Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: matulekpl »

Kuczy pomyśl o tej baterii multistar turnigy.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=64795

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:52 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

alkatras13 pisze:na 6S quad miał padaczkę (telepało nim ale się trzymał)
Oj bo chyba za duże śmigła na 6S do tych silników, miałem swego czasu bardzo podobne 3508 380kv



ale latałem na 12-13 cali ;)
kuczy pisze:Pomijając już wyścigi na czas lotu
Tu nie chodzi o wyścig tylko po prostu szkoda jak wieszak pod GoPro na 6S nie lata tych 20min, tym bardziej że ten czas można uzyskać na 4S mniejszym nakładem finansowym i z wygodniejszą eksploatacją.

matulekpl, nie za duża cegła do tego modelu? :-)
kuczy pisze:Ostatnio był temat zakupu przez pośrednika w UK więc także lipole, ale ludzie tyle chcieli, że HK coś mieszał sam z wysyłką... :/
Chyba nie mówisz o moje zbiorówce...?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:53 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: alkatras13 »

Głuś pisze:
alkatras13 pisze:na 6S quad miał padaczkę (telepało nim ale się trzymał)
Głuś pisze: Oj bo chyba za duże śmigła na 6S do tych silników, miałem swego czasu bardzo podobne 3508 380kv ale latałem na 12-13 cali ;)
według tabelki Obrazek

no i tez się wzorowałem : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2210380
rama ,silniki ,śmigła 15cali (ino 15.52 nie 15.55) baterie mam takie jak on, na 5s tez nie jest idealnie jak pisałem jednak ma ochotę na telepanie co słychać w locie i zawisie , nie jest to widoczne jak na 6S gdzie widać jak nim rzuca i wydaje takie same dźwięki jak na 5S ale bez widocznego telepania, PID jeszcze nie ustawiałem po przejściu z 4S na obecnie 5S, może pidy są winne? dowiem sie jak je ustawie.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

kuczy pisze:być może - tylko nie w jakimś złym sensie, ale z tego co wiem to przez lipole właśnie coś się przedłużało z wysyłką? - jeśli się mylę to mnie popraw.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=37545&start=15 bez sensu pisać od nowa to samo, wyjaśniłem już wszytko. Po pierwsze to nie moja wina że HK chcial sobie przyoszczędzić i wysłał kurierem economy, po drugie niektórzy jakieś zastrzeżenia do mnie mają, a nikt nie wziął pod uwagę że nawet z tym poślizgiem ze strony HK wszyscy dostali swoje graty 2 tygodnie po wpłacie, a jak zbiorówki HK EU nie raz robili to się ciągnęły miesiąc że mi szybciej z Chin paczka przyszła jak z tej zbiorówki :lol: Wszyscy miesiąc czekali i dobrze było nikt nie płakał.
Moim zdaniem to dobrze ze strony HK że wysłali jak wysłali - lepsze to niż jak by kazali zapłacić za dodatkowe paczki.
I jeszcze sprostowanie małe: nie przez żadnego pośrednika tylko przez kolegę, który nie wziął za to ani grosza/pensa. Paczki nawet nie otwierał tylko zerwał stary list przewozowy i nakleił nowy. Jeszcze jak przyjedzie na święta to mu za to muszę postawić dobre pół litra - bo nie wypada inaczej.
kuczy pisze:więc jak z tym zamawianiem LiPoli u ciebie ??? :D
Wiesz co, po ostatnim zamówieniu odniechciało mi się organizowania zbiorówek... Mam na oku silniki z UK, ale wole sobie poczekać aż się pojawią na EU, albo internacional.
alkatras13 pisze:może pidy są winne?
Ja bym stawiał że pidy, ale to tylko moje zdanie.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:53 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

kuczy pisze:Sam się zastanawiam, czy nie poszukać wśród znajomych kogoś kto przebywa w UK i nie pójść tą samą ścieżką.
Jak byś robił zbiorówkę i miał jakieś pytania to wal śmiało na PW - chętnie podpowiem coś jeśli będę mógł ;-)
kuczy pisze:Widziałem Twoje aku, nawet znajomy podał mi linka, tylko szkoda, że został Tobie tylko jeden :/
hehe mam więcej tylko na razie nie wystawiałem bo mam różne pojemności i przede wszystkim chcę zobaczyć czy ten mój z 10C sobie poradzi, ale prawdopodobnie będą jeszcze dwie 25C.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: alkatras13 »

