Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ArAs_8704
Posty: 3
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 16:01

Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Post autor: ArAs_8704 »

Witam

Mam poważny problem z moim Phantom 3 Profesional. Wczoraj po zainstalowaniu nowego firmware 1.11.20 kontroler nie widzi drona poprzez dji app.
Wyświetlany jest komunikat "Disconected" a w statusie "week signal". w menu wyboru modelu button "camera" jest szary - nieaktywny.
Dodam tu ważną rzecz. Wcześniej (przed instalacją nowego softu) wszystko działało bez zarzutu. W raporcie na karcie sd raport "Sukces", w aplikacji informacja "latest version". Ptaszka updatowałem za pomocą karty sd ściągając softa z oficjalnej strony, kontroler zgodnie z zaleceniami upgrejdowałem poprzez dji app.
Ewidętnie połączeniu drona z kontrolerem zaszkodził nowy soft. Mam w związku z tym pytania:

1 Czy ktoś miał już podobny problem z nowym softem? jeśli tak to czy istnieje rozwiązanie?
2 W jaki sposób powrócić do poprzedniej wersji oprogramowania?


Co do drugiego pytania. Próbowałem już to zrobić wgrywając na kartę poprzednie softy - dron nie inicjował aktualizacji. Słyszałem że nie można powrócić do wersji niższej niż poprzednia. Mimo to chętnie powróciłbym do wcześniejszych wersji oprogramowania. Podobno są na to sposoby. Szukałem na forum informacji na ten temat ale u mnie nic nie poskutkowało. Próbowałem włączać i wyłączać debugowanie usb, wgrywać na kartę pamięci pusty plik (konkretna nazwa nie pamiętam jaka itp) razem z plikiem .bin, włączać drona z wciśniętym prezyciskiem "reset" - nic nie pomogło - dalej dron nie inicjował instalacji.

Ptaszka z powodzeniem używałem przez ostatni rok na Samsung Galaxy S6 edge+ (android 7.0) oraz na Galaxy tab. Wykonałem tysiące zdjęć i setki filmów - wszystko działało do czasu instalacji tego nieszczęsnego softa.

Bardzo proszę was o pomoc bo nie mam pojęcia gdzie jak nie tu mogę ją uzyskać.
Jeśli potrzebujecie jeszcze jakichkolwiek dodatkowych informacji to chętnie ich udzielę.

Przy okazji pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuję za pomoc

Ps. jestem dość zielony w kwestiach technicznych więc proszę o jasne informacje lub konkretne linki.
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Post autor: nytas »

I po ci się spieszyć?

Można zrobić downgrade firmware, ale robisz to na własną odpowiedzialność.
Tutaj jest wątek co i jak: https://phantompilots.com/threads/downg ... -6.105384/

Osobiście czekam, nie robię aktualizacji i latam :)

A może wystarczy zbindować na nowo radio z dronem? Poczytaj instrukcję i szukaj tematów tutaj na forum - było już niejednokrotnie na ten temat. Pozdrawiam
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Post autor: pawelsky »

ArAs_8704 pisze:Mam poważny problem z moim Phantom 3 Profesional. Wczoraj po zainstalowaniu nowego firmware 1.11.20 kontroler nie widzi drona poprzez dji app.
Zaktualizuj rowniez firmware w nadajniku (1.9.2) i ponownie zbinduj.
ArAs_8704
Posty: 3
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 16:01

Re: Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Post autor: ArAs_8704 »

Soft w kontrolerze był zaktualizowany.

Pomogło ponowne sparowanie kontrolera z dronem. Kurcze 10 sekund roboty i problem z głowy - ostrzegałem że jestem zielony w temacie ;)
Tak czy inaczej dzięki za pomoc.
Jutro przeprowadzę próbny lot i dam znać jak Phantom radzi sobie na nowym sofcie.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Post autor: potrek »

Mój standard lata tak samo jak latał ;) nie widzę żadnej różnicy
Co do samej aktualizacji softu, to zawszę robię poprzez wifi i nigdy nie miałem żadnych problemów.
bolcio30
Posty: 262
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 21:01
Lokalizacja: Rzeszów - Gorlice

Re: Problem z firmware 1.11.20 - POMOCY

Post autor: bolcio30 »

ArAs_8704 pisze:Soft w kontrolerze był zaktualizowany.

Pomogło ponowne sparowanie kontrolera z dronem. Kurcze 10 sekund roboty i problem z głowy - ostrzegałem że jestem zielony w temacie ;)
Tak czy inaczej dzięki za pomoc.
Jutro przeprowadzę próbny lot i dam znać jak Phantom radzi sobie na nowym sofcie.
Jak - Pomogło?
Mam podobny problem z moim Ph4 po nowej aktualizacji zrywa sygnał po ok 100m, kamera zaczyna wariować, nie działają wszystkie tryby lotu.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - ZTW Spider 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 400mW
TAROT 680PRO - DJI NAZA M v2 - Multistar 30A - TAROT 4006/620KV - 1355 - Boscam 5.8GHz 200mW
ZMR QAV250 - ZMR 1804 2400KV ESC 10A Simonk Naze32 10 DOF
ODPOWIEDZ