DJI Phantom 2 + Gimbal H3-3D - OPINIE i PORADY

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

DJI Phantom 2 + Gimbal H3-3D - OPINIE i PORADY

Post autor: ropcios »

Witam wszystkich szczęśliwych właścicieli oraz przyszłych posiadaczy Phanotma 2.

Szukając różnych informacji na temat tego quadrocoptera doszedłem do wniosku, że może warto założyć wątek, w którym będziemy zbierać informację na temat jego obsługi, parametrów ustawień, opisów praktycznych różnych wersji oprogramowania itp.

Myślę sobie, że dobrze będzie zebrać możliwie jak najwięcej informacji w jednym miejscu.

Sam od kilku dni jestem posiadaczem takiego zestawu i wiele czasu poświęcam na szukanie odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Zapraszam wszystkich do rozwijania tego wątku. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela 11 maja 2014, 20:45 przez ropcios, łącznie zmieniany 1 raz.
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

Masz pierwszą wersję H3-3D czy może v1.1?
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

Może zacznę od pytania.

Jeżeli używam ustawień producenta ( bez zmiany ustawień w oprogramowaniu z Phantom na Naza ) wiem, że funkcje przypisane do lewego i prawego przełącznika nie są uaktywnienie.
Czy w takiej konfiguracji można odzyskać kontrolę nad Phantomem po utracie sygnału lub po celowym wyłączeniu aparatury w czasie gdy quadrocopter wraca do punktu startu na autopilocie ?
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

Po zamontowanie gimbala od rau uaktualniłem do najnowszej wersji, ale tylko gimbala innych uaktualnień na razie nie wgrywałem.
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

@ropcios - dublujesz posty. Już taki post jest, więc trzymajmy się porządku:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19968

Poza tym gimbal nazywa się H3-3D a nie H3-D3 ;) Myślę,że trzeba przenieść dyskusje do postu wyżej a ten skasować.
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

greniu pisze:@ropcios - dublujesz posty. Już taki post jest, więc trzymajmy się porządku:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19968

Poza tym gimbal nazywa się H3-3D a nie H3-D3 ;) Myślę,że trzeba przenieść dyskusje do postu wyżej a ten skasować.
Tak jak napisałem, chodziło mi o utworzenie wątku z poradami i opiniami na temat Phantoma 2 współpracującego z gimbalem H3-D3.
Widziałem ten wątek bo sam w nim popełniłem posty, czytałem również wątek "DJI Phantom 2" http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16738& ... sc&start=0

W pierwszym z podanych przeze mnie wątku chyba chodzi o gimbala H3-D3 - tak wynika z pierwszego postu,
natomiast w drugim jest również o Phantom 1 , Phantom Vision, Vision+ i ogólnie dużo rzeczy pomieszanych.

Tak na marginesie to co z odzyskaniem kontroli nad Phantomem 2 po utracie zasięgu?

Jeszcze co do nazwy gimbala, to przecież dobrze wiesz, że to była literówka :mrgreen:
Czemu tak się dzieje, że zazwyczaj szybciej przeczytam post wytykający np: błąd ortograficzny niż zawierający odpowiedź na zadane pytanie?
greniu
Posty: 185
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 00:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: greniu »

Nie chodzi mi o wytykanie tobie czegokolwiek. lepiej trzymać na tym forum pewien standard i nie rozdrabniać się na mniejsze, zupełnie niepotrzebne wątki. Wtedy jest chaos i użytkownicy się gubią. Mam nadzieje, że mnie rozumiesz

PS. W nazwie wątku na przyszłość przydałoby się podać poprawnie nazwę, bo przydaje się chociaż do tego jak ktoś wpisze w szukaj "h3-3d" a nie "h3-d3". Wiadomo co się znajdzie pierwsze.

Co do przechwytywania Phantoma po utracie kontroli. Radze zaprogramować sobie w przełączniku s2 na trzeciej pozycji tryb FailSafe albo najlepiej wyrzucić ta białą mydelniczkę i wymienić ją na coś bardziej profesjonalnego (mam na myśli aparaturę).
Wtedy masz więcej możliwości nie tylko z failsafe ale z innymi funkcjami.
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Ernest »

ropcios pisze:
greniu pisze:@ropcios - dublujesz posty. Już taki post jest, więc trzymajmy się porządku:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19968

Poza tym gimbal nazywa się H3-3D a nie H3-D3 ;) Myślę,że trzeba przenieść dyskusje do postu wyżej a ten skasować.
Tak jak napisałem, chodziło mi o utworzenie wątku z poradami i opiniami na temat Phantoma 2 współpracującego z gimbalem H3-D3.
Widziałem ten wątek bo sam w nim popełniłem posty, czytałem również wątek "DJI Phantom 2" http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=16738& ... sc&start=0

W pierwszym z podanych przeze mnie wątku chyba chodzi o gimbala H3-D3 - tak wynika z pierwszego postu,
natomiast w drugim jest również o Phantom 1 , Phantom Vision, Vision+ i ogólnie dużo rzeczy pomieszanych.

