MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: fragles »

Dzięki, pracuję nad tym. Ciekawe, że problem pojawił się po zmianie FC z Crius SE 2.5 na AIO PRO. Myślałem, że mają to samo żyro.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: Lucfindal »

Próbuję zmienić orientację czujników na płytce AIO (soft misiowy). Konkretnie to w obudowie, którą ostatnio zakupiłem, FC montuje się do góry nogami. I jak znielubiany przeze mnie CC3D ma to na wyciągnięcie ręki, tak MW AIO ma łatwy tilt w osi YAW, ale odwrócić płytkę do góry nogami już nie jest takie proste.

Co próbowałem.
Mianowicie zmieniać ustawienia w zakładce Sensors, gdzie zmiany nie robią różnicy, ale czuję, że tutaj też trzeba zmienić, aby wszystko było jak należy.
Dopiero jak zmieniam w config.h (/* enforce your individual sensor orientation - even overrides board specific defaults */) to różnice są, ale nie takie jakich oczekuje, a przynajmniej nie do końca.
Ustawiłem tak jak to podpowiedziano w temacie o MW by Kuki,

Kod: Zaznacz cały

- orientacja plytki multiwii do góry nogami
#define ACC_ORIENTATION(X, Y, Z) {accADC[ROLL] = -X; accADC[PITCH] = Y; accADC[YAW] = -Z;}

#define GYRO_ORIENTATION(X, Y, Z) {gyroADC[ROLL] = -X; gyroADC[PITCH] = Y; gyroADC[YAW] = -Z;}
ale wprowadzone zmiany nie dają pożądanych efektów. A efekty są takie, że horyzont jest odwrócony poprawnie, ale gdy przechylam model to przechyły są w złych kierunkach, a sam model poziomuje się mimo pozostawania w przechyle :-|

EDIT: Jeszcze w def.h definiuje się orientację sensorów...

Proszę Panowie, podrzućcie pomysł.


EDIT II:

Udało się, tylko trzeba było zmienić w def.h w części dla CRIUS_AIO_PRO_V1.
A konkretnie, aby MW AIO latało do góry nogami trzeba ustawienia dla żyro, acc i kompasu w def.h zmienić na takie:

Kod: Zaznacz cały

	
#define FORCE_ACC_ORIENTATION(X, Y, Z)  {accADC[ROLL]  =  X; accADC[PITCH]  = -Y; accADC[YAW]  =  Z;}
#define FORCE_GYRO_ORIENTATION(X, Y, Z) {gyroADC[ROLL] =  Y; gyroADC[PITCH] =  X; gyroADC[YAW] =  Z;}
#define FORCE_MAG_ORIENTATION(X, Y, Z)  {magADC[ROLL]  =  X; magADC[PITCH]  = -Y; magADC[YAW]  = -Z;}
Adam92
Posty: 6
Rejestracja: sobota 21 lut 2015, 17:55

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: Adam92 »

Witam mam płytkę multiwii pro. gdzie podłączyć w płytce monitorowanie pakietu 3s
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: ECO400 »

mam AIO i problem z odpaleniem konfiguratora. Pobrałem wersje 2.2 i 2.3
Podczas uruchamiania obojętnie której wyskakuje mi taki komunikat jak poniżej. Java jest aktualna, najnowsza. To samo mam na 2 różnych komputerach. Wiecie w czym może być problem?

Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: fragles »

Jeśli windows 64-bitowy, to spróbuj uruchomić GUI dla 32 bitów.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: ECO400 »

sprawdzałem, nie pomogło
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: fragles »

Sprawdź czy ten plik (javaw.exe) nie ma przypadkiem wielkości zero bajtów, nie wiem dlaczego ale czasem java tak się instaluje.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: ECO400 »

plik java.exe też się nie odpala, hmm
spróbuję na nowo zainstalować

Obrazek


EDIT:
po zainstalowaniu javy na nowo cały czas jest to samo. Lokalizacja javaw.exe jest nieznana :-/
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: maxxxior »

