Dobór gimbala do s900 do komercyjnych lotow

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wojtekgdy
Posty: 30
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 11:29
Lokalizacja: 3city

Dobór gimbala do s900 do komercyjnych lotow

Post autor: wojtekgdy »

Witam serdecznie ( jezeli zły dział to przepraszam, uzyłem szukajki i nie znalazłem nic ciekawego).

Mam do Was takowe pytanie. Kompletuje sprzęt do komercyjnych lotów . Chciałbym być bardziej konkurencyjny( tj zdjecia i filmy w lepszej jakosci) niż użytkownicy phantomów i innych wielowirnikowców z podczepionym gopro. Dostałem wstępną wycenę od pewnej firmy gdzie w około 23k pln mieszcze się z kompletnym sprzętem do latania ( aparatury, kontroler lotów, fpv, 2xakumulatory itd) pod nexa-7 ( bez aparatu w cenie).

Nex-7 vs gopro np 4 -> z szybkiego researchu - parametry filmów bardzo podobne ( nex lepszy w ciemniejszej scenerii , zdjecia na korzysc nexa ogólnie, i szczegolnie w ciemnosci).

Po wielu rozmowach z firmami oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby wzięcie GH-4 aczkolwiek wiadomo, że potrzebuje do tego celu kilku tysięcy więcej. W pewnym momencie zacząłem rozmyślać o GH-3 jako że obiektów w razie rozwoju firmy przeszedłby do GH-4.

Stąd moje pytanie do Was, czy jest jakaś możliwość startu firmy z apratem i gimbalem pomiędzy go pro a gh3/gh4 ? Z tego co patrzę nie ma wielkiego wyboru gimbali a szczególnie na jakieś cyfrówki kompakty. Z kolei podlączyć gopro pod s900 to raczej głupota bo po co mi taki wielki uciąg.

PS. zaoferowano mi gimbal pod nexa za 1000 złotych ktory przy ogolnych cenach gimbali przeraza mnie troche i nie wiem czy można zaufać takiemu sprzętowi.

Pozdrawiam
Poprosiłbym o Wasze opinie za ktore z gory dziekuje.
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

wojtekgdy pisze:gimbal pod nexa za 1000 złotych
Oni też muszą na tym zarobić. ;-)
Konrad
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

Bardzo drogo Ci to ktoś wycenił... w zasadzie możesz się spokojnie zamknąć w 60% tej ceny, biorąc S900 z A2 nawet (8600pln), apka 1500, wizja 600, monitor 600, gimbal 1000 (Alexmos32), dwa pakiety 6S 2000. 10k pln za złożenie i konfiguracje to sporo ;)
Do tego zbliża się zima i ile radości z samodzielnego montażu :D
wojtekgdy
Posty: 30
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 11:29
Lokalizacja: 3city

Post autor: wojtekgdy »

Hmm to moze analogicznie da sie zlozyc duuuzo taniej pod gh3/gh4 ? :)
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

Właśnie wyliczyłem Ci, że da się duuuuużo taniej ;) Za 23k pln powinni Ci dorzucić GH4 i szkło ;P
wojtekgdy
Posty: 30
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 11:29
Lokalizacja: 3city

Post autor: wojtekgdy »

Gimbal pod gh-4 za 1000 ?

Podsyłam przykładowa wycene :

Dji S900 + A2 + Gimbal DJI Zenmuse Z15 14999zł
Nadajnik + odbiornik DJI z antenami DJI Downlink 5.8Ghz 799zł
Monitor 7" + bateria + ładowarka 690zł
Futaba 14SG 2199zł
Futaba 10J 1249zł lub 8J 1100zł
IOSD Mark II 600zł lub IOSD Mini 289zł
Bateria 16000Mah 1250zł/szt
Ładowarka + zasilacz 17A 650zł / 2x20A 1500zł)
Złożenie S900 z oblotem i szkoleniem z latania 1000zł

Czy cos z tego mozna zbic/ czy jest rzecz na ktorej chcą ze mnie zrobić debila :p
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

