Ciekawa oferta dla posiadaczy V-mate

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Jak urządzenie reaguje na pilot połączony bezpośrednio do płytki v-mate.

Jak miałem fabryczny pilot kiedyś to zawsze były jakieś problemy i nie wiem czy to był winny pilot czy zamulona praca urządzenia.
Aby wejść w nagrywanie było trzeba kliknąć z 2-3razy rec o ile wszystko było dobrze (oczywiście ekran startowy bez tej bateryjki podtrzymującej zawsze krzyczy o datę i trzeba go pomijać przez jałowe wciśnięcie rec). Aby zakończyć nagrywanie to miałem rózne przypadki albo raz wcisnąć stop i już albo mordować się w ciemno z jakich przyczyn hmmm może i pilota.

Dla tych co nie używali V-mate w oryginale przy niskich temp nie będą wiedzieć o co mi chodzi. Był to taki kapry i pilot działał jak chciał a zazwyczaj nie chciał i to klikany z bliska bezpośrednio w odbiornik IR. Jak był trzymany w kieszeni i w ciepłym to jakoś to chodziło.

Więc jestem ciekawy jak to się sprawuje, może to też zależy od wersji płytki itp.
Ja u siebie mam zamiar zrobić tylko dwa przyciski REC i STOP bo to chyba wystarczy po skonfigurowaniu jakości nagrania i ustawienia tego co trzeba.

Może bardziej do administracji-- przydało by się umieścić opis misia w pierwszym poście aby łatwo było można to odszukać. Może zmiana tematu na jakiś bardziej techniczny/projektowy bo było to temat z serii ciekawe oferty a przerodził się w ciekawy projekt.

Sam musiałem przepłacić z tego poświęcenia i odkupić sztukę bo podając link do aukcji nie wiedziałem, że powstanie projekt pilota.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Potestowałem dzisiaj moje nagrywarki, jak juz pisałem mam ver G i E, u mnie bez pamiątki chodzi wersja E, a G tylko z pamięcia, co lepsze do pamięci nie potrzeba wgrywać nic, wystarczy wlutować czystą i pilot działa
ja mam wersje G i u mnie pilot misia działa. może masz starą wersje softu w Rev G

@szymon_wolebez u mnie 100% kliknięć działa, pilot oczywiście kabelkami podpięty pod odbiornik IR. Aby włączyć nagrywanie trzeba kliknąć 3 razy REC aby zatrzymać wcisnąć STOP
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

To super, że pilot działa jak trzeba.

Może tak dla testów wsadzić v-mate do lodówki i sprawdzić na nieco schłodzonym czy nie muli reakcji? Jak nie to by wynikało, że fabryczny pilot był udręką.

Już nie pamiętam ale te 3 razy REC to chyba tylko na samym początku po włączeniu bo jak dasz stop i znowu rec to chyba łapało za jednym razem.

To może dla ułatwienia te trzy kliknięcia rek zrobić programowo, ustawić, że jak pilot dostanie zasilanie to pierwsze kliknięcie rec jest potrójne co usprawni działanie.
Pozdrawiam
Szymon
Robert
Posty: 90
Rejestracja: niedziela 29 maja 2011, 11:36
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: Robert »

profesor pisze:
Potestowałem dzisiaj moje nagrywarki, jak juz pisałem mam ver G i E, u mnie bez pamiątki chodzi wersja E, a G tylko z pamięcia, co lepsze do pamięci nie potrzeba wgrywać nic, wystarczy wlutować czystą i pilot działa
ja mam wersje G i u mnie pilot misia działa. może masz starą wersje softu w Rev G
U mnie pilot misia tez działa super, soft dawno zmieniony na najnowszy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

OK, pakuję V-mate z moją klawiaturą do zamrażalnika :mrgreen: Jutro zbadam czy zadziała zaraz po wyjęciu.

BTW. wintersky:
Bądź przy nadziei, bo Marcin15 nie dał na razie żadnej odpowiedzi. Jak do środy będzie dalej cisza i brak wpłaty to łapiesz się z listy rezerwowej :-)
Piotrowy, z Piotrem J dziś gadałem i se poradzi, nie musi mieć gotowca :mrgreen:, chociaż po starej znajomości może coś Mu pokombinuję :-)

Szymon, auto record jest troche bez sensu, bo te v-mate bootuje się wieki i prawdę mówiąc nie wiadomo jak długo bo może to zależeć od karty, softu itp., a jak nie ma karty to i tak nie zadziała. Po za tym nie każdy chce nagrywać zaraz po załączeniu zasilania. Więc nie przesadzajmy. Od 3 krotnego naciśnięcia REC nikomu palca nie urwie :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Dwa pytania do Profesora:

-czy na tym sofcie .b8 jest podgląd w trakcie nagrywania?
-czy oprócz podstawki na baterię wlutowywałeś jeszcze jakieś elementy? Sprawdziłem u siebie miernikiem napięcie na złączach baterii przy włączonym urządzeniu i wyszło okrągłe zero więc chyba czegoś brakuje...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Verid. Możliwość podglądu nie zależy od wersji softu tylko od wersji sprzętu. Jak był na b4 to na b8 też będzie, ale jak nie było na b4 to prawdopodobnie (bo tu nie jestem pewien czy na jakiejkolwiek wersji sprzętu na b4 był podgląd) też nie będzie. Ja mam 2 szt w domu, i jedna z nich ma podgląd a druga nie. W obie wsadziłem b8.

