Cyberdrone 2.x

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

krzysiek3d pisze:Sprzedałem więc cały swój LRS po paru dniach ze sporą stratą właśnie z tego względu ( a szkoda, bo zaleciałem na nim copterem na 1200m bez problemów i gdyby został sensownie naprawiony to bym chętnie używał go dalej i dokupił minimum parę modułów ). Wasze FC które używałem (i też byłem zadowolony) też wtedy powędrowało od razu na pewien portal aukcyjny i na tym zakończyłem temat.
No i zobacz....obraziles sie.
Ostatnio jeden z klientow CD zrobil dzwona, wyrywajac recoma i twierdzac, ze uszkodzenie mialo miejsce w locie, a skutki fizyczne wyrwania stabilizatora, to efekt dzwonu.
Napisalem ile bedzie kosztowac naprawa.
Kliet byl strasznie wzburzony (chociaz nie byly to jakies kosmiczne pieniadze - ale to ja przeciez narazilem jego copter na straty) i ostatecznie stwierdzilem, ze nie warto sie denerwowac i odeslalem z informacja, ze naprawilem mu to za friko i co powinien poprawic w instalacji coptera, zeby sytuacja mu sie nie powtorzyla.
Nie raczyl nawet sie odezwac (pomijajac glupie "dziekuje").

Tak to wyglada regularnie. Naprawde szkoda gadac, dawac przyklady, itp.
Kiedys konsultowalem tego typu zachowania klientow z Tomkiem helipadem. Bylem zszokowany co potrafia zrobic "niezadowoleni klienci". Trzeba miec stalowe nerwy.
Co ciekawe.... sprzedalem kilka sztuk (czy to FC, czy eLeReS) poza granicami polski....jeszcze nie zdarzyl sie zaden przykry incydent (odpukac).
Rece opadaja. Skonczmy ten temat plz.
Ostatnio zmieniony środa 26 gru 2012, 18:56 przez mifau, łącznie zmieniany 1 raz.
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Rurek pisze:
mifau pisze:dostalbys NAVI + zupelnie nowe FC?
Coś przeczuwam że MultiWii zyska zupełnie nową odsłonę :-)
Oj nie....
Nie zamierzam byc konkurencja dla MultiWii :!: (czyli ani kukiemu, ani marbalonowi klientow zabierac nie zamierzam!)
Kod CD przeniose do nowego FC....ale to potrwa.

btw. mam maila (do kralla) sprzed ponad roku, gdzie chwale sie nowa plytka z nowym procesorem.... Temat jest zatem stary (zeby nie bylo, ze cos chce kopiowac)
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Powiem wam tak że czasami tak jest kiedy się coś w życiu posypie to wszystko wokoło robi się mniej ważne jak nie całkowicie
Fakt ja jako chyba jeden z pierwszych latałem nim i testowałem
powód 1 byłem blisko producenta jak zepsułem to Michał naprawił :)
powód 2 2x tańsza
powód 3 nie potrzeba było I2C
potem wszystko się popieprzyło bo ja chciałem mieć już platformę do filmowania a czas na testy i wniski się wydłużał
było też parę innych pierdół ale mało istotnych
jedno jest pewne gdyby fc miało potencjał ale Michał był wedy trochę blokowany z pracą i testami (sory Michał ale teraz to już mogłem napisać prawa :) )
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

[/quote]
Kwasiu ; zamykając temat, spróbuj podłączyć odwrotnie zasilanie (masa/sygnał) do jakiegokolwiek innego odbiornika (i to znacznie tańszego niż eleres) i zobacz co się stanie, odpowiem Ci ; nic się nie stanie,[/quote]

Musisz byc bardzo zdolny bo ja już nie raz podłączyłem wtyczke odwrotnie w eLeReSie i działa, ale może moje sa jakieś specjalne ;)


