Crossfire Micro TX - kilka pytań (kombinuję znów)

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Crossfire Micro TX - kilka pytań (kombinuję znów)

Post autor: Marcin »

Pytanie do tych, którzy mają tytułowy moduł nadajnika - czy są w tym module jakieś ustawienia, które się często zmienia? Czy jak się raz ustawi np failsafe to już potem można olać temat i latać?

Do czego zmierzam:
Moduł Micro TX wraz z 3 odbiornikami można kupić w cenie dużego modułu nadawczego.
Aktualnie aparatura do kopterów i fpv to stary MX16 z włożonym do środka modułem nadawczym JETI Duplex podpiętym po prostu przez +5V, GND, PPM.
Gdybym kupił sobie moduł Micro TX to go po prostu przymocuję do obudowy nadajnika, pociągnę mu zasilanie i sygnał jak do Jeti do odpowiednich pinów jak np zrobił to testowo autor tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=MrMyY1yEfsQ i zrobię przełącznik w aparaturze do wyboru 5V pomiędzy Jeti a crossfire.

Mankamentem będzie to, że jedyne ustawienia crossfire będę mógł wprowadzać za pomocą przycisku na module, ale mam znajomego, który ma nadajnik z gniazdem JR i OpenTX więc możnaby wszelkie ustawienia zrobić u niego, a potem już latać na crossfire z mojego nadajnika.
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: Crossfire Micro TX - kilka pytań (kombinuję znów)

Post autor: Ryszard_I »

Używam taki moduł nadajnika ale poszedłem po najmniejszej linii oporu i do zabawy kopterami kupiłem Taranisa QX7S. Można kupić QX7 za około 400zł i ustawienia modułu masz z poziomu nadajnika.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Crossfire Micro TX - kilka pytań (kombinuję znów)

Post autor: Marcin »

Dzięki.
ODPOWIEDZ