchomieniem go to udalo sie w koncu ale przy starcie mial tendencje do przechylania i czasami zarył w trawe zanim wystartował.

Normalnie lata - ale troche boje sie nim latac, bo jak juz troche bardziej zdecydowanie wystartuje, to jak podleci w gore to przelaczam sie na tryb gpsowy ale po polataniu sobie np. 2-3 minuty wlaczam po prostu go w tryb RTH i jak juz wzniesie nie nad punktem gdzie ma wyladowac, to strasznie nim miota jakby jakis duzy wiatr byl - a on w tym czasie robi korekty. Koniec koncow przez to bujanie w 95% przypdków przez ten kierunek boczny zalicza małego kozioleczka (na szczęście bez wiekszych strat).

Co może być przyczyną? kamerka przymocowana bez gimbala - chyba nie.
Może śmigła powinienem wymienić. Kalibracje z tym okrecaniem maszynki dookola wlasnej osi robię za kazdym razem

Latać na manualu jeszcze nie potrafię a pewnie przydało by się zrobić taki test ale mam obawy. Wczesniej latalem phntom 2 i byl naprawde stabilny w porównaniu do tego - tam oczywiscie tez na gps latalem ale ladowanie bylo bardzo proste - tu boje sie, ze tylko wiecej szkód narobie :)

Może ktoś coś poradzi ?...
Yachu
Posty: 25
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:28
Lokalizacja: Pleszew

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Yachu »

Z tym przechylaniem do przodu przy starcie, to też tak miałem. Po prostu musisz zdecydowanie ruszyć w górę
sebahop
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 19:38
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: sebahop »

no tak - ale czy przy automatycznym powrocie Ci "tańczy"? Tak jakby cały czas robił korekte na zmiane kursu i zamiast normalnie ladowac to dron mi pływa i nie udaje mu sie normalnie wylądować. Mam tak od początku. Jako, ze to jest wersja zero to nie bardzo mam mozliwosci kalibracji. Tylko kalibracja transmitera oraz kalibracja z tym kreceiem w kółeczko go- chyba, że o czymś nie wiem :)
Yachu
Posty: 25
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:28
Lokalizacja: Pleszew

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: Yachu »

Nie nazwałbym tego tańcem. Przy RTH, gdy sie ustawi w odpowiednim miejscu na odpowiedniej wysokości, jak schodzi ku ziemi powoli zbacza z kursu i ląduje jakieś 5-6 m, od punktu złapania GPS. Ale tak, żeby chodził w różne strony i na bieżąco korygował położenie, to nie.
sebahop
Posty: 8
Rejestracja: piątek 22 sie 2014, 19:38
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: sebahop »

u mnie to wlasnie wyglada tak, ze caly czas tak jakby korygowal. Czyli laduje w miejscu startu tak maksymalnie 5 merów od tego miejsca ale srasznie go przy lądowaniu rzuca. Ma niespojne zniżanie lotu :) Za holere nie wiem co to może być - pech chciał, że mam mało popularną wersję Zero zamiast open source.
azyl14
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 12:43
Lokalizacja: bdg

Re: CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Post autor: azyl14 »

Jeśli chodiz o cx-20 warto sprawdzić czy działa z aplikacją mission planner. Jeśli tak to można wszystko naprawić. Co do wersji któy jaki to ja jestem zielony. Mój ma np 2 antenki i sterownik apm. Na pokładzie apm jest wgrane arducopter 3.x ( nie pamiętam juz wersji softu ) .Po podłączeniu mission plannerem jest tyle opcji, co dusza zapragnie, włącznie z pllanowaniem misji
ODPOWIEDZ