Tak na marginesie to co z odzyskaniem kontroli nad Phantomem 2 po utracie zasięgu?

Jeszcze co do nazwy gimbala, to przecież dobrze wiesz, że to była literówka :mrgreen:
Czemu tak się dzieje, że zazwyczaj szybciej przeczytam post wytykający np: błąd ortograficzny niż zawierający odpowiedź na zadane pytanie?
Po pierwsze - to nie literówka, bo powtarzasz D3 wielokrotnie, zatem najpewniej nie wiesz nawet skąd 3D w nazwie tego modelu Zenmuse

Po drugie - zakładasz nowy "unikalny" wątek, a zadajesz w nim banalne pytanie które dotyczy Phantoma w ogóle - bo wszystkie latają na nazie i RTH działa tak samo.

Po trzecie - zadajesz pytanie, które na forum doczekało się odpowiedzi wielokrotnie w wątkach o nazie i phantomie

Po czwarte - na to pytanie odpowiada także instrukcja - proponuję się z nią zapoznać

Po piąte - odpowiem, ale bardziej z uwagi na zdrowie osób, które możesz pokroić, niż by zaspokoić twoją ciekawość:
Funkcja RTH, używana często jako zabawka dla leniwych zabawką nie jest - należy używać jej wyłącznie w ostateczności - tzn. nie wywoływać RTH z przełącznika i nie doprowadzać do utraty zasięgu. Jeśli już musisz jej użyć, Phantom został prawidłowo skalibrowany, został uruchomiony na otwartej przestrzeni po złapaniu fixa gps (nie mam phantoma, ale jesli jest tak jak w nazie, to sygnalizuje to 1 lub 2 zielonymi mrugnięciami, w zależności od tego czy drążki są na środku czy nie) - to najprawdopodobniej wróci w miejsce z którego startowałeś - jeśli po drodze w linii prostej nie znajdą się druty wysokiego napięcia, budynki, turbiny i inne przeszkody terenowe.

Kontrolę nad powracającym kopterem możesz odzyskać (przynajmniej w normalnej nazie) przechodząc z trybu GPS w ATTI (drążek gazu koniecznie powyżej 10%). Voila.
HEXA na płytce Kuki 0.7 - w trakcie transformacji na quada (po krecie hexa ma już tylko 5 silników i 4 ramiona :-) + DJI 550
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

Jezuuuu :lol:

No własnie to o czym piszę. Forum jest chyba po to aby dzielić się wiedzą i pomagać innym a nie wprowadzać zamieszanie.
Co "Was" pcha w dogadywanie innym i zarozumiałość. Nie chcesz odpowiadać to tego nie rób.
Jak nie znasz konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie to nie twórz dalszych domysłów i nie odpowiadaj w stylu
- nie mam tego, ale powinno .... bo wprowadzasz niepotrzebny słowotok.

A co to za odpowiedź a raczej wywód "zatem najpewniej nie wiesz nawet skąd 3D w nazwie tego modelu Zenmuse" - co chciałeś przez to powiedzieć? Bo skoro tak myślisz to wypadało by wytłumaczyć.

Jak znasz odpowiedź na pytanie z mojego 2 postu w tym wątku to po prostu odpowiedz a jak nie znasz to nie zaśmiecaj :-(

I jeszcze jedno ja nie pytałem jak jest w "normalnej Nazie" ( a co to jest normalna Naza?)
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Ernest »

ropcios pisze:Jak znasz odpowiedź na pytanie z mojego 2 postu w tym wątku to po prostu odpowiedz a jak nie znasz to nie zaśmiecaj :-(
Właśnie na nie odpowiedziałem, choć chyba nie powinienem. I owszem - forum jest od dzielenia się wiedzą. Na pewno nie jest za to miejscem, w którym phantomiarze powinni zadawać swoje 3 sztandarowe pytania na okrągło, bo są zbyt leniwi by przeczytać odpowiednie wątki czy (o zgrozo) instrukcję! Jeśli ktoś zaśmieca forum to jesteś to ty. Czytanie nie boli - ja przez kilka miesięcy studiowałem to i inne fora zanim wydałem kasę, później kolejne miesiące "studiowania" równolegle z budową. Dzięki temu kilka złotych zaoszczędziłem i nikomu krzywdy nie zrobiłem - czego i tobie życzę.

A za nieczytanie instrukcji powinni odbierać phantomy!!! ;-)
HEXA na płytce Kuki 0.7 - w trakcie transformacji na quada (po krecie hexa ma już tylko 5 silników i 4 ramiona :-) + DJI 550
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

greniu pisze:Nie chodzi mi o wytykanie tobie czegokolwiek. lepiej trzymać na tym forum pewien standard i nie rozdrabniać się na mniejsze, zupełnie niepotrzebne wątki. Wtedy jest chaos i użytkownicy się gubią. Mam nadzieje, że mnie rozumiesz

PS. W nazwie wątku na przyszłość przydałoby się podać poprawnie nazwę, bo przydaje się chociaż do tego jak ktoś wpisze w szukaj "h3-3d" a nie "h3-d3". Wiadomo co się znajdzie pierwsze.

