Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

Polatałem dzisiaj na nowym pakiecie i przydarzył mi się korek . Musiałem wyjść z trybu STAB i ręcznie wyprowadzić oddając drążek .

https://vimeo.com/108732584

Jak działa mechanizm anty-korkowy?
Piotr
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Wychyla lotki i ster kierunku, nie "oddaje" drążka wysokości i w trybie STAB nie dodaje gazu, więc nie rozpędza modelu.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Czyli, że jeżeli w korku zdamy się na STAB i tylko szarpniemy gazem to jest szansa na wyprowadzenie, bez ręcznego machania drążkami? Pytam bo ostatnio zacząłem latać Twin Starem, który pięknie wchodzi w korki i trudno się powstrzymać, żeby nie próbować, ale za każdym razem mam stresa giganta i wyprowadzam w manualu.
Awatar użytkownika
Piol
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 11 paź 2011, 09:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piol »

W moim przypadku bardzo dobrze spisuje się w przypadku "korka" zastosowanie funkcji AUTO. Już kilka razy ten sposób wyprowadził model z korkociągu (SS2000).
Tendencja do wpadania w korkociąg spowodowana jest zbytnim przesunięciem środka ciężkości modelu ku tyłowi. Przesuń SC nieco do przodu a zobaczysz, że skończy się problem korkociągu.
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: piotr »

Model który leciał to skrzydło , mechanizm nie zadziałał,steru kierunku chwilowo brak .Korek był szybki .przeciążenia do 3g . Może jednak wprowadzić zasadę oddania steru po kilku zwitkach. Ten korek spowodowałem sam .ale zdarzył mi się kiedyś podczas lotu w trybie STAB i wyprowadziłem dopiero po 700 metrach.
Piotr
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Witam
Sprawa techniczna.
Mam kanapke ap+osd. Czyli wejscia pod gps sa dwa.
Czy moge pedebrac sygnal z gps w tym drugim wejsciu w osd?
Chce go zabrac stamtad by podac go tez na eleresa:)
Pozdrawiam
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

uszy19922, możesz, ja tak zrobiłem :)
Andrzej
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

uszy19922 pisze:wejscia pod gps sa dwa. Czy moge pedebrac sygnal z gps w tym drugim wejsciu w osd?
Tak, Yazutsu dobrze mówi. Oba gniazda są połączone galwanicznie (za wyjątkiem zasilania), więc można się wpiąć z sygnałami RX, TX do dowolnego.
Nie wiem jakiej prędkości transmisji wymaga Eleres, ale w OSD można wybrać kilka.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

Panowie mam pytanie, czy istnieje możliwość aby Buddy Flight funkcjonował jako osobne urządzenie w modelu ? latam z kolegami którzy maja OSD i Autopilot by Zbig & Pitlab i chciałbym aby mnie widzieli na swoich ekranach.

Wyobrażam to sobie tak:
- programuję na którymś modelu literę wyświetlana na OSD
- podpinam GPS i zasilanie
- i cieszę sie szczęściem kolegów



Pozdrawiam

Wiesiek
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Mnie też po części takie coś interesuje, tylko że fajnie by było widzieć również kolegów nie posiadając kanapki bo niestety jest po za moim budżetem. Zdarza się latać w tandemie i jednak fajnie by było łatwo się odnaleźć.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Nie da rady bo BuddyFlight to tylko modem. Resztę robi soft OSD.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

jelcyn, dzięki za odpowiedz. W takim razie chyba będzie trzeba przez zimę uzbierać pieniążków na zestaw kanapka+stacja naziemna+buddyflight by cieszyć się wspólnymi lotami.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

jelcyn pisze:Nie da rady bo BuddyFlight to tylko modem. Resztę robi soft OSD.

Dla mnie jest jasne że nie będę widzial kolegów, ale czy nie ma sposobu aby koledzy którzy posiadaja pełne kanapki mnie widzieli?

Wiesiek
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Assur92 pisze:W takim razie chyba będzie trzeba przez zimę uzbierać pieniążków na zestaw kanapka+stacja naziemna+buddyflight by cieszyć się wspólnymi lotami.
Nie trzeba zbierać aż tyle aby spróbować, można po kawałku. Na początek wystarczy OSD i Buddy Flight. Dopiero potem można dołożyć AP żeby mieć RTH, sztuczny horyzont, wysokość barometryczną i wariometr. Stacja naziemna to dopiero gdy będziesz robił długie loty
wiesiek_kr pisze:Dla mnie jest jasne że nie będę widzial kolegów, ale czy nie ma sposobu aby koledzy którzy posiadaja pełne kanapki mnie widzieli?
Potrzebne jest coś, co wyśle do modemu informację o położeniu i identyfikator.
Nie wiem czy Zbyszek udostępnia protokół komunikacji z BF. Nawet jeżeli nie, to zawsze można zhakować protokół i zaprogramować jakieś małe Arduino czy coś podobnego aby wysyłało informację do modemu.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
wiesiek_kr
Posty: 505
Rejestracja: wtorek 27 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek_kr »

PitLab pisze:Na początek wystarczy OSD i Buddy Flight
ale trzeba mieć miejsce w modelu na coś więcej niż FTB32 :))
PitLab pisze: to zawsze można zhakować protokół i zaprogramować jakieś małe Arduino

Albo liczyć na konsorcjum Marbalona ze Zbigiem


Pozdrawiam
Wiesiek
ODPOWIEDZ