Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: labo »

Cześć,
Jaki sprzęt DIY wielkość koptera, zasialnie, silniki (w granicach rozsądku) oraz jaki podczepiony sprzęt optyczny jest w stanie przebić obrazkiem jakość P4 czy M2Pro? Nie chodzi mi tu o podwieszanie Canona 5D tylko dolną granicę, o to co już jest w stanie pokonać sprzęt DJI.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: pma_ »

nic, o ile zrobić nie gorszego coptera z arducopter to zapomnij o małym gimbalu z kamera
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: labo »

Niestety na tyle ile się orientuję, to tego typu odpowiedzi się niestety spodziewałem.
"mały gimbal" masz na myśli te pod kamerki sportowe? A NEXy?
Niestety mieszkając przy granicy samozwańczej NFZ DJI zastanawiam się nad budową czegoś, co nie będzie gorsze. Niestety będzie droższe od gotowca, ale te samozwańcze strefy mnie wnerwiają...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: Adrián »

Będzie Znacznie droższe i niekoniecznie lepsze.
Dji trudno przebić, chyba, że masz inny cel lotu jak tylko kamerun, to można pokombinować.
Ale jeśli interesuje Cię tylko krecenie, to nie zbliżysz się jakością do tego co oferuje dji w takiej samej kwocie.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: kuczy »

labo, w mojej stopce pod postem masz link do mojego Tarota 780.

- Czy ma lepszy "obrazek" od DJI? Jeśli chodzi o zdjęcia, na pewno TAK. Sony A6000 z matrycą wielkości APS-C z 24Mpix, szklaną wymienną optyką.
- Czy mając wcześniej NEX-5 obrazek byl lepszy od DJI? - nie.
- Czy firmy są lepsze? Zależy czego szukasz. Nie masz 4K (chyba ze kupisz lepszy aparat), MEGA problemem jest stabilizacja obrazu na gimbalu, bo DJI wspiera sie cyfrową stabilizacją.

Jakie zalety DIY?
- masz w nosie wszystkie namalowane przez chinczyka strefy
- to gdzie i jak latasz zależy tylko od Ciebie i twojego sumienia
- wymieniasz co chcesz kiedy chcesz, kamery, silniki smigla, gimbale... wolność.

Jakie wady DIY?
- właściwie jestes skazany na analogowy podgląd, mało szczegółów.
- właściwie nie masz mozliwosci ustawiania ekspozycji w locie, zawsze ustawiasz jakiś parametr na auto...
- waga i wielkość. Moj dron lata z aparatem ok 20min na luzie, ale nie zapakujesz go do walizki wielkości PH4. Waży 4,8kg, więc siłą rzeczy w wielu miejscach nie latasz bo masz świadomość wiszacej cegły.
- Brak "DJI-Care" rozbijesz, to nie masz. Nikt ci nie przyśle nowego, nie naprawi na gwarancji.

Poza tym nie masz wielu "bajerów" jak transmisja na fb w czasie rzeczywistym, albo sledzenie użytkownika.
Koszta? Pewnie kupił bym sobie za to Phantoma albo Mavica.

Moje materiały mozesz obejrzeć tutaj, najnowsze zdjęcia i nocny film jest z A6000, wcześniejsze z NEX5:

https://www.instagram.com/andrzejkuczwara/
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: pma_ »

Tylko wiesz twój tarot to jest już bliżej inspire, a nie mavic :) biorąc pod uwagę, że jak wieszasz A6000 to równie dobrze może to być blackmagic albo inny red
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: kuczy »

pma_, Tak, wiem, skupiłem się bardziej na tym słowie "jakość", a nie wielkość :D

Rozszerzając może trochę temat - jeśli mówimy o jakości Mavica Mini - to powiedzmy, że mniej więcej kamerki typu GoPro są w stanie dać podobny (może nawet lepszy) obrazek, ale znów - samo GoPro jest w porównaniu z kamerką Mini ogromne, więc dron tez będzie większy zakładając loty z gimbalem a nie np GoPro umieszczonym na sztywno w Racerze...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: Adrián »

Gopro 8 ma genialna stabilizację (nie wiem jak to w locie się sprawuje), ale na ziemi jest bardzo dobrze i spokojnie można zrezygnować z gimbala, ale i tak będzie większy i cięższy, i nie będzie miał takiego czasu lotu jak mini. Już nie mówiąc o innych bajerach, które daje dji w sofcie.
Tylko gopro 8 kosztuje niemal tyle, co całe mini, a gdzie reszta?
Jedyny plus, to "wolność".
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co z DIY przebije P4 czy M2P?

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Gopro 8 ma genialna stabilizację (nie wiem jak to w locie się sprawuje), ale na ziemi jest bardzo dobrze i spokojnie można zrezygnować z gimbala
Jesli chcesz trzymac poziom to tak do konca zrezygnowac nie mozna przynajmnij w osi roll.
ODPOWIEDZ