Witam,
Ostatnio zakupiłem quadrocopter z multiwii crius SE 2.5 (żyro, baro, acc) wraz z aparaturą Turnigy 9x, z wgranym softem ER9x. RC: Nadajnik FrSky z telemetrią, odbiornik FrSky D4FR, sterowany PPMSum. Chciałbym połączyć się z płytką z poziomu PC i za pomocą MultiwiiConf skonfigurować wszystko od nowa (tzn, kanały AUX do odpowiednich funkcji, kalibracja itd). I w związku z tym mam kilka pytań:

1. Na aparaturze, na głównym ekranie, jak zmieniam położenia switch'y to zmienia się jakby poziom wypełnienia na wyświetlaczu na trzech pierwszych kanałach po prawej stronie (cztery poziomy po lewej to drążki do sterowania), natomiast czwarty ostatni kanał nie reaguje na żadnego switcha. Jak przypisać do tego ostatniego kanału (rozumiem że to CH8) jakiegoś switcha?
2. Jak mam podłączyć Multiwii do PC, tzn czy tylko za pomocą przejściówki czy Li-pol też musi być podpięty? Jeśli tak, to co najpierw?
3. Jak już będę chciał przypisać np prawy trzypozycyjny switch do jakiejść funkcji, to rozumiem że będzie to CH5 w odbiorniku tak?
Wiem że pewnie było o tym napisane w tym temacie, ale przejrzeć 122 strony to trochę by zajęło...
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: maxxxior »

Witam,
Czy jest możliwość kalibracji ESC bez wgrywania oprogramowania na nowo? Robiłem wg tego: http://www.multiwii.com/wiki/index.php? ... alibration ale niestety nie działa.

Bo jak bym musiał kalibrować ESC poprzez wgranie nowego oprogramowania to muszę pierw wgrać soft, później zmienić jedną linijkę w kodzie, wgrać drugi raz (wtedy się skalibrują), i trzeci raz znowu z zakomentowaną linijką tak?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: miś »

Wystarczy dwa razy. Pierwszy raz wgrywasz ze zmianą dla kalibracji, drugi już normalną. Wcześniejsze wgrywanie zwykłego softu jest nie potrzebne.
Pzdr. -----MIŚ-----
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: maxxxior »

OK, wgrałem soft skalibrowałem ESC i jakośtam to lata. Jeszcze trzeba wytrymować poustawiać PID'y itd. Mam problem jeszcze z GPSem. A mianowicie, jak GPS w domu przy oknie złapie FIX'a(4 satelity) to zapala się zielona lampka GPS i po tym, jak chce włączyć np GPS HOLD lub GPS HOME to nie podświetlają się te funkcje na zielono. Czemu?
Soft by MIŚ 2.27

Druga sprawa to że buzzer mi pika z częstotliwością ok 0,5Hz jak już uniosę quada.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: maxxxior »

Pomoże ktoś? Kombinuję już pół dnia i Nie wiem o co chodzi :/
credens
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:59
Lokalizacja: Zambrów

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: credens »

maxxxior pisze:OK, wgrałem soft skalibrowałem ESC i jakośtam to lata. Jeszcze trzeba wytrymować poustawiać PID'y itd. Mam problem jeszcze z GPSem. A mianowicie, jak GPS w domu przy oknie złapie FIX'a(4 satelity) to zapala się zielona lampka GPS i po tym, jak chce włączyć np GPS HOLD lub GPS HOME to nie podświetlają się te funkcje na zielono. Czemu?
Soft by MIŚ 2.27

Druga sprawa to że buzzer mi pika z częstotliwością ok 0,5Hz jak już uniosę quada.
Może silniki nie zazbrojone
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MultiWii AIO v1.0 CRIUS ATmega2560

Post autor: maxxxior »

Nie no, napisałem przecież że latałem nim. I podczas latania pika buzzer co około 3sekundy.
A odnośnie tych funkcji GPS to powinny się one podświetlać po załączeniu switcha? Ogólnie jakie warunki muszą być spełnione aby tryby lotu powiązane z GPS podświetlały się na zielono?Jakaś określona ilość satelit?Fix?
ODPOWIEDZ