Mifau: CD zostanie u mnie tak czy siak bo lata świetnie, zawsze byłem zwolennikiem twoich projektów i zawsze je podziwiałem, denerwujące jest to że niekiedy ktoś o swoja głupotę lub brak umiejętności zmiesza z błotem kogoś innego, jak to sie stało z eLeReSem, założenia od początku były jasne, że trzeba będzie w to włożyć więcej pracy niż wcisnąć jedną wtyczkę aby działało ale wszyscy sie rzucili na zamówienie grupowe a jak przyszło co do czego i trzeba było się wysilić to się pretensje zaczeły. ;) (niech nikt tego do siebie nie bierze bo nie chce kolejnej wiatecznej wojny wywoływać :P) Ja na eLeReSie latam, wszystko inne wywaliłem, zostało mi jeszcze parę pustych PCB w szafce i zapewne długo tam nie będa leżeć bo mi ten link bardzo odpowiada ;)

A co do FC z navi to czekam z niecierpliwością na rozwój sytuacji ;)

W każdym bądź razie nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko działać dalej, zamiast narzekać na Mifau pomyślcie ile pozytywnych rzeczy zrobił, bo to jedna z tych osób które rozwijają nasze hobby a nie tylko narzekają i się kłócą za co powinniśmy być wdzięczni ;)
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Moim zdaniem wina leży w instrukcjach oraz był jeden podstawowy błąd - zakup grupowy eleresa. Pierwsza sprawa - gdyby były bardzo dokładne instrukcje i wytłuszczonymi i powiększonymi pierdołami typu sprawdzić 100 razy poprawność zasilania, w przeciwnym razie przedmiot nie podlega gwarancji itd - tak jak to robią za wielką wodą - wszystko jest pisane wręcz dla debili (nie obrażając userów). No i ten zakup grupowy - każdy się napalił bo chainlinki dają za "grosze", a prawda taka, że eleresa osoba bez kompletnej wiedzy dobrze obsłużyć nie potrafi. Gdyby spróbować zacząć od nowa - pierwszy krok już jest - moduły nadawcze do JRów, teraz nową pcb do odbiornika z opisem padów i dokumentację. Podobnie dla FC, może mimo wszystko spróbować navi? Siedziałeś dwa lata - nie wierzę, że jakiegoś prototypu nie masz.
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

kefir pisze:(sory Michał ale teraz to już mogłem napisać prawa :) )
Nie ma za co..prawde piszesz.
Pamietasz jak mi 2 miesieczne dziecko na rekach nosiles gdy ja cos w Twoim FC dlubalem? :mrgreen:
To byly jaja, jak sobie przypomne o tym :mrgreen:



Jak ktos ma ochote jeszcze sie wykrzyczec, wyzalic, itp....to chyba jest to swietny moment.

Mysle, ze nie ma co slodzic sobie, ani sie ciskac.
Co bylo to bylo, a co ma byc to bedzie.
Jedyne co moge sensownego powiedziec, to to ze zadowolonym osobom dziekuje za dobre slowo. Osobom mniej (lub wogole) zadowolonym moge tylko obiecac, ze zrobie co moge zeby sytuacje poprawic.
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Madfly pisze:Moim zdaniem wina leży w instrukcjach
.
http://eleres.net
Mysle, ze sa w miare ok....
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Jestem w stanie zapłacić (tak zapłacić - JA) za testy żeby ta navi się pojawiła, dla mnie w navi są potrzebne 2 rzeczy - PH i CH nie muszę mieć lotów po waypointach czy follow me. Mifau nawet jeśli zapowiesz że będzie nowe FC i do tego NAVI kupię obydwie jeśli będzie latać jak ten stary co mam :-).
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

