[Zbiorówka v3.0] GPS NEO-M8N

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piter C-c
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 15:26
Lokalizacja: Ciechanowiec

Post autor: Piter C-c »

13 satelit miałem na środku pomieszczenia ,dwa okna
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

Czy ktos nie ma do odsprzedania kabli do GPSu?

Ja w Zbiorowce nr 2 niepomyslalem ze trzeba 1mm JST SH koncowki.
Kupilem nowe kable do zrobienia kable z GPS do PIXHAWK ale koles mial bladny opis i znow dostalem nie te co trzeba.

Wezeme wiecej niz 1 kabelek.
GG: 4842234
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Post autor: elektrex »

U mnie 15 satelitów na otwartej przestrzeni to standard. W piwnicy 8-9 sat.

Ten GPS to mega wypas. Może by założyć osobny wątek na temat M8N.


BTW. Nie wiem jaki jest sens łapania Fixa przy oknie. Chyba nie lata się kopterem nad parapetem w mieszkaniu/domu :mrgreen:
Pozdrawiam
Sławek
RockyW
Posty: 6
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 14:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RockyW »

Mi z kolei znajduje pozycje ale w radiu danych z telemetrii brak. Nie wiedziec czemu dostaja sie jedyneie strzepy informacji jak bateria, wysokosc podawana przez barometr i tyle. Czy sam gps wymaga jakichs ustawien aby transmitowac dane do kontrolera lotu?
mam naze32 + frsky d4r II na PPM (8kan)
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Post autor: macgyverek »

Ja robiłem testy i wyszło mi tak w moim 2 piętrowym budynku:

- GPS umieszczony na parterze w środku domu znaleziono 12 satelit, komunikacja z 2 brak FIX
- GPS umieszczony na parterze przy oknie północnym znaleziono 12 satelit komunikacja z 8 jest FIX
- GPS umieszczony na parterze przy oknie południowym znaleziono 10 satelit komunikacja z 2 brak FIX

W mieszkaniu znajdują się 2 sieci WiFi z repeater'ami WiFi (2szt). Może to jest powód, że w domu nie łapie. Tylko zastanawia mnie fakt, że telefon (Galaxy s3 łapie FIX bez problemu). Fakt, że telefon używa AGPSu ale to tylko służy do znajdowania satelit. Czyżby mój GPS miał walniętą antenę??
BTW. Nie wiem jaki jest sens łapania Fixa przy oknie. Chyba nie lata się kopterem nad parapetem w mieszkaniu/domu
Nie latać nie będe w mieszkaniu, ale chodzi mi o sprawdzenie jego działania. Jeśli poradzi sobie w mieszkaniu to na dworze będzie działał doskonale.
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Takie pytanie ode mnie bo już przeszukałem to forum pod kątem kompasu HMC5983 i tylko jeden mały pościk jest w który generalnie nic nie wnosi. podłączał ktoś już ten kompass ? co w Misiowym MW w configu ustawiamy ? HMC5883 ?

BTW macgyverek, Ja wcześniej w mieszkaniu (pokój z oknem na wschód - 3 piętro) podłączałem mojego NEO-6M i wtedy generalnie czy na parapecie czy 1-2 metry od okna to już bez różnicy. raz widział raz nie ale tak czy siak max 5 satelit. Fix'a żadko kiedy łapał w tych warunkach. Dziś przetestuję M8N i dam znać
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Ludzie przetestujcie GPS na zewnątrz a nie przy oknie. Jak można zdiagnozować walniętą antenę przy oknie w domu??? Druga sprawa to ilość widzianych satelit nie świadczy o dokładności GPS-a. Jeden będzie widział 15 a drugi 18 ale i tak ten z pierwszy może być dokładniejszy.

A z telefonami nie porównujcie bo tel korzysta z danych sieci.

Jeśli kogoś kłuje w oczy liczba satelit: 15 to może sobie włączyć tryb pedriestan i będzie miał 20 satelit. Z tym że nie odpowiadam za to jeśli GPS będzie gubił fix podczas szybkiego lotu.

Do HMC5983 używać tych samych ustawień jak do HMC5883.
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

shaggee pisze:Do HMC5983 używać tych samych ustawień jak do HMC5883.
Dzięki !!
BTW naiwny myślałem że tylko wtyczkę przełoże z mojego starego GPS'a a tu psikus, trzeba lutować i kombinować bo wtyczki znów inne ;/

Podłączyłem ten kompas po I2c, musiałem zmienić w def.h
#define MAG_ORIENTATION(X, Y, Z) {imu.magADC[ROLL] = X; imu.magADC[PITCH] = -Y; imu.magADC[YAW] = Z;}
na
#define MAG_ORIENTATION(X, Y, Z) {imu.magADC[ROLL] = X; imu.magADC[PITCH] = Y; imu.magADC[YAW] = -Z;}

Oczywiście wyłączając onboardowy kompas.
Niestety rezultat dość słaby (tak mi się wydaje). w domu gdzie onboardowy kompas pokazywał prawidłowo kierunek ten ma wydaje się dość duże lagi, a poza tym jak quad leży w jednej pozycji (przodem na północ) to mwc pokazuje płynne skręcanie o 45st i tam się zatrzymuje. dopiero mocniejszy ruch jak by przywraca prawidłową pozycję kompasu ale też tylko na chwilę.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Koledzy takie pytanko: czy ten http://www.aliexpress.com/item/NEO-M8N- ... 67674.html to to samo czy to podrób jeden :-P ?
PS. Planujecie jeszcze jakąś zbiorówę? Jestem zainteresowany jak by co ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
zielaq
Posty: 114
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 08:17
Lokalizacja: Toruń

Post autor: zielaq »

Głuś pisze:Koledzy takie pytanko: czy ten http://www.aliexpress.com/item/NEO-M8N- ... 67674.html to to samo czy to podrób jeden :-P ?
Wygląda inaczej niż z drotek'a
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tytanos »

shaggee pisze: ...
2. Wrzucić mój plik konfiguracyjny 2 razy z ptaszkiem "store to flash memory" (przed tym trzeba mieć wciśniety guzik "auto baudrate")
PLIK KONFIGURACYJNY: https://www.dropbox.com/s/44i8w8a6d3x0n ... e.txt?dl=0
...
Z tą konfiguracją GPS nie współpracuje mi z KFC32FTB. Nie pokazuje żadnych satelit.
Gdy wrócą do ustawień domyślnych wtedy działa tylko diodka nie zmienia koloru i jest cały czas niebieska.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Byli by chętni na ten od droteka? Bo skoro nie ma zbiorówki to chyba będę zamawiał sam.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
jasbo27
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 08 lip 2013, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jasbo27 »

Ja bym był chętny.
jasbo27
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

EDIT: żeby nie robić offtopa - jeśli ktoś chętny na GPS'a pisać http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=342514#342514
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: [Zbiorówka v3.0] GPS NEO-M8N

Post autor: macgyverek »

Dziś robiłe test GPSa na dworze. Otwarta przestrzeń na FIX czekałem 5 minut i nic.... Tak wygląda mapka GPSa...Cos próbowal złapać ale nic się nie udało:
Obrazek Nie wiem czy coś antena nie halo....
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
ODPOWIEDZ