Propozycja działu dla początkujących - głosowanie

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy powinien powstać dział dla początkujących?

Czas głosowania minął czwartek 01 gru 2011, 20:21

Tak
34
83%
Nie
7
17%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kefirku - po to będzie dział, który będziesz omijał z daleka.

Usuwając tematy tylko zniechęcimy nowych i znow dostaną się nam baty za moderowanie.


Jędruś - nad innymi działami również pomyślimy. Idea jakiś czas temu była inna - nie będziemy tworzyć 100 działów, które będą świeciły pustkami, na zapas. Stworzyliśmy mniej działów, które teraz możemy uporządkować. Multiwii będzie jednym z pierwszych :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nie bede omijał ale chyba ty jak i ja zużywając dużo złotówek na 1000ce testów i potem podanie tego na tacy nie dostając nic w zamian (jest masa ludzi mówiących poczekam niech inni sforsują te drzwi a ja wejdę w gotowy temat )
Zresztą co ja tobie mówię wiesz ile poświęciłeś chociażby czasu
oczywiście standardowe rozwiązania mogę pokazywać :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Mam nadzieję że zadziała jak mówisz bo jak nie ........to się narobita bez sensu....
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ok, Kefirze - żeby nie było niedomówień, to powiem jeszcze raz głośno i wyraźnie. Forum tworzyliśmy z pobudek hobbystycznych i koleżeńskich - tylko i wyłącznie. Kompletnie nie interesują mnie wszelkie biznesy które wokół niego się odbywają. Kopterami latałem już na długo przed powstaniem tego miejsca. Nie dzieliłem się wiedzą na rc-cam, bo stwierdziłem, że Peter (nie użytkownicy) nie zasłużył by tam prowadzone były takie tematy, od razu zwęszyłby biznes. Poruszając tematykę kopterów (już kilka osob latało) wiedzieliśmy, jaki boom powstanie na tym tle. Mimo wszystko postanowiliśmy się dzielić wiedzą z innymi. Jeśli ktoś przez każdą odpowiedź patrzy przez pryzmat $, to niech lepiej dalej ukrywa swoje informacje. Nie ma żadnego przymusu pisania, żadnych "ale" że ktoś się nie podzielił info. Prowadzi to tylko do konfliktów a za tydzien/miesiac/pol roku/ i tak ktoś tą odpowiedź udzieli. Wiem, że przeczy to mentalności naszego społeczeństwa, ale trzeba zrozumieć, że niektórzy poświęcają swój czas bez względu na kasę i tego wątku nie ma sensu prowadzić :)

edit - no dobra, każdy kto zarobił dzieki temu forum może posłać flaszkę :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

diem pisze:


ps. Rurek: już dawno po "wiadomościach". Twórz ten wątek słowniczkowy :)

Nooo dooobra, mówisz i masz :mrgreen: klik po SŁOWNICZEK
Ale tak jak napisałem ja POmogę tworzyć słownik a nie od razu ładujesz mnie w prowadzenie tego :-) Za cienki jestem, poza tym to jest robota dla wszystkich modów, tyle tego jest.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Żadnych modów i zamknietych tematów, nie ma szans stworzyć tego w ten sposob, musza brac udział wszyscy. Każdy kto wpadnie na jakieś hasło wpisuje w temat a Ty tylko uzupełniasz pierwszy post.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Nie wchodzę w to. Za dużo roboty dla jednego.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No dobra, ja też i inni modzi będziemy edytować ten pierwszy post...
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Odnośnie dyskusji Kefir-Diem. Jak poprawnie rozumuję to ma być kącik dla początkujących. Nikt tu nie sugeruje nawet testów porównawczych gimbali, serw do nich i sposobów montażu lustrzanek. Proste "jak i z czego" zrobić kopter, samolot i w jakie wideo na początek toto wyposażyć. Linki do tematów z zaufanymi sklepami, sprawdzonymi PODSTAWOWYMI częściami typu kamerki, nagrywajki, OSD itp. Do reszty delikwent niech dochodzi jak wszyscy....o własnych siłach.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

No ja nie mam zamiaru testować gimbali, dział będzie dotyczył tylko pytań na które dużo ludzi nie ma ochoty odpowiadać, tam będą wszystki składowane + przyklejony słowniczek.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Wiecie co chyba Michał zaczyna mnie mieć za tego złego a tak naprawdę sądzę i wiem że diem na tym forum przekazał może z 10% max swojej wiedzy na temat kopterów
Nie ma co się oszukiwać to on zapoczątkował to a jako że nie jestem może w ciemię bity pociągnąłem temat ale nikt mi nie powie że nie pomagałem i nie dawałem swoich pomysłów
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

:mrgreen:

Kefir, ja nie mam do Ciebie żadnego żalu, wręcz przeciwnie, jesteś inspiracją dla wielu :) Nie ma sensu się spierać o to bez sensu. "Przemowa" była ogólnikowa - by już skończyły się przygryzki do mnie, że kogos zbanowałem bo mam w tym swój biznes :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

pamiętasz naszą umowę o nie wywalaniu ludzi ?
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

kefir pisze:pamiętasz naszą umowę o nie wywalaniu ludzi ?
Nie bede wracał do RK... poważnie. Masz w tamtym wątku podsumowanie i powody więc zostaw już temat.



Wracając do początkujących. Na potrzeby pfmrc stworzyłem wątek:
http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25053&start=0

Postaram się go jakos poskładać, uzupełnić i przekleić tutaj. Będzie dodatkowe info prócz słownika.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ok juz nie piszę
ODPOWIEDZ