Drgania obrazu

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Drgania obrazu

Post autor: Poli25 »

Mam pytanie odnośnie mrowienia obrazu, czy to jest normalne, czy da się coś z tym zrobić?. Kopter wisiał nieruchomo, pogoda bezwietrzna.
Jaki proponujecie program do obróbki filmów?
Ostatnio zmieniony niedziela 17 lip 2016, 12:46 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mrowienie obrazu

Post autor: matulekpl »

Hmm oglądam co prawda na telefonie ale nie widzę żadnego "mrowienia"?? O co dokładnie kaman??
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Mrowienie obrazu

Post autor: Poli25 »

Mówiąc mrowienie miałem na myśli wibracje obrazu.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mrowienie obrazu

Post autor: matulekpl »

Rozumiem, że GoPro Hero 4. Jakiś gimbal? Może masz gdzieś luzy w mocowaniu kamery?
Śmigła wyważone? Silniki wyważone? Jaki FC? PIDY/GAINy ustawione poprawnie?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Mrowienie obrazu

Post autor: Poli25 »

Tak GoPro Hero 4 gimbal 3 osiowy na Storm32 zwiększyłem moc silników z 70 na 120 ale nie wiele to dało. Wibracje są na bardzo noskim poziomie. Pidów z gimbalu nie ruszałem.
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Drgania obrazu

Post autor: alkatras13 »

Myślę że jeszcze da się poprawić ale Cudów nie będzie ;) tani storm tak ma , u mnie przy wiszeniu było dużo lepiej niż u Ciebie.. ale w trakcie lotu porażka
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Drgania obrazu

Post autor: Poli25 »

3 osiowy gimbal na Storm32 moim zdaniem radzi sobie bardzo dobrze. Czy wiszę czy lecę nie ma problemów, tylko te delikatne drgania, chciałbym ich sie pozbyć
Moje wibracje
Obrazek
adamm
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 21:07
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Re: Drgania obrazu

Post autor: adamm »

Ściśnij dumpery za pomocą "trytytek" najmocniej jak się da i zobacz jakie będą efekty.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Drgania obrazu

Post autor: Poli25 »

Moim zdaniem ściągnięciem dumperów nic nie da ,wibracje powstają w kopterze mimo że są na bardzo niskim poziomie
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Drgania obrazu

Post autor: alkatras13 »

ściągnięcie dumperów da efekt , nie wielki ale da
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: Drgania obrazu

Post autor: Szper »

Kamera obrywa ciągiem zaśmigłowym?
Mam podobny problem. W zawisie bywa różnie. Przy ruchu postępowym jest gładko bo już inaczej całość się układa. Materiał po obróbce w adobe premiere jest ładny i płynny - redukcja drgań 20% starcza w pełni. W moim przypadku będzie wymiana ramy by śmigła nie waliły ciągiem po kamerze.

Druga sprawa to PIDy na gimbalu. Na moje oko są do poprawy mimo wszystko.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Drgania obrazu

Post autor: Poli25 »

U mnie gimbal jest w całości schowany pod kopterem więc nie sądzę aby to były podmuchy, ale chyba znalazłem po części rozwiązanie. Do idealnego wyważenie gimbala dałem małe odważniki aby gimbal się ładnie poziomował po zdjęciu ich jakby wibracje prawie ustały. Jutro zrobię loty testowe.
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Drgania obrazu

Post autor: wojtek81 »

Mam podobny problem.
Wibracje całości na bardzo niskim poziomie ( X i Y w zakresie -1 do 1, a Z w zakresie -8 do -9 ).

Gimbal mam Walkera G2D, jest niezależny od reszty ( ma własną elektronikę, nawet własne zasilanie ).
Z gimbalem jest wszystko OK, bo w mojej poprzedniej Symie było bez zarzutu, gładko jak aksamit.

W mojej obecnej 450-tce walczę z drganiami obrazu podobnymi jak u Ciebie, a dodatkowo trochę jello.
Gimbal mam przesunięty do przodu, ale nie wystaje przed ramę, jest pod podwoziem równo z linią czołową.
Śmigła wyważone.
Mam wrażenie, że wibracje są jakby koper minimalnie oscylował wokół osi Y - drżenia wokół tej osi.

Próbowałem zmieniać dumpery pod gimbalem z oryginalnych białych poprzez niebieskie do czarnych - bez efektu.
Bez dumperów, na sztywno - również bez efektu.

Tracę powoli pomysły.
Zamówiłem jeszcze filtr szary ND4 na próbę ( tak, wiem, mało ), ale może chociaż da mi to nadzieję jak przetestuję jak będzie troszkę ciemniej ;)
Kamerka to SJ4000, oryginał.

Spróbuję jeszcze ekstra wagi, aby wyważyć kamerkę... może to coś da.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Drgania obrazu

Post autor: Poli25 »

Ja miałem odważniki (dla wyważenia) doczepione aby kamera ładnie sama była w pionie i nie przechylała się na boki bez zasilania. Odczepiłem je i jakby wibracje troszkę ustały, u mnie wibracje są w osi Roll (prawo-lewo). Zmieniłem też parametr D do 130 jutro będę patrzył na efekty.
Awatar użytkownika
arni313
Posty: 141
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:16

Re: Drgania obrazu

Post autor: arni313 »

Panowie ma ktoś z was lub miał do czynienia ze sterownikiem gimbala bgc 2.2 bodajrze ?chodzi mi o info czy to normalne że się grzeje płytka a dokładnie jeden element na niej chyba tranzystor czy coś w tym stylu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