Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: ko17 »

no kuczy wystartował bokiem jak robotnik po wypłacie :D a tak serio widać ze wieje i walczy quad z tym wiatrem,podsumowując zdał egzamin silnego wiatru na 5 :) ja mam do ciebie takie pytanie już to zaobserwowałem na wcześniejszym filmiku , chodzi mi o podwozie.Składa Ci się one jak by chciało a nie mogło...podajesz ma mechanizm 1,5V ??? u mnie zdecydowanie szybciej jest podnoszone...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:39 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: ko17 »

u mnie ''na testach'' składa się tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=wC2ye5LcWtQ ale co tam...jest dobrze :) p.s.nie wiem co ty tam masz za elektronikę i jakie napięcie jest na wyjściu , przydało by się to zmierzyć. U mnie nogi są wpięte w odbiornik(sygnał) a zasilanie z przetwornicy 5,3V i hula :)
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: wrepinski »

ko17 pisze:U mnie nogi są wpięte w odbiornik(sygnał) a zasilanie z przetwornicy 5,3V i hula :)
Ryzykant z Ciebie ... Ja tak zrobiłem kreta za parę stówek i tydzień główkowania dlaczego zamiast składać podwozie lub rozkładać kopter leci w dół ... A działo się to losowo, zdobywanie wiedzy na sobie jest kosztowne.


[wysłane mobilnie]
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: ko17 »

wrepinski pisze:
ko17 pisze:U mnie nogi są wpięte w odbiornik(sygnał) a zasilanie z przetwornicy 5,3V i hula :)
Ryzykant z Ciebie ... Ja tak zrobiłem kreta za parę stówek i tydzień główkowania dlaczego zamiast składać podwozie lub rozkładać kopter leci w dół ... A działo się to losowo, zdobywanie wiedzy na sobie jest kosztowne.


czemu ryzykant ???
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: wrepinski »

Wystarczy że podwozie nawali (zwarcie, przeciążenie itp) to pixhawk/apm może zaliczyć przynajmniej reset a to znaczy upadek.


[wysłane mobilnie]
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: z3d »

To i ja się dołączę :)
wrepinski rama bajer ;)
kuczy jeżeli idzie o mnie również bardzo podchodzi mi 650, w sumie dwa dni temu ją uczyniłem i zaczynam testy.
Przesiadłem się z FC450. Teraz stawiając je koło siebie wygląda to po prostu śmiesznie.
Filmik już nagrałem, muszę przerobić i wrzucić na znany portal, wtedy podeślę.
Ustawiłem tylko kąty płytki mocowania silników, kamera na sztywno, zero efektu wooble, filmy wyglądają po prostu pięknie :)
Rama na reglach 30A silniki DJI 2212 ;( trochę mało już widzę ale za jakiś czas trzeba coś zmienić. Pakiet 2,2Ah. Waga całości ?? hmm koło 1,5kg.
Co mnie dziwi jeden z silników po kilku minutach lotu zaczął robić się ciepły :) ale tylko jeden. Regle zimne.
Kolejne kroki to zmiana silników, składane podwozie i w końcu upragnione FPV :)
Pozdro Michał
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:47 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: 78yanke »

Mając regle mógłbyś zacząć składać wszystko w całość. :)
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: ko17 »

witajcie i Ty kuczy :) ładne silniczki ,jaka waga sztuki? jaki ciąg?(wyglądają prawie jak moje) mój tarocik już prawie,prawie gotowy.Wczoraj wieczorem robiłem taki mały teścik. Popodpinałem wszystko na krótko i hula :) a głównym sprawdzeniem było oświetlenie i nie mogłem się powstrzymać i nakręciłem krótki filmik :) tutaj link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=zp_KscW ... e=youtu.be kuczy a jak u Ciebie sprawa będzie wyglądać z oświetleniem ?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:47 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
DronNOOB

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

Wpadłem ostatnio na pomysł, aby w końcu wykorzystać podkładkę antywibracyjną od APM
Ja robiłem to na podkładce od wyścigówki, całkiem fajnie to gasiło bo gumki bardzo miękkie, a raz mi zdążyło się, że przy lądowaniu kamerka zeskoczyła razem z płytką z gumkami. Ja latałem z takim mocowanie bez gimbala na Syma i yello nie zauważyłem. Przy lotach poród-tył obraz z sj4000 i Eken h9 był bardzo przyzwoity. To dla tego, że tani gimbal ma o wiele sztywniejsze gumki stokowe, tzreba ich wymieniać na miękki silikon.
Zrób sobie zabezpieczenie od zerwania gumek ( ja robiłem z żyłki rybackiej).
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 19:47 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ko17
Posty: 80
Rejestracja: sobota 01 sie 2015, 11:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: ko17 »

no kuczy ja Cię do niczego nie zmuszałem,tylko mobilizowałem :) mój tarot przechodzi metamorfozy i teraz prezentuje się tak https://naforum.zapodaj.net/17615d005119.jpg.html jeszcze kilka śrubek i gotowe... i jeszcze takie z przed chwili ,już z zamontowanym gps https://naforum.zapodaj.net/38174f36f6d2.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/769ee123f908.jpg.html kolejnymi się pochwale jak już będzie gotów :)

EDIT - scalenie

Panowie potrzebuje waszej pomocy,nie umiem,nie potrafię ustawić failsafe mój odbiornik to Fr sky X8R tak wygląda https://zapodaj.net/2fb100a606ddb.jpg.html bardzo was proszę o pomoc....
Awatar użytkownika
z3d
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2015, 10:14
Lokalizacja: Ktwce

Re: Nowy kopter - TAROT FY650 by "kuczy"

Post autor: z3d »

Siema ponownie kuczy ;)
jello czy tam jelly effektu nie widzę, jak dla mnie obraz żyleta :D
aleeeee
chciałem się w końcu pochwalić i efektem swojego dłubania https://www.youtube.com/watch?v=dGLyvyL ... e=youtu.be
Kamera spięta rzepem do ramy, płytki mocowania silników ustawione kątomierzem ;) ale było warto ;) Kamerka SJ4000
Rama jak już wspomniałem wcześniej cudowna IronMan650 silniki DJI 2212 980kV do tego Simon-yK bez oscylatorów kwarcowych ;( ale daje radę
Wsio lata na Vancie 3700mAh. Oświetlenie na Ne555 plus dwa 3W bloki diodowe.
Dzisiaj polatałem trochę ale coś mi prądu brakuje ;) muszę to wszystko jeszcze raz przeliczyć bo w około 5 min mi baterię zeżarło
Tak czy inaczej proszę o opinię i ew słowa krytyki ;)
Pozdro Michał

BTW pytanie czy ktoś może orientuje się dlaczego przy zmianie pozycji (manualnie ciągnę kopter-a w którąś stronę) względem danych GPS-a które otrzymuje, zamiast wrócić na pozycję, którą miał chwilę temu, wywija fikołka i wali w grunt :( !!!
Czym to może być spowodowane ??
ODPOWIEDZ