Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: bajer0 »

Hej.

Rama pod 5 calowe śmigła, musi być wytrzymała (to priorytet), powinna istnieć możliwość kupienia pojedynczych elementów zamiennych.
Przy okazji dodam iż ostatnio więcej radości odnajduję w freestyle niż racingu i raczej w tym kierunku ramy będę szukał.
Na ramie montować będę Xiaomi YI.

Wstępnie myślałem o:
- Alien 5 (można zamówić wersję SECONDS - z lekkimi defectami za 109$)
- NOX 5
- Lumenier QAV-X
- Liquid V2 210 (aczkolwiek mam obecnie "klona" tego typu ramu i miałem problem z upperplate (zresztą nie ja jedyny) który przy crashu potrafi pękać (tylko trzy rzędy słupków)

Dodam jeszcze iż RR210 dla mnie odpada - nie chcę się męczyć z upychaniem wszystkiego wewnątrz ciasnej ramy.
Awatar użytkownika
MarcinFPV
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 11:41
Lokalizacja: Łdz

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: MarcinFPV »

QAV da rade ( 4mm ) : http://www.getfpv.com/multi-rotor-frame ... r-4mm.html
Ewentualnie GEPRC GB210 bardzo mi się podoba z uwagi na zawartość i jakość wykonania > http://www.gearbest.com/multi-rotor-par ... 35853.html

Zdrówko :)
01000100011101010111000001100001
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: bajer0 »

W Lumenier trochę nie podoba mi się mocowanie kamery FPV, w tej GEPRC znacznie lepiej to wygląda. Masz może taką ramę do obejrzenia?
Awatar użytkownika
MarcinFPV
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 11:41
Lokalizacja: Łdz

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: MarcinFPV »

Aktualnie przy sobie mam tylko tą : http://www.gearbest.com/multi-rotor-par ... 14395.html

Ramka super masywna, powinna dużó przetwac sle zdziebko dużo waży bo 100g.
GEPRC GB210 jest lepiej wykonany + lżejszy i 20mm większy ( ale nieco droższy).
Ostatnio zmieniony czwartek 22 wrz 2016, 13:39 przez MarcinFPV, łącznie zmieniany 1 raz.
01000100011101010111000001100001
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: Jackuzy »

No tak tylko ze bajer0 napisał ze nei chce małej ramki bo nie chce wszystkiego upychać a tych ram GepRC ciężko nazwać dużymi... Zresztą wszystkie te ramy są raczej skape...

Jak piszemy o fajnych ramach to Neato Frames ma fajne ramki :) np breakneck http://www.neatoframes.com/product/breakneck/
Awatar użytkownika
MarcinFPV
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 11:41
Lokalizacja: Łdz

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: MarcinFPV »

Jackuzy pisze:No tak tylko ze bajer0 napisał ze nei chce małej ramki bo nie chce wszystkiego upychać a tych ram GepRC ciężko nazwać dużymi... Zresztą wszystkie te ramy są raczej skape...

Jak piszemy o fajnych ramach to Neato Frames ma fajne ramki :) np breakneck http://www.neatoframes.com/product/breakneck/
140G rama :!: vs Lumenier 90g xD . Ja na miejsce nie narzekam, wszystko jest idealnie na styk, nie uzywam gpsu, zmywarki etc :)
Zdrówko
01000100011101010111000001100001
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: Jackuzy »

Ale Bajer0 narzeka na miejsce ;P
Zdrówko
Eze
Posty: 33
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 10:03
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: Eze »

Używam tej samej ramki co kolega tylko pod nazwa realacc 210 4mm ramiona Najlepsza rama na jakiej latalem.Wsadzilem tam littlebee blheli s oraz xnova 2600 racing e. 1400 ciagu na smiglach 5 cała Loger gps pokazal 180 km/h.Ale tylko na SLs quantum 1500 Mah.Kur.. Nie róbcie tego w domu :evil:
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: kwak »

Eze pisze: realacc 210 4mm
a ja jej nie polecam, pękła mi od uderzenia w gałąź, ramie się wygięło i popękało, latam na niej dalej ale nie wiem ile jeszcze wytrzyma, uderzenie było takie że odleciały mi 3 kondensatory i rozpadł się 1 mofset na reglu (Sunrise Cicada 20A), druga nieudana rzecz to mocowanie kamery HD, trzeba obniżyć kamerę FPV lub wyciąć trochę materiału w górnej części ramy żeby przeciągnąć strapa, karbon jest tak słaby że można go nożem wycinać
Na Ali są klony QAV-X które bardziej są zbliżone budową do luminera i jak ma być po taniości to bym brał te z Ali.

Sporo osób lata na NOX5, fajna nie duża rama do tego wytrzymała i co ważne wymienne ramiona które można nabyć także w wersji 4mm.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: bajer0 »

Właśnie także zastanawiałem się nad wytrzymałością tego Realacca.
Chyba jednak nadszedł czas dołożyć trochę grosza i kupić ramę, która zostanie ze mną na dłużej.
W tej chwili jestem w 70% nastawiony na NOXa (Polska marka, szybka przesyłka) i w 30% na Aliena (przesyłka z AUS, długi czas oczekiwania oraz praktycznie 100% pewności załapania się na cło).
Tylko teraz, czy brać NOX 5 w wersjii 3mm, czy 4mm. Czy faktycznie potrzebuję 4mm ramion? Niby powinno to zapewnić więszką sztywność całej ramy, ale pewnie siły przeniosą się na inne elementy ramy.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: kwak »

bajer0 pisze:Tylko teraz, czy brać NOX 5 w wersjii 3mm, czy 4mm
sztywność 3mm ramion jest bardzo dobra bo raniona są dosyć duże.
Czasami lepiej chyba połamać ramię niż pół ramy, więc lepiej jak ramiona są ciut słabsze, ale to są skrajne przypadki i to tylko moja opina.
Ja osobiście w RXC250 nigdy nie połamałem żadnego z ramion, za to połamałem wszystkie możliwe pokłady, natomiast w RR210 miałem ramiona od ZMR (wątpliwej jakości) i połamałem wszystkie 4, a rama miała tyla tylko kilka uszczerbień.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
Pripcio
Posty: 112
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 15:04

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: Pripcio »

Kupiłeś już? Jeżeli nie to bierz śmiało SimpleRacer 215 z HDairstudio. Polska rama. Jeżeli ją rozwalisz, to chyba będziesz pierwszą osobą, której się to uda :)

Wysłane z mojego Letv X600 przy użyciu Tapatalka
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: bajer0 »

Hmm rama wygląda ciekawie.
Szukam jakiś opini w sieci i słabo to wygląda. Latasz na tej ramie?
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: mounter »

ja moge polecić Noxa, mam dwie te ramy, kolejną nowość NoxR bedę składał pod koniec pazdziernika
udało mi się złamać tylko top plate w jednych z ram, a ramiona mam na 3mm i sa nie do zlamania

polska rama, polska myśl, cięta w Japoni, na Japońskim carbonie
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka rama do Freestele pod śmigła 5" + Xiaomi

Post autor: bajer0 »

NOX R? Masz jakiegoś linka? Nic na stronie nie widzę...
ODPOWIEDZ