Masz rację - gimbala pod gh4 nie złożysz za 1000 i na tym najwięcej możesz zaoszczędzić z tej wyceny, no chyba że koniecznie chcesz Zenmuse. Realnie gimbala złożysz za 2000-2500 - plusem będzie też to, że założysz na niego nie tylko GH4 jak przy Z15 ale też wszystko inne (np. DSLR, Nexa czy co tam sobie wymyślisz). Ogólnie wycena wygląda na w miarę rzetelną cenowo, chociaż są tańsze oferty. Z tego co tu masz wziąłbym tańszą apkę do Gimbala i trochę przesada z tą ładowarką i zasilaczem...
Ps. jeśli niczym jeszcze nie latałeś to gratuluje odwagi ;) ale zrezygnuj z opłaty za szkolenie, bo to i tak o kant dupy w takim przypadku :D
wojtekgdy
Posty: 30
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 11:29
Lokalizacja: 3city

Post autor: wojtekgdy »

A prosze mnie uswiadomic jak to własnie działa, że gimbal Zenmuse kosztuje tak tragicznie dużo , jest tylko pod dwa typy apratów a z drugiej strony mogę mieć gimbala za 2000-2500 i jest bardziej uniwersalny( moge podpiąc więcej sprzętów). Gdzie kryją się wady tego tańszego rozwiązania ? Dzieki wielkie za pomoc !
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

Nie rozpatrywałbym tego w kategoriach wady/zalety. Na Z15 zakładasz GH4 i działa (ale tylko z GH4). Gimbal z Alexmosem musisz sobie samemu skręcić, wyważyć, wypidować pod dany set puszka+obiektyw - zapewniam Cię, że gdy jest to dobrze zrobione nie ma różnicy w działaniu, a zyskujesz uniwersalność za wiele mniejsze pieniądze.
Podsumowałbym to dodatkowo tak: kiedy już pierwszy raz przydupczysz w ziemię podczas nauki latania tak kosztownym modelem to naprawisz gimbal za kilka stów, a Z15 będziesz musiał kupić nowy, bo nie będzie się opłacało go naprawiać ;) (już pomijam resztę S900)
wojtekgdy
Posty: 30
Rejestracja: piątek 17 paź 2014, 11:29
Lokalizacja: 3city

Post autor: wojtekgdy »

Za pewne o tym juz jest sporo watków na forum , aczkolwiek czy do takiej konfiguracji osoba z tutorialem lub jakims poradnikiem lub np dostępem do tego forum sobie poradzi czy raczej bez doswiadczenia moze byc ciezko ? Drugie pytanie czy firmy nie proponują takich rozwiazan liczac na niewiedze jak w moim przypadku " ze da sie inaczej" , lub maja mniejsze marze stąd mniej zarobią ? Czy np takie rozwiazanie wiąze się z częstszym serwisem lub sprawdzaniem komfiguracji co lot ?
PS. Ponoc gimbal z15 jest i do GH-4 jak i GH-3.
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Masz już jakieś doświadczenie z kopterami?
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Lipole 16Ah 6S w HK są za około 400zl, nie jest to jakas top jakość ale wylatalem z 30 razy taki pakiet i nie mogę się przyczepić jeżeli chodzi o cene/jakość.
Z A2 byłbym ostrożny, w Anglii go nawet zakazali kamerunom. Weź wookonga albo pixhawka.
Co do gimbala to sam zastanawiałem się co brać do swojej hexy i padło na 3 osie od Dys'a i kontroler od alexa, sprzęt leży ale jeszcze nie sprawdzony z braku czasu.

Swojego czasu myślałem żeby kupić sobie s900 wiec jak kupisz napisz jak się sprawuje a najbardziej interesują mnie słabe punkty tego koptera. Ppzdrawiam
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

ghambit pisze:Z A2 byłbym ostrożny, w Anglii go nawet zakazali kamerunom.
Można wiedzieć coś bliżej? Czemu.
Lecę na nielegalu!
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

ghambit pisze:Z A2 byłbym ostrożny, w Anglii go nawet zakazali kamerunom. Weź wookonga albo pixhawka.
Można prosić źródło o zakazie?
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Odpowiedz kolegi boogie
Wygląda na to ze pod wpływem drgań i zmiany temperatury ujawniają się wady lutów które mogą spowodować niekontrolowane zachowanie koptera.
ODPOWIEDZ