No i teraz dobra nowina. Całonocne mrożenie w zamrażalniku nie zrobiło żadnego wrażenia na v-mate, pilocie i ich współpracy. Zadziałał normalnie, trochę oszroniony, ale prawidłowo i od razu reaguje na klawiaturę lokalną jak i na mojego robionego pilota.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

To super miś, że sprawdziłeś z tą temperaturą.
Więc powinno działać nawet zimą bez denerwowania się czy zaskoczy jak to bywało z fabrycznym pilotem. Z tego co wiem nie tylko tak było w moim przypadku, że pilot należało trzymać w ciepłym miejscu.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Verid.
- u mnie na REV G jest Fullscreen i taki pomniejszony z napisami na dole.
mam jeszcze REV E Pbrys'ia do której będę robił pilota niedługo wiec w tej też zobaczę
- Rozebrałem i patrzę a tu symbol bateryjki / podstawki i czytam że ludziki mają problem z datą w vmate więc myślę sobie coś tu na rzeczy jest :) Podstawkę z baterią miałem pod ręką ze szrotu więc hop-siup i w vmate wlutowałem - działa pięknie mimo to że bateria litowa 3V ma niepełne 2,6V. żadnych innych zmian hardware nie robiłem.
Jednak miejsc do wlutowania w tym obszarze jest 3 na różne wersje bateryjek SMD - widać po scieżkach.
-ostatnio dodałem stabilizator 5V 7805 oraz gniazdko w standardzie 12V ,ale sie zdeka przy bardzo grzeje stabilizator i wymienie go na impulsowy.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

profesor, weź jeszcze zmierz mikroamperomierzem ile to prądu źre z tej baterii, bo jak powyżej 20uA to szkoda zachodu bo po dwóch miesiącach zeżre te baterie.
profesor pisze:- u mnie na REV G jest Fullscreen i taki pomniejszony z napisami na dole.
Podczas nagrywania w pełnej rozdzielczości 640x480 ? Nie ma takiej opcji.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Lukasz_S
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lukasz_S »

Verid: bateria ma oddzielną ścieżkę do kości z zegarem U6. Rezystory R116 i R117 są zbędne.
Miś: mnie wychodzi, że skoro taka CR2032 ma około 200mAh, a zegar w vmate bierze 20 uA (zmierzone), to na rok powinno starczyć. Korci mnie pokombinować nad doładowywaniem supercapa 0.33F/5.5V, mam kilka takich w szuflandii.
Wersja G ma podgląd w 640x480 zarówno na fw b4, jak i b8.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Lukasz_S pisze:Wersja G ma podgląd w 640x480 zarówno na fw b4, jak i b8.
Tak, ale podgląd jest na full screenie a nie "taki pomniejszony z napisami na dole" jak pisał profesor.

A 0.33F przy 20uA wystarczy na około 12 godzin... Prędzej widział bym tu akumulatorek NiMH 2.4V tak z 200-300mAh (z telefonu bezprzewodowego) z dorobionym ładowaniem prądem tak z 5mA - z napięcia 3.3V przez diodę schotkiego i rezystor z 220 ohm.
Tylko w sumie po co ? żeby pliki miały datę w nazwie ? Bo w sumie tylko tyle zyskamy przy założeniu zastosowania do nagrywania w bazie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

Miś: świetna sprawa, czekam do środy na sygnał. Szkoda żeśmy się wcześniej nie zgadali, toć właśnie dzisiaj odebrałem OSD w firmie ;-)

Dzisiaj byłem na Wolumenie oraz WGE w Wawie i przerażenie mnie wzięło. Toż to świat się kończy. Nigdy nie udało mi się znaleźć UARTa na FTDI... generalnie posucha, wszystkich prawie wywiało. Czyżby TME wyrżnęło konkurencję? :/
Się lata, się testuje, się mądrzy!
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

vintersky pisze:Miś: świetna sprawa, czekam do środy na sygnał.
Niestety nic z tego, klawiatura poszła do Marcin15.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

Mówi się trudno i poluje się na Allegro. Spróbuję wyrwać odpowiednią klawiaturkę ;-)
Się lata, się testuje, się mądrzy!
ODPOWIEDZ