:-D
mikun pisze:jeśli będzie latać jak ten stary co mam :-).
Zapewniam Cie, ze lepiej :!:
Tyle jesteś wart...ile Twój ostatni projekt
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

mifau pisze::-D


Zapewniam Cie, ze lepiej :!:
Mam cichą nadzieję że może jakąś zniżkę bym dostał ;)
---------------------
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

mifau pisze:
kefir pisze:(sory Michał ale teraz to już mogłem napisać prawa :) )
Nie ma za co..prawde piszesz.
Pamietasz jak mi 2 miesieczne dziecko na rekach nosiles gdy ja cos w Twoim FC dlubalem? :mrgreen:
To byly jaja, jak sobie przypomne o tym :mrgreen:
Spoko dawno nie widziałem Maxa
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

a Ty Mifau znowu przeinaczasz. Jedyne słowa krytyki z mojej strony padły gdy banda przytakiwaczy/klakierów zachwalała produkt początkującym na forum, gdy jeszcze że tak powiem był niedojrzały. Co ciekawe miś dorobił jakąś sumę kontrolną do ustawień i problem zniknął.

Poza tym to lubię jak ludzie mówią prawdę. Miał być rabat a go nie było, miało być navi a go nie ma itd... Życze szczęścia i powodzenia, choć pewnie znów przy kłopotach schowasz głowę w piasek - jak to zrobiłeś zamykając forum użytkowników CD gdy pojawiły się jakieś tam problemy.

Co do kradzieży to zdaje się że openLRS jest projektem open source, pierwotnie nie Twoim, czyli hardware może być dowolne, niekoniecznie od Ciebie. Kupiłem dużo tańsze kopie w hobbykingu, nie ukrywam jako eksperyment, który ochoczo opiszę na forum jeśli się powiedzie lub nie. Ponieważ jestem lajkonikiem w temacie elektroniki to jest duża szanse że i tak mi sie nie uda :D
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Mifau prawie nowy rok a więc i nowe możliwości, skoro FC może być jeszcze lepsze boję się pomyśleć jakbyś opracował jakiś stabilizator do gimbala albo sterownik do brushless gimbala... :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Mifau,
Ja mam nadzieję, że niniejszy wątek mimo wszystko pokaże, że masz jeszcze ciągle grupę fanów i jeśli zrobisz Navi to jednak tego nie pożałujesz.
A mając już na uwadze kilkuletnie doświadczenie w temacie zrobisz to tak, że wszyscy będą zadowoleni - jestem pewien :-)

Głowa do góry, palce na klawiaturę i do roboty :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
qqror
Posty: 108
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: qqror »

marceli pisze:
Poza tym to lubię jak ludzie mówią prawdę. Miał być rabat a go nie było, miało być navi a go nie ma itd...
Jak nie było jak był? KAŻDY kto przy zakupie powołał się na RC-FPV miał 20% rabatu. To tak w kwestii mówienia prawdy.
marceli pisze:

Co do kradzieży to zdaje się że openLRS jest projektem open source, pierwotnie nie Twoim, czyli hardware może być dowolne, niekoniecznie od Ciebie. Kupiłem dużo tańsze kopie w hobbykingu, nie ukrywam jako eksperyment, który ochoczo opiszę na forum jeśli się powiedzie lub nie. Ponieważ jestem lajkonikiem w temacie elektroniki to jest duża szanse że i tak mi sie nie uda :D
W kwestii zarzutu Michała: jeśli nie do końca się zrozumieliście: Michał mówił o ładowaniu do chińskiego openLRSa firmware'u od eLeReSa. Jeśli chcesz tam ładować openLRS, czy cokolwiek innego - nic nam do tego. Ale tak jak Apple uznaje użycie ich systemów z innym hardware niż apple'owski za nielegalne, jak Holgery z MK nie pozwalają na legalne użycie ich fw z "klonami" tak samo ładowanie fw eLeReSa do innego HW niż nasz jest przez nas uznawane za niedopuszczalne. I znając spiskowe teorie i opinie uprzedzę kolejny post: eLeReS to nie klon lub kopia openLRSa, więc nie podlega zasadom opensource.
ODPOWIEDZ