Drone dla poczatkujacego TANI - bez fvp, dlugi czas lotu

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Bezczel
Posty: 10
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 13:07
Lokalizacja: Kingstone

Drone dla poczatkujacego TANI - bez fvp, dlugi czas lotu

Post autor: Bezczel »

Witam, jestem tutaj nowy. To moj pierwszy post.

Nie dawno otrzymalem w prezencie quadrocoptera - HI6038 - mozna bylo go dostac w Biedrze przed swietami - taki ala Hubsun :)


Poczatki byly trudne, ale opanowalem w miare sztuke latania, malo tego, chyba polknalem bakcyla. Emocjoe juz troche opadly i dlatego zwracam sie do Was o pomoc.
Nie wiem co mam teraz zrobic. Kupic wieksza ilosc aku oraz ladowarke, smigla itd...
Czy lepiej latac tym co mam, czyli jedna bateria i zainwestowac w cos lepszego.

Jak na razie nie interesuje mnie FVP, glownie z tego zwzgledu, ze pewnie pozrzadny sprzet troche kosztuje, a w jakas marna namiastke raczej nie oplaca sie inwestowac.

Wielkosc raczej nie ma dla mnie znaczenia. Nie jestem jeszcze pro, wiec dobrze, zeby dron posiadal gyro itd - jeszcze nie jestem dobrze zaglebiony w tej calej technologii.

Moj dron posiada dwie predkosci, swietnie sobie radze na "Hi" nawet w waskich pomieszczeniach. Wiec dobrze jakby byl zwinny oraz szybki.

Glownie zalezy mi na czasie lotu. Jednak te 6-8 min lotu to jest jedynie rozgrzewka. Gdy prawdziwa zabawa dopiero sie zaczyna, mam juz dobrze wyczute warunki jakie panuja na dworze itd... dron zdycha i nastepuje depresja oraz marazm i wieczne oczekiwanie na koniec ladowania...

O budzecie ciezko mi mowic, ale wolabym raczej cos tanszego...

Mam pewne mysli o budowie wlasnego sprzetu, ale to raczej w dalekiej przyszlosci, jak na razie brak wiedzy, doswiadczenia oraz lutownicy :D - zaznacze ze nie znam sie na elektronice.

Dzieki za pomoc i uwagi.

PS - Pytanie troche nie na temat, ale moze ktos bedzie wiedzial. Po kazdym ladowaniu, mojego drona musze ponownie trymowac, Wyglada to zawsze tak samo, znosi go do tylu oraz w lewo. Trymuje go jest prawie idealnie, po czasie okazuje sie, ze znosi go do przodu i w prawo, korekcja jest juz mniejsza. Po rozladowaniu wszystko od nowa. Moze cos robie zle, badz czegos nie robie?
Ostatnio zmieniony niedziela 28 gru 2014, 19:40 przez Bezczel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

to zabawke masz
jesli myslisz o czyms powazniejszym nazbieraj przynajmniej 2000zl na poczatek
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

Adasko pisze:to zabawke masz
jesli myslisz o czyms powazniejszym nazbieraj przynajmniej 2000zl na poczatek
Albo "trochę" lepsza zabawkę od DJI 8-)
modele: Vega FPV, Hellcat ESA, X900 copter
Bezczel
Posty: 10
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 13:07
Lokalizacja: Kingstone

Post autor: Bezczel »

Adasko - wcale mi nie pomogles - chyba kazdy wie, ze to zabawka.


Lepiej mi powiedz, co mam zrobic zanim nazbieram te 2 tys.. kupic wiecej aku do tej mojej zabawki, czy moze kupic jakas lepsza zabawke do tego czasu.

Zanim bede miec kase i pewnosc, ze chce wydawac kase w tysiacach, chce latac nawet zabawkami. A na jednej baterii za dlugo sie nie nalatam. Dlatego pisze na forum, zanim nie wytrzymam i wydam jakies pieniadze.

Moze ktos z forumowiczow ma aku, smigielka itd pasujacego do tego mojego "Hubsana"?


DJI na razie odpada. W pierszej kolejnosci chce wydac pare zl zeby w ogole latac.
Awatar użytkownika
FeelTheCool
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2014, 12:43
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Post autor: FeelTheCool »

Jeśli to latadełko lata dobrze to dokup akumulatorki i złącze do ładowania kilka sztuk na raz no i jak to mi koledzy pisali "terenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj". Jak ci się to bardzo spodoba to zbuduj/kup coś lepszego.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

"TANI - długi czas lotu" niestety, ale tanio się nie da, albo jeśli tanio, to nie długo :-P Sprzeczność w samym założeniu "projektu" :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: MacPiston »

A czemu nie? Ja w moim latadle złożonym z części z HK za niecałe 1000 złotych mam aku 3300 mah wiec trudno żeby to krótko latało. No tylko autor raczej się nie zdecyduje na samodzielne zbudowanie quada...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Ja w moim latadle złożonym z części z HK za niecałe 1000 złotych mam aku 3300 mah wiec trudno żeby to krótko latało
Wielkość akku o niczym nie świadczy. Wszystko zależy pod czym wisi. A "tani" to pojęcie względne i w tym przypadku mam wrażenie że kopter za 1kPLN do takich nie będzie zaliczany.
Ten wredny...
Bezczel
Posty: 10
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 13:07
Lokalizacja: Kingstone

Post autor: Bezczel »

W takim razie wstrzymam sie, latam dopiero pare dni.

