[Zamówienie grupowe] VESC - regulator BLDC Open Source

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lukaszm
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Zamówienie grupowe] VESC - regulator BLDC Open Source

Post autor: Lukaszm »

VESC – co to jest?
Regulator Open Source do silników bezszczotkowych, często stosowany w elektrycznych deskorolkach i innych tego typu pojazdach, a także w samochodach RC. Charakteryzuje się dobrym momentem rozruchowym (przy pracy ‘sensorless’) i dość sporymi możliwościami konfiguracji i modyfikacji.
Opis na stronie autora: http://vedder.se/2015/01/vesc-open-source-esc/

Idea zamówienia grupowego
Zamawiamy PCB + komplet elementów.
Płytki zamawiane z Hackvana.com (dużo osób tam zamawia, wystarczy tylko napisać że chce się X sztuk do VESC, nie ma zabawy w wysyłanie Gerberów itd), elementy z Mousera (bo w BOMie podane są już oznaczenia elementów właśnie w tym sklepie).
Jak ktoś chce sam się bawić w organizację elementów to może oczywiście wziąć same PCB.
Ja sam dla testów ostatnio zamówiłem elementów na 1 sztukę i PCB na Ebayu, złożyłem i działa (po drobnych trudnościach).
Żeby zamówienie miało sens chętnych musi być na minimum 10 sztuk.

Koszt
Obliczenia zrobiłem dla następujących liczb zamawianych płytek: 10, 25 i 50 (bo tak zmieniają się progi w Mouserze przy najdroższych elementach).
I wychodzi tak:
Obrazek
Za wysyłkę ode mnie płaci się oczywiście raz, niezależnie od liczby zamówionych sztuk.
Możliwe że jeżeli udałoby się dobić do 50 sztuk to cena za PCB będzie jeszcze niższa (znam ceny za 10 i 20 sztuk, o więcej nie pytałem).

Uwaga: myślę że sensowną opcją jest zamówienie sobie większej liczby tranzystorów (czasami ulegają uszkodzeniu). Cena za sztukę to 14-17zł (bez VAT) w zależności od liczby zamówionych sztuk. Jak ktoś chce na zapas to w zamówieniu niech dopisze coś typu „… + 4 dodatkowe tranzystory”.

Terminarz (propozycja)
- od teraz do 16:00 20 lipca (środa) – wpisywanie się na listę i przelanie kasy
- 20 lipca - wysyłam zamówienie do Hackvana i Mousera
- około 27 lipca – powinno przyjść zamówienie z Mousera
- pierwsza połowa sierpnia – powinny pojawić się płytki
- w ciągu jakichś 3 dni od otrzymania PCB przeprowadzam wysyłkę

Płatność
Ze względu na nieznany na początku koszt zamówienia (zależy od liczby chętnych) są dwie opcje:
1. Listę zamykamy któregoś ustalonego dnia i od tego czasu są 3 dni na przelanie całej kwoty za zamówienie. Ryzyko: po zamknięciu listy ktoś stwierdza że jednak rezygnuje i np. zamiast zamówienia 26 sztuk mamy 24 i większą cenę jednostkową, a ludzie zaczęli już przelewać ustaloną wcześniej kwotę.
2. Lista otwarta do samego końca, zapieczętowaniem chęci zamówienia jest przelanie zaliczki 250zł/sztukę. Po tym jak otrzymam elementy to robię ostateczne podsumowanie ile wszystko kosztowało, przeliczam na koszt na jedną płytkę, każdy dopłaca różnicę i robię wysyłkę.

Przy dopisywaniu się do listy (napisanie posta ile sztuk czego się chce) proszę też o określenie którą opcję płatności wolisz.

Lista
1. Ja (Lukaszm) – 3 sztuki (PCB + elementy)
2. mikun - 1 sztuka (PCB + elementy)


Koledzy gazor, mikun i lee w temacie o longboardzie z napędem wyrazili chęć na zamówienie, ale prosiłbym jeszcze raz o napisanie w tym temacie ile czego byście chcieli :-)
Ostatnio zmieniony środa 13 lip 2016, 20:57 przez Lukaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: [Zamówienie grupowe] VESC - regulator BLDC Open Source

Post autor: mikun »

No to dawaj mnie do listy :-) na razie 1 szt. (PCB + elementy)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Lukaszm
Posty: 45
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 17:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Zamówienie grupowe] VESC - regulator BLDC Open Source

Post autor: Lukaszm »

Ok, wygląda na to że zamówienie nie wypali. Zaczekam jeszcze do jutra rano, może ktoś będzie jeszcze chętny, a jak nie to temat jest nieważny.
ODPOWIEDZ