Naza M V2 problem z odczytem CPPM

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Naza M V2 problem z odczytem CPPM

Post autor: qczek »

Hej,
Stałem się prawie szczęśliwym posiadaczem tego cudu podłączyłem do odbiornika FRSky sflashowanego na CPPM 27ms i niby wszystko chodzi, ale jak dam drągi w lewo i w dół oba, to assystent pokazuje failsafe jak i jakieś dziwne odczyty kanałów.

Odczyty przy gazie na zero a reszcie na środku są ok:
Obrazek

Oba drągi w lewo i w dół jest nie fajnie:
Obrazek

sygnał CPPM wygląda na analizatorze ok
http://imageshack.com/a/img843/8872/jrgp.png
http://imageshack.com/a/img845/3502/6wy1.png

I o co chodzi?

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Ernest »

qczek, Oba drągi w lewo i w dół to CSC - może dlatego takie dziwne odczyty? Nie wiem na pewno, bo u siebie jeszcze nie sprawdzałem jak to wygląda przy CSC w asystencie, choć FS w tym przypadku chyba nie powinno się pojawić. Jak reaguje przy innych skrajnych wychyleniach (i innych niż CSC)?

W tym przypadku niewiele pomogę, ale pomogę w innym. Jest mało prawdopodobne, że masz tak dziwaczną ramę, GPS był 11 cm poniżej środka ciężkości. Zmień Z= -11, a przy okazji sprawdź czy w pozostałych osiach czegoś nie pomyliłeś.
HEXA na płytce Kuki 0.7 - w trakcie transformacji na quada (po krecie hexa ma już tylko 5 silników i 4 ramiona :-) + DJI 550
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Może mu się nie podobać te 27ms okresu CPPM - przy wszystkich drążkach na minimum będzie ponad 20ms przerwy co może być uznawane za failsafe. Zrób to samo, ale daj jakieś przełączniki na MAX. Jak problem zniknie to mam rację. Pomoże przeflashowanie odbiornika na zwykły CPPM, nie ten wydłużony.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

miś pisze:Może mu się nie podobać te 27ms okresu CPPM - przy wszystkich drążkach na minimum będzie ponad 20ms przerwy co może być uznawane za failsafe. Zrób to samo, ale daj jakieś przełączniki na MAX. Jak problem zniknie to mam rację. Pomoże przeflashowanie odbiornika na zwykły CPPM, nie ten wydłużony.
Masz rację, dziękuje :). Co prawda sygnał ten który sprawdzałem (przerwa) ma 18ms więc mniej niż 20 ale i tak nie działało. Pomogło ustawienie na stałę 8 kanału na max. Masakra jakaś, żeby nie umieć napisać odczytu CPPM ;)

@Ernest, dzięki za korektę z położeniem gps :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Za małe timeouty dali... Przewrażliwieni jacyś czy co ?
Pzdr. -----MIŚ-----
mader
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mader »

To jest troszkę dziwne, bo mam obecnie dwa modele na nazie - jeden z v1, drugi z v2 i obydwa chodzą na odbiorniku D4R-II przeflashowany do CPPM 27ms i wszystko jest ok.

Kiedyś zauważyłem, że naza ma czasem problemy z zaakceptowaniem nowej kalibracji drążków.
Spróbuj przekalibrować drążki kilka razy, po każdym razie odłączając zasilanie. Może to pomoże - mnie kiedyś pomogło właśnie jak naza głupiała ze środkami i endpointami drążków.

Pozdrawiam
Zanim zadasz pytanie: http://rtfm.killfile.pl/
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

mader pisze:To jest troszkę dziwne, bo mam obecnie dwa modele na nazie - jeden z v1, drugi z v2 i obydwa chodzą na odbiorniku D4R-II przeflashowany do CPPM 27ms i wszystko jest ok.

Kiedyś zauważyłem, że naza ma czasem problemy z zaakceptowaniem nowej kalibracji drążków.
Spróbuj przekalibrować drążki kilka razy, po każdym razie odłączając zasilanie. Może to pomoże - mnie kiedyś pomogło właśnie jak naza głupiała ze środkami i endpointami drążków.

Pozdrawiam
a jaki masz soft?
mader
Posty: 212
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 18:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mader »

W chwili obecnej 4.02
Zanim zadasz pytanie: http://rtfm.killfile.pl/
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

mader pisze:W chwili obecnej 4.02
to tak jak ja.
Wieloktrotnie kalibrowałem dziada i nic nie pomaga, tylko 8 kanał na full i wtedy jest gites.
ODPOWIEDZ