Co do przechwytywania Phantoma po utracie kontroli. Radze zaprogramować sobie w przełączniku s2 na trzeciej pozycji tryb FailSafe albo najlepiej wyrzucić ta białą mydelniczkę i wymienić ją na coś bardziej profesjonalnego (mam na myśli aparaturę).
Wtedy masz więcej możliwości nie tylko z failsafe ale z innymi funkcjami.
Rzeczywiście popełniłem literówkę i za chwilę to zmienię.

Już widzę, że chyba nic z tego nie będzie bo ledwo został założony nowy wątek a już jest mnóstwo zbędnej treści.

Zadałem jedno konkretne pytanie - dalej nie znam odpowiedzi - ale za to wiem, że:
- popełniłem błąd w nazwie gimbala
- że są inne podobne wątki
- że mam przeczytać instrukcję
- że wszystkie Phantomy latają na Nazie
- że Naza do nas mruga na zielono
- aby nie bawić się w utratę zasięgu

Umiejętność odpowiadania na pytania wprost, pozwala zachować przejrzystość całego wątku. Dopiero po tym, wskazane jest danie dobrej rady na podstawie własnego doświadczenia.

O tym, że można przełączyć tryb sterowania z Phantoma na Nazę i uaktywnić oba przełączniki wiem,
ale chciałbym się dowiedzieć czy bez tego jest możliwość przejęcia ponownej kontroli nad Phantomem 2 po utracie sygnału w czasie,
gdy zaczyna wracać do punktu startu, np: chociażby po to aby zwiększyć mu pułap lotu.

Tylko tego chciałem się dowiedzieć. A jak będę miał inne pytania to umieszczę je na forum. :-)
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Ernest »

ropcios pisze:chciałbym się dowiedzieć czy bez tego jest możliwość przejęcia ponownej kontroli nad Phantomem 2 po utracie sygnału w czasie,
gdy zaczyna wracać do punktu startu
"Kontrolę nad powracającym kopterem możesz odzyskać (przynajmniej w normalnej nazie) przechodząc z trybu GPS w ATTI (drążek gazu koniecznie powyżej 10%)"
- czego nie zrozumiałeś w tym zdaniu?
ropcios pisze:że można przełączyć tryb sterowania z Phantoma na Nazę i uaktywnić oba przełączniki wiem
Kurczak! A ja nie wiedziałem, że można przełączyć z Phantoma na Nazę. Jeśli ty o tym wiesz, to odradzam latanie.

Edyta: Czytać, czytać i jeszcze raz czytać.
1. Instrukcję
2. Forum
3. Regulamin forum - będziesz wiedział, e post pod postem nie jest mile widziany.
HEXA na płytce Kuki 0.7 - w trakcie transformacji na quada (po krecie hexa ma już tylko 5 silników i 4 ramiona :-) + DJI 550
Awatar użytkownika
ropcios
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Małkinia

Post autor: ropcios »

Irytacja.

Krótkie wyjaśnienie i ostatnie:

Po podłączeniu Phantoma 2 do komputera - oprogramowanie domyślnie jest ustawione na tryb działania "Phantom" - DJI Phantom 2 Assistant_3.0.

Wtedy też nawet sygnalizacja diodami o ustawieniach niekiedy różni się niż jest to w "nazie".

To znaczy dopiero zmiana na tryb Naza zostają uaktywnione wszystkie funkcje Nazy.
Przełączniki można włączyć ręcznie w oprogramowaniu i przypisać dodatkowe funkcje.
Skoro nie masz Phantoma 2, to pewnie o tym nie wiesz a dodatkowo jesteś zarozumiały
i wypowiadasz się o innych z lekceważeniem. I to by było na tyle w tym temacie. :-D

"Ernest" mam prośbę usuń swoje posty z tego wątku bo one nic nie wnoszą , Ja obiecuję, że też usunę swoje - zrobi się przejrzyście :mrgreen:
Rekic
Posty: 357
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 12:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Rekic »

ropcios pisze:Po zamontowanie gimbala od rau uaktualniłem do najnowszej wersji, ale tylko gimbala innych uaktualnień na razie nie wgrywałem.
Nie chodzi mi o to czy aktualizowałeś gimbal tylko co masz na pudełku, czy masz gimbal w pierwszej wersji czy już najnowszy czyli właśnie 1.1.
Fodzio
Posty: 317
Rejestracja: wtorek 24 sie 2010, 13:19
Lokalizacja: Opole/Wawelno

Post autor: Fodzio »

ropcios, czytałeś regulamin naszego forum http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=8210 szczególnie punkt 9.
ODPOWIEDZ