Lata w miare przyzwoicie, tylko ten problem z trymowaniem mnie denerwuje, nie wiem czy tak powinno byc. No i jak zacznie spadac to ciezko go poderwac, ale kwestia przyzwyczajenia.
Dlatego sie zastanawiam czy zamawiac do niego czesci czy moze polecacie jakas lepsza tania aleternatywe do rozbijania sie. Moze ma ktos pomysl jak mozna oswietlic drona od spodu? W tym "hubsanie" diody sa tylko w oczkach, brak na ramionach, przez co ciezko troche sie orientowac, widocznosc wieczorami tez slaba...

Dokupie troche sprzetu do tego co mam i na razie powinno wystarczyc.
Moze mi ktos powiedziec jaki powinnien byc moj kolejny krok? Jaki to bedzie budzet?
Oczywiscie raczej nie przewiduje lotow na odleglosci 1km i krecenia filmow.
Czy Hubsun Fpv bylby dobrym zakupem?
Awatar użytkownika
Pawel Sco
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 23:30
Lokalizacja: carfin

Post autor: Pawel Sco »

pogrzeb troche po sieci a napewno trafisz na stronke o budowie latadla mi wpadla w oko na poczatku stronka zrobsobiedrona i od tego sie zaczelo grzebanie po forach i czerpanie info co i jak.
mackox
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 08 cze 2014, 18:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mackox »

Jestem w podobnej sytuacji, jednak ja już na wejściu pomyślałem o dodatkowych śmigłach i bateriach. To są niezbędne dodatki jeśli chcesz potraktować tę zabawkę trochę poważniej i coś z niej wyciągnąć. Jakkolwiek zdolny byś nie był to parę dni (szczególnie na jednym pakiecie!) nie wystarczy ci na opanowanie latania quadem. Lataj na razie tym co masz, a w między czasie czytaj tematy na forum. Jeśli zapał nie zgaśnie, to sam dojdziesz że kolejnego quada warto zbudować samemu.
Lockiller
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 17:10
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lockiller »

Witam, dołączę się do tego tematu. Chcę zbudować pierwszy quadrokopter w swoim życiu. Chcę żeby był to DJI F450. Myślę że poradzę sobie z jego składaniem ale nie wiem jak go kupić. Czy kupić wszystkie częsci osobno, czy może coś takiego: http://www.drony.net/quad...50-arf-dji.html A co myślicie o czymś takim: http://www.nastik.pl/f450...zie-p-5380.html Do ostatniej propozycji musiałbym dokupić tylko aparaturę i baterię, ale właśnie ta propozycja ma inne silniki i regulatory i podejrzanie bardzo mało kosztuje. Czy musiałbym dokupić coś innego oprócz aparaturu i baterii? Co wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Kowal pisze:"TANI - długi czas lotu" niestety, ale tanio się nie da, albo jeśli tanio, to nie długo :-P Sprzeczność w samym założeniu "projektu" :mrgreen:
Dokładnie - choć jeszcze zależy ile dla kogo = "długo", ile dla kogo "tanio"
Spotkałem raz na łące kolesia, który jak usłyszał że latam moim quadem 25 min z pełnym FPV to powiedział że to długo i aż nie chciał uwierzyć :lol: a jak mu powiedziałem że to czas z małym zapasem bo nie latam na styk to już całkiem był w szoku :mrgreen:
A z drugiej strony są na forum koledzy dla których 25 minut to połowa lotu "tam" (nie mylić z tam i z powrotem), np. dla mnie długo to 40min +.

Za 1200 zł (na oko) zbudowałem quada, który bez FPV i kamery jest w stanie latać spokojnie 30-35min, ale samego quada. W tej kwocie 100% części ściąganych z Chin i bez linku RC, aku.
Jeden aku 6S 5000mAh +/- 200zł...

PS. Części do Hubsana masz tutaj http://www.banggood.com/buy/Hubsan.html najtaniej i z darmową wysyłką.
Bezczel
Posty: 10
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 13:07
Lokalizacja: Kingstone

Post autor: Bezczel »

To jest moja bateria http://www.avionrc.es/bateria-li-po-37v ... 5443-p.asp

Taka znalazlem w sklepie http://www.banggood.com/3_7V-500mAh-Bat ... 88012.html

Czy bedzie miala duzy wplyw na moc? Moj juz teraz ma czasami ciezko sie poderwac, nawet maksymalne wychylenie drazka czasami nie potrafi go uratowac od kontaktu z podlozem.

Moja jest 20C waga 9,35g ta ze sklepu 25C - nie wiem jaka waga.

Co to daje w ogole ten wspolczynnik "C"?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Bezczel pisze:Co to daje w ogole ten wspolczynnik "C"?
Daje impuls do poszukania odpowiedzi na forum. Było opisywane wielokrotnie :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
ODPOWIEDZ