Diversity, po RSSI czy jakości obrazu?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Diversity, po RSSI czy jakości obrazu?

Post autor: Rybskee »

A więc mam pytanie do osób które mają pojęcie troszkę o tym sprzęcie;
które diversity jest lepsze;
http://www.rangevideo.com/diversity/142 ... oller.html

czy

http://www.eagletreesystems.com/index.p ... duct_id=84

Jeden system wykorzystuje rssi a drugi "lepszą jakość" obrazu. RSSI wydaje się pewniejsze ale jak to wypada w praktyce?
Druga kwestia to anteny. Pomysł jest na; w modelu gp a na ziemi panel oraz...?
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

Zdecydowanie lepsze EagleEyes
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Hahahhaa :mrgreen:
Jakiś argument, dane, osobiste doznania :D?

Padnie tak czy inaczej na Trackera z rangevideo (RVGS) ale z ciekawości się spytam.
Awatar użytkownika
FlyHigh
Posty: 1091
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2012, 22:28
Lokalizacja: Poznań

Post autor: FlyHigh »

Ja używam podobnego jak z RV ale kupione w bevrc (za 17usd ale ten z RV ma dodatkowo potencjometr aby ustawiać moment -czułość?- przełączania sie miedzy odbiornikami).
Mam wyciągnięte rssi z odbiorników lawmate i do jednego jest antena patch panel podczepiona a domdrugiego bacik. Odbiorniki podłączone na krzyż ponieważ jest odwrotnie z rssi niż w odbiornikach np. Fox czyli im większa wartość rssi tym gorsza jakość obrazu.
Jak model jest nad baza lub za plecami to przełącza na bacik a jak wykonuje daleki lot przełącza na panel. Wg mie działa całkiem fajnie jak na taka cenę ale porównania z Eaglem nie mam ;)

A co do trackera - panel jest dosyć szeroki wbrew pozorom wiec 120 stopni ogarnia a jak trzeba to po prostu aparat białkowy czyli ręka pilota zmienia położenie statywu na ktory znajdują sie anteny i odbiorniki :mrgreen:
Awatar użytkownika
chessus
Posty: 202
Rejestracja: środa 28 wrz 2011, 09:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: chessus »

Strzelałem ;)

A tak serio to mam porównanie z wspomnianym wyżej z bevrc, zbigowym, oracle, wraz z wspomnianymi przez Ciebie miałem w ręce 5 różnych , a 4 (po za eagle tree) mam lub miałem.
W moim rankingu postawiłbym to kolejno tak:
1,2 Oracle i Eagle tree (trudno mi ocenić które lepsze.
3. Zbigowe diversity
4. rangevideo
5. diversity z bevrc

Dwa pierwsze działają podobnie, czyli na zasadzie porównywania sygnału video.
Oracle to klasyk.
używam go w swojej bazie , jest niezawodny, nie widać momentu przełączania między odbiornikami Jest natomiast trochę duży. Ma taką zaletę że niezależnie czy podepniesz 5,8 , 2,4 czy 1,2 będzie działał.
Eagle tree jest mniejszy, bardziej kompaktowy, posiada dodatkowe bajery, które mogą ale nie muszą się przydać, ale co ważne działa równie dobrze.

Zbiga mam na 1,2 GHz. wadą jest to że trzeba go co jakiś czas kalibrować, zaleta to ładne , dość niezawodne działanie. Ulepszony wsad daje możliwość obsługi rosnącego lub malejącego RSSI. Wada, że trzeba rozbebeszyć odbiorniki. I działa na 1,2 lub też powstała wersja na 2,4 ale tej nie miałem. Tak czy tak musisz wcześniej wiedzieć jaką mnie więcej częstotliwość będziesz chciał używać.

Rangevideo i Bevrc działają też na zasadzie RSSI i podpinasz do nich bez żadnego lutowania itd. całe odbiorniki. W range jest fajny soft dopisany przez Cholo. IMO działa lepiej niż ten z Bevrc. Jeśli chodzi o Bevrc to miałem 2 sztuki o różnej jakości działania , więc słaba kontrola jakości. (Zbiga mam 3 szt. i każdy działa tak samo dla przykładu.)
Obydwa ostatnie układy mogą działać na rosnące i malejące RSSI ale trzeba odpowiednio podpiąć na krzyż.
Wadą RSSI jest to że ten typ porównywania moim zdaniem jest mniej dokładny (subiektywne odczucie).

Ponadto musisz mieć jak najbardziej podobne odbiorniki czyli dające podobne "prądy" o co ciężko niestety. A tylko wtedy daje nam to najlepsze efekty.
Zaletą tego rozwiązania jest niższa cena.

Podsumowując obydwa rozwiązania działają i jeśli kupisz dobry egzemplarz to zda on rolę. Pytanie za co chcesz ile zapłacić.

Nie chciało mi się przedtem tyle pisać i proszę jak się dałem wypuścić :)

EDIT

FlyHigh ma odbiorniki lawmate które mają dość porównywalną jakość więc u niego to działa. Ja myślałem o Foxach.
ODPOWIEDZ