Przeprogramowywanie regulatorów na fast pwm

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Przeprogramowywanie regulatorów na fast pwm

Post autor: fragles »

Składając pierwsze quadro postanowiłem, że najpierw uruchomię go na standardowym sofcie w regulatorach, polatam a dopiero potem w ramach walki z nudą przeprogramuję na fast. Tak się jednak zastanawiam, czy w ogóle to robić? Kopter lata świetnie, jest szybki, zwrotny, momentalnie reaguje na polecenia. Co mi da wiec przeprogramowanie regli?
Awatar użytkownika
remick
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 14:34
Lokalizacja: daleka północ

Post autor: remick »

fragles pisze:Co mi da wiec przeprogramowanie regli?
(Wątpliwą) satysfakcję :)

Stara prawda głosi: działa dobrze - nie ruszaj :)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Właśnie zapomniałem napisać, że generalnie działam w myśl tej zasady :mrgreen: Jeśli chodzi o regulatory są to HobbyKing 20A UBEC
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Na rcgr ostatnio czytam tylko o problemach z SimonK... więc prawda jest pośrodku pewnie jak zwykle ;)
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: biczownia »

Ja bym się nie zastanawiał i je przeprogramował, szczególnie że w F20a jest to banalne ze względu na fajne umiejscowienie padów.

Kopter zyska na stabilności.
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Tyle, że jest stabilny ;-)
Awatar użytkownika
tikky
Posty: 149
Rejestracja: wtorek 18 cze 2013, 22:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tikky »

Fragles: jak widzisz różnie ludzie mówią. Ja myślałem ze moj lata ok, zanim przeprogramowałem na simonk. Różnica niesamowita, to jak przerzucić sie z poloneza z manualną skrzynią i bez wspomagania na płynnie jezdzacego mercedesa z automatem. Powaznie.

Copter jest dużo bardziej przewidywalny, płynniej sie wznosi i płynniej opada. Nawet dźwięk silników jest płynniejszy.

Nie spróbujesz, nie przekonasz się. Ja polecam.

Jedyne co mi sie nie podoba w sofcie SimonK to ze silniki nie zatrzymują sie w przypadku zablokowania śmigła.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

W moim kopterze na standardowym sofcie też się nie zatrzymują.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

Koledzy dziś zakupiłem taki programatorek, nada się?
http://allegro.pl/usbasp-programator-us ... 53121.html
Proszę o podpowiedz jakim programem flaszować i jaki najlepszy wsad do MultiStarów 30A. Miałem ostatnio wodowanie i poszły z dymem 2 szt. Moje obecne programował kolega Shaggee i byłem super zadowolony ( czuć różnice ), ale trzeba nauczyć się samemu to robić. Więc jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i cierpliwość do moich pytań.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

camaroon pisze:Koledzy dziś zakupiłem taki programatorek, nada się?
http://allegro.pl/usbasp-programator-us ... 53121.html
Proszę o podpowiedz jakim programem flaszować i jaki najlepszy wsad do MultiStarów 30A. Miałem ostatnio wodowanie i poszły z dymem 2 szt. Moje obecne programował kolega Shaggee i byłem super zadowolony ( czuć różnice ), ale trzeba nauczyć się samemu to robić. Więc jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i cierpliwość do moich pytań.
Na stronie HobbyKing w zakładce "files" pod opisem regulatorów są instrukcje programowania.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

fragles pisze:
camaroon pisze:Koledzy dziś zakupiłem taki programatorek, nada się?
http://allegro.pl/usbasp-programator-us ... 53121.html
Proszę o podpowiedz jakim programem flaszować i jaki najlepszy wsad do MultiStarów 30A. Miałem ostatnio wodowanie i poszły z dymem 2 szt. Moje obecne programował kolega Shaggee i byłem super zadowolony ( czuć różnice ), ale trzeba nauczyć się samemu to robić. Więc jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i cierpliwość do moich pytań.
Na stronie HobbyKing w zakładce "files" pod opisem regulatorów są instrukcje programowania.
Chyba się nie zrozumieliśmy albo ja nie mogę znaleźć. Chodzi mi o prze programowanie na simonK !!!
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

camaroon pisze:Chyba się nie zrozumieliśmy albo ja nie mogę znaleźć. Chodzi mi o prze programowanie na simonK !!!
Faktycznie, pod multistarami nie ma instrukcji, ale np. tu jest - może Ci to jakoś pomoże: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 418X46.pdf (to jest instrukcja przeprogramowania regli HK UBEC)
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

O coś w tym stylu chodziło. Dzięki, jutro przyjdzie programator i zabieram się za walke !!!
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Przeprogramowywanie regulatorów na fast pwm

Post autor: Rayford »

fragles pisze:Składając pierwsze quadro postanowiłem, że najpierw uruchomię go na standardowym sofcie w regulatorach, polatam a dopiero potem w ramach walki z nudą przeprogramuję na fast. Tak się jednak zastanawiam, czy w ogóle to robić? Kopter lata świetnie, jest szybki, zwrotny, momentalnie reaguje na polecenia. Co mi da wiec przeprogramowanie regli?
Kiedyś na początku też nie przeprogramowywałem regli, ale latałem na 4S i latało się bardzo dobrze, jeśli latasz na 3S to przeprogramuj, różnica baaaardzo duża ...
Awatar użytkownika
KrzysiekB.
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 lut 2011, 21:29
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: KrzysiekB. »

Przede wszystkim po przeprogramowaniu zwiększa się ZNACZNIE zakres użytecznych PID.

Obecnie latam na takich ustawieniach, gdzie sprzed programowania copter sam by się rozkręcił od oscylacji silników
http://www.kulkawsrodku.pl - Zapraszam na mojego bloga/stronę!
ODPOWIEDZ