[quote] alkatras13, Ja też walczę teraz z telepaniem jak to określiłeś. Widać na moim filmie jak obraz drży. nawet w komentach na YT ktoś napisał mi że - ustawisz PID, będzie lepej..... - ale postanowiłem pójść dłuższą drogą i na początek wziąłem się wyważanie śmigieł. Niestety chciałem wierzyć temu co było napisane, że śmigła są fabrycznie wyważone - było widać nawet ślady szlifowania carbonu, więc niby się zgadzało, jednak du-bro pożyczone od matulka rozwiało te obietnice w pył....

moje telepanie to było telepanie... quad podskakiwał jak głupi i bez kamery było to widać i słychać !,
tez pisałem ze mam takie śmigła ino od chinczyka "wyważane" ,po wrzuceniu na wyważarke homemede było bardzo zle.

dzis przeprowadziłem testy na standardowych PIDach i okazało sie ze jest ok (nie ma padaczki) , wychodzi na to ze pidy z 4 S nie pasowały do 5S , silniki nie wydawały dziwnego dziweku , jedyne co to quad był " falkowaty " na standardowych, ale nowe pidy powinny tu pomóc ;)
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: alkatras13 »

kuczy pisze:
alkatras13, Ja też walczę teraz z telepaniem jak to określiłeś. Widać na moim filmie jak obraz drży. nawet w komentach na YT ktoś napisał mi że - ustawisz PID, będzie lepej..... - ale postanowiłem pójść dłuższą drogą i na początek wziąłem się wyważanie śmigieł. Niestety chciałem wierzyć temu co było napisane, że śmigła są fabrycznie wyważone - było widać nawet ślady szlifowania carbonu
alkatras13

moje telepanie to było telepanie... quad podskakiwał jak głupi i bez kamery było to widać i słychać,
tez pisałem ze mam takie śmigła ino od chinczyka "wyważane" ,po wrzuceniu na wyważarke homemede było bardzo zle.

dzis przeprowadziłem testy na standardowych PIDach i okazało sie ze jest ok (nie ma padaczki) , wychodzi na to ze pidy z 4 S nie pasowały do 5S , silniki nie wydawały dziwnego dziweku , jedyne co to quad był " falkowaty " na standardowych, ale nowe pidy powinny tu pomóc ;)

PS. moj czas lotu dzisiaj to 37minut wieksza połowa czasu to lot postepowy w Loiter, reszta wiszenie (quad odchudzony o 40g)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:53 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hancek
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 17:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Hancek »

Spróbujesz wyważać silniki?

Tu to chyba najprostszy sposób na to
https://www.youtube.com/watch?v=T96CFVokqZc
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

A jak z czasem lotu? Poprawiło się coś po ostatnich zabiegach? Ja bym na Twoim miejscu pokusił się o wyznaczenie optymalnej wagi (dobór lipo) sposobem ghambita http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=22470&start=15
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:54 przez kuczy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

Tak coś czułem że te 13-15 min to za mało nawet przy tej wadze co masz ;) Metoda genialna w swej prostocie, dokładasz ciężar i mierzysz pobór prądu i tu Ci podpowiem że dobrze się sprawdzają ciężarki wędkarskie - przypomnij sobie czy nie masz jakiegoś kolegi moczykija grunciarza ;)

Wracając do pakietów to te wszystkie z HK mają zawyżone C co najmniej o 50%. Dla przykładu F330 na Turnigy 20C lata mi 5,5min, a na Zippy 40C 8-9min oczywiście pojemność i warunki identyczne. A tak z ciekawości z dwu letnich zippy ostatnio (niechcący) wyssałem tyle ile producent deklaruje , po ostygnięciu ładowarka wpakowała 2201 mAh do pakietu 2200, ale to przypadek bo zwykle nigdy na oparach nie latam.

Drugi ciekawy przykład, pakiety 1000mAh Turnigy 25C używane jako zasilanie FPV po 2 latach miały rezystancję i pojemność jak nowe, w tym roku w lecie wsadziłem je do akrobata (obciążenie około 10-20C zależy od fazy lotu) i zrobiło się dokładnie to o czym mówisz, jeszcze mało tego cele tak się rozjeżdżają że szok :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