Dji Wookong-konfiguracja

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pawlonewcas

spektrum

Post autor: pawlonewcas »

W spektrum musisz ustawic przelacznik end pontami na f/s i wtedy go zbinduj.
Po ponownym wlaczeniu tx ustaw end pointy na przelaczniku na manual/ati/gps.
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Przecierz teraz nie trzeba robić takich kombinacji, bo masz osobny przęłacznik do failsafe :-P
pawlonewcas

spectrum

Post autor: pawlonewcas »

Kiedys robilem f/n na dx6i i nie bylo innej mozliwosci. Brak 3-pozycyjnego przelacznika. Wtedy masz tylko gps/atti.
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Zaraz spróbuję bindować tak jak mówicie.
Artu latam na spektrum od kilku lat i nigdy nie miałem problemów z tą aparaturą. Korzystam dodatkowo z telemetrii w helikach nitro i elektrykach. Zapewnia mi to ogromne bezpieczeństwo podając pewne parametry na bieżąco. Futaba np tego nie ma 8-)
Więc nie zamienię tego radia na nic, bo bardzo mi pasuje. Jeszcze raz podkreślam, że do FPV mam Thomasa. Z nim pewnie nie będzie problemów.

Teraz powiem Wam jeszcze jedną ciekawostkę, bo nikt o tym tutaj nie napisał. A prześledziłem wszystkie strony tego wątku :-P
Chodzi o wyjście z FS. Dzisiaj polatałem trochę i muszę Wam powiedzieć, że jeśli włączymy FS z przełącznika to spokojnie możemy przejąć model w każdym monecie włączając tryb ATI, a nie tylko i wyłącznie Manual jak tutaj pisano. Może zmienili to w najnowszym sofcie.
Tak samo z przełącznikiem od RTH. Po włączeniu RTH czekam na koptera, gdy przyleci wyłączam RTH i przełączam z GPS na ATI i również go przejmuję :-)
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Z tego co pamiętam w dx8 są chyba dwa rodzaje filsafe musisz dobrze doczytać manuala :-)
I temu Panu wiszę dużego browara!!! :mrgreen: :-P

aleksandrowicz miałeś rację! Jak to jeden kolega forumowicz napisał: zrobiłem to czego bardzo nie lubię i czego unikam jak ognia... zajrzałem do instrukcji DX8 :-P
Faktycznie DX8 ma TRZY tryby bindowania.
Teraz wszystko jest ok. W GUI po wyłączeniu nadajnika podświetla się FS oraz dioda sygnalizuje załączenie się FS. Wreszcie!!! :-)
Jutro testy :-)
Dzięki serdeczne!
aleksandrowicz
Posty: 859
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2010, 16:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: aleksandrowicz »

Proszę bardzo ;-)
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

czy jest różnica w bujaniu na wietrze na nowym sofcie , porównywał ktoś ?
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
Kosmo!
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 23 lis 2010, 19:41
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kosmo! »

Panowie jak byście tak na chłopski rozum mogli opisać różnicę między Intelligent Go-H a Alt Go-H ???
Bo dwie pierwsze pozyje to jasne. Po załączeniu FS quad robi zawis lub wraca do domu...
A dwie kolejne funkcje? Z instrukcji tak nie wiele wiem... :-?
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

czasami mam problem z kompensacją gimbala w WK a dokładnie nie działa płynnie tylko skokami - szrpanka . Nie wiem gdzie szukać przyczyny serwa(savoxa) czy może FC .Czekam z aktualizacją softu bo ponoć dzieją się jakieś dziwne rzeczy ( nie dokońca przetestowany soft ) są jakieś błędy .
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
Awatar użytkownika
fulisko
Posty: 88
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 22:49
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: fulisko »

"Panowie jak byście tak na chłopski rozum mogli opisać różnicę między Intelligent Go-H a Alt Go-H ???
Bo dwie pierwsze pozyje to jasne. Po załączeniu FS quad robi zawis lub wraca do domu...
A dwie kolejne funkcje? Z instrukcji tak nie wiele wiem... "
ODP.
Nie ma żadnej, zainstaluj nowy soft i juz nie ma tej opcji(Intelligent Go-H). Widocznie Ci z DJI stwierdzili, że cos im nie wyszło. A funkcja Alt Go-H oznacza podanie minimalnej wysokości na której ma leciec copter. Jak bedziesz leciał wyżej niż X wartość to nie zmieni wysokości, ale gdy poniżej tej wartości to ją osiągnie i dopero bedzie wracał.
Awatar użytkownika
fulisko
Posty: 88
Rejestracja: piątek 17 sie 2012, 22:49
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: fulisko »

Wkoncu dostępny nowy soft v5.14 do WKM (już nie beta). Testował go ktos??
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

ja ostatnio latałem na wersji beta i nic niepokojącego się nie działo.
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Zainstalowałem ten nowy soft dzis pokazała sie wersja 5,14
ale hexa lata jak szmata nie wiem co teraz z tym zrobic bo na smiglach 12x3,8sf pływa
zmieniłem wiec na graupner 11x5 i jest jeszcze gorzej a przecież poinno byc lepiej
podczas instalacji pokazał sie jakiś text zeby zrobic default ale ze mam adhd to kliknąłem dalej ale jak myślićie zrobić wsystko default ?
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

tak możesz wszystko skasować i wgrywać dowolne softy , zarówno poprzednie które dobrze chodziły.

Mnie też denerwują tym, że w każdym sofcie musisz inne ustawienia dobierać , ledwo co się przyzwyczaję to wypuszczają nowy soft :(

napisz jakie teraz masz ustawienia

ostatnio latałem na takich podczas wiatru
220 230 150 170
110 110
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja mam wszystko w default
ale jak podepne sie z potencjometrem do pidów to mam wrażenie że zmieniajac w locie nic sie nie dzieje
ODPOWIEDZ