Tani transmitter video na 1.2GHz - Test naziemny

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

kefir pisze: Bo ty słabe masz okulary :mrgreen:
To nic, dzisiaj ogladalismy TVN na lotnisku haha, nie wiem skąd to przebijało bo mielismy podlaczony pod gogle odbiornik 1.2 od Miska :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Niedługo będzie tak że jak będziemy latać to reklamy będą nam wsadzać kilku sekundowe :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No, z tym TVN'em to faktycznie ciekawostka. Jak nadajnik w modelu był wyłączony to na goglach było widać skaczące strzępy TVNu. I to niezależnie od ustawionego kanału na odbiorniku, więc musiało gdzieś po kablach włazić.
Pzdr. -----MIŚ-----
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

ja na chinczyku na 1.2 kanaly 13-14 mam lokalne 2 programy z kablowki ;)
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

yagi pisze:ja na chinczyku na 1.2 kanaly 13-14 mam lokalne 2 programy z kablowki ;)
i niech mi ktos jeszcze kurka powie, ze nie warto kupowac chinczyka.
nie dosc, ze tanszy to jeszcze podczas dlugiego, nudnego lotu mozna sobie telewizje poogladac :lol:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

no dobra, na razie pozamiatane :-( znaczy się sfajczył się chyba nadajnik po tym jak go spiąłem z miernikiem za 10zeta który też się wykrzaczył...otóż chciałem sobie pobór prądu pomierzyć na każdym kanale...wychodziło na wszystkich 280mA oprócz 1szego - 320mA i 2giego - 310mA...wszystko grało i śpiewało, po czym złożyłem do kupy z setupem na sztycy z planem wieczornego spaceru z psem i testu zasięgu - no bo przy okazji doprowadziłem , mam nadzieję antenę i złącze odbiornika do porządku , pięć minut dremelowania i masa jak ta lala. (swoją drogą niezły lamer z małymi rączkami wpadł na pomysł aby złącze F w odbiorniku próbować pożenić z wtyczką SMA wciśniętą w zaanodyzowaną i nie puszczającą prądu gwintowaną obejmę typu F).
Ciekawe co się stało....nadajnik nie wyświetla, grzeje się i pobiera teraz 420mA...po rozebraniu rozgrzany do białości stabilizator 7812. Oczywiście no wideo na odbiorniku.
Ehhh szkoda...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:No, z tym TVN'em to faktycznie ciekawostka. Jak nadajnik w modelu był wyłączony to na goglach było widać skaczące strzępy TVNu. I to niezależnie od ustawionego kanału na odbiorniku, więc musiało gdzieś po kablach włazić.
nie to żebym miał coś wspólnego z TVNem ;-) ale może na pośrednią w odbiorniku wchodził rozsył naziemny?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek pisze:no dobra, na razie pozamiatane :-(
:-(

Moze tylko stabilizator w nim padl?

Jesli nie to musisz szukac dobrej strony calosci.... zamowisz nowy zestaw a z 2 odbiornikow zrobisz diversity :D
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

to co - zlutować mu skrajne nóżki na próbę? czy kupować jutro jakiegoś podobnego? a co do pozytywów tego zamieszania to oczywiście przyszłościowo diversity by było ;-) tylko nie zbigowe a raczej te drogie oracle'a bo odbiornik nie jest z głowicą comtecha tylko paździerz jakiś i nie ma RSSI.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zbig zaprojektowal taka mala smieszna plytke gdzie laczysz 2 glowice nawet z chinskich odbiornikow i juz. Ktos moze pokierowac kolege w odpowiednie miejsce? Ja sie tym niezbyt interesowalem :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jak głowica nie ma RSSI na zewnątrz, to ma w środku. Wystarczy dolutować kabelek i wyciągnąć na zewnątrz.
W głowicy znajdziesz na pewno scalaczek DA8012 (TDA8012), i na jego 9 nóżce jest RSSI. Najczęściej ta nóżka leci do + kondensatora elektrolitycznego stojącego gdzieś w pobliżu, i tam się najlepiej dolutować. Często jest nawet ścieżka poprowadzona od tego miejsca w okolice wyjść głowicy. Brakuje tylko nóżki i czasem szeregowego rezystora.

Po za tym Rurek, jesteś pewien że to 7812 ? Bo to jest bez sensu, jak zasilanie jest 12 to po stabilizatorze nie ma szans zostać dalej 12. Bardziej bym obstawiał że to 7805. Zrób no jakieś dobre fotki z bliska.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Eureka :-) jakem powiedział tak żem zrobił ;-) czyli śrubokrętem zwarłem skrajne nóżki elementu tego:
Obrazek
Obrazek
i co się stało...ano trzask-prask zadziałało :-) :-) :-) Nie wiem na czym magia polegała ale ten element "78M12" odblokował się, wyświetlacz działa, nadajnik nadaje, element przestał się pioruńsko grzać, jest "letni" nawet nie ciepły... testowałem na wszystkie sposoby, wyłączałem włączałem ba nawet załanczałem odłanczałem i przyłanczałem ;-) i wszystko działa. Ten element środkowej nóżki nie ma, jest w połowie odcięta małymi chińskimi rączkami i wisi luźno.
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak zostałem Copperfieldem? Bo nie jarzę :-)
Natomiast co do pierwotnego problemu zasięgu, zakłóceń, niedobranych anten, o tych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
to niestety za dużo nie pomogło, dziadostwo jest rozstrojone, niedopasowane i do tego dziwaczne, no bo jak oksydowane złącze ma przewodzić skoro nie przewodzi a tylko ładnie bo czarno wygląda....niby zdarłem we wtyczce czarne i jakoś przewodzi ale nadal jest to jakoś a nie jakość
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Środkowa nóżka to masa jest przylutowana po drugiej stronie do powierzni płyty to jest stabilizator 12V żeby działał poprawnie to trzeba podać min 14V żeby wystabilizował 12V to nie jest LDO
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

7812 tj stnd. mi podczas podłączania pakietu zrobił oryginał "psyk" zaraz w pierwszym dniu może coś z tymi stabilizatorami jest nie tak, dostał tego http://www.tme.eu/html/PL/stabilizatory ... pelny.html SMD i od tej pory niema z tym problemu
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

JR65 pisze:Środkowa nóżka to masa jest przylutowana po drugiej stronie do powierzni płyty to jest stabilizator 12V żeby działał poprawnie to trzeba podać min 14V żeby wystabilizował 12V to nie jest LDO
to w takim razie dlaczego nadajnik działa na pakiecie 3s ? No i dlaczego , jakim cudem go naprawiłem zwierając wejście z wyjściem? (być może go nie naprawiłem tylko zwarłem na zawsze ;-) i na układy nadajnika idą volty prosto z pakietu ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