kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

night_84
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 08:57
Lokalizacja: Brzesko

kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: night_84 »

mam problemy ze sprzedającym, dji miał być nowy powystawowy a okazał się źle naprawioną używką

Dron był uszkodzony i używany, dodatkowo nie posiadał polskiej instrukcji obsługi oraz nie posiadał części fabrycznych tj. uchwytu do montowania śmigieł. Uszkodzona bateria po upadku.
użytkownik z allegro electronicoutlet link all http://allegro.pl/show_item.php?item=6064416248

link do wersji cyfrowej wraz ze zdjęciami http://pelectronicoutlet.blogspot.com/
Po zdjęciach widać że był niepoprawnie otwierany wręcz na chama i źle skręcony, uszkodzenia moim zdaniem dyskwalifikują ten sprzęt tak żeby można go było sprzedawać jako nowy.

Dobrze by było gdyby znalazła się choć jedna osoba, która czuje się oszukana przez sprzedającego, dronów było 11. Myślałem że to tylko mój taki "zniszczony" po prośbie o wymianę zostałem skierowany do odsyłki na gwarancję. Będę chciał udowodnić poniższe paragrafy i wymienić drony na nowe tak jak było opisane w aukcji.




Zarzuty:
1 BRAK INSTRUKCJI OBSŁUGI W JĘZYKU POLSKIM

Zgodne z ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. 02.141.1176.) „sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczpospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i nie wprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego (art. 3 ustawy).
Ponadto sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcję obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy" (art. 3 ust. 5).
To oznacza, że brak instrukcji obsługi w języku polskim, ale także nieprawdziwe informacje udzielone przez sprzedawcę, mogą być podstawą do złożenia reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, art. 3 ust 1 i ust. 5 (tekst jednolity: Dz. U. z 2002r., Nr 141, poz.1176 ze zm.).


2 przestępstwo oszustwa z art.286§1 k.k.
Przestępstwo oszustwa z art.286§1 k.k. polega na wprowadzeniu w błąd drugiej osoby lub wykorzystaniu błędu drugiej osoby (najczęściej kontrahenta – strony umowy) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzeniu jej w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Dla popełnienia przestępstwa oszustwa konieczne jest łączne spełnienie następujących przesłanek:
 wprowadzenie w błąd lub wyzyskanie błędnego przeświadczenia drugiej osoby, np. strony umowy
 doprowadzenie osoby wprowadzonej w błąd do niekorzystnego rozporządzenia mieniem
 działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej
Wprowadzenie w błąd polega na podstępnym wytworzeniu o innej osoby (np. strony umowy) błędnego obrazu rzeczywistości, np. przedłożeniu w Banku niezgodnego z prawdą zaświadczenia o zatrudnieniu w celu przekonania Banku o zdolności kredytowej.


Przestępstwo oszustwa penalizowane jest karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat, obok którego może być także orzeczona kara grzywny, gdyż działanie sprawcy występku nastawione jest na uzyskanie korzyści majątkowej.

3 Ze względu na złą naprawę i dopuszczenie do obiegu
Art. 174. Sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy

§ 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

4 Problemy z kartą gwarancyjną punkt 5 podczas wysłania należy wysłać ”sprzęt kompletny”, gdy sam wysłał sprzęt niekompletny.

5 publiczne oskarżenie o wyłudzenie w komentarzu z allegro "PRÓBA WY ŁU DZE NIA PIENIĘDZY I SPRZĘTU. DRON KTÓREGO DOSTAŁ KLIENT JEST NOWY, POWYSTAWOWY, W 100% ZGODNY Z OPISEM AUKCJI. NA ŻYCZENIE MOŻEMY PRZESŁAĆ ZDJĘCIA DRONA, KTÓREGO KLIENT UWAŻA ZA ROZBITEGO. PRÓBA ZASTRASZANIA, NIE POLECAM ALLEGROWICZA!!!" 2016-04-05 10:43
DronNOOB

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: DronNOOB »

Zgodnie z regulaminem Allegro masz 14 dni na zwrot towaru nawet bez podania przyczyny. Pakujesz to co dostałeś, odsyłasz za potwierdzeniem odbioru jeśli będzie robić "schody" ze zwrotem wpłaconych pieniędzy zakładasz "spor" na Allegro, jednoczesnej idziesz do lokalnego rzecznika Praw Konsumentów on pisze standardowy list i uruchamia całą procedurę prawną.
night_84
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 08:57
Lokalizacja: Brzesko

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: night_84 »

Dokładnie tak jest jak powiedziałeś, ale gdy produkt jest dobry, sprzedawca nie przyznaje się do tego że był uszkodzony, a ja bardzo nie lubię cwaniaczków. Dlatego chciałbym mu utrzeć nosa za takie traktowanie rodaka, dron jest źle złożony i inne najprawdopodobniej są w podobnym stanie, co może spowodować uszkodzenie w trakcie lotu i szkody. Ten dron nie powinien być sprzedany jako używka nawet, tylko jako uszkodzony.

Od tamtego roku powiedziałem stop naciąganiu opisu w aukcji i chcę ukarać sprzedającego zgodnie z paragrafami.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: krall »

Przeniosłem temat - bo to raczej bardziej pasuje do dyskusji niż opisu platformy.

Ad-rem
Z moich obserwacji - uczulam Was na oferty typu "sprzęt powystawowy", itp
To określenie wytrych dzięki któremu co lepsi cfaniacy ordynarnie przepuszczają używki.
Kupujący myśli sobie "a co tam lekko zakurzony z wystawy" a tymczasem dostaje zajeżdzony, naprawiany i często nie do końca sprawny model.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
DronNOOB

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: DronNOOB »

Powystawowy to zazwyczaj ( nie wiem jak w tym przypadku) tak zwane retourware ze sklepów i serwisów, sprzedawane na palety. Są jeszcze różne klasy palet z tego typu towarami. A, B, C.
Z 10 lat temu nawet handlwoalem tym ale hurtowo.
night_84
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 08:57
Lokalizacja: Brzesko

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: night_84 »

DronNOOB pisze:Powystawowy to zazwyczaj ( nie wiem jak w tym przypadku) tak zwane retourware ze sklepów i serwisów, sprzedawane na palety. Są jeszcze różne klasy palet z tego typu towarami. A, B, C.
Z 10 lat temu nawet handlwoalem tym ale hurtowo.
Tak też jest w tym przypadku najprawdopodobniej, możesz opisać jak walczyć z taką nieuczciwością? Być może miałeś taki przypadek.
spidey
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:54
Lokalizacja: Pruszków

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: spidey »

Nie ma zasady co do "powystawowych" i "ze zwrotów", sam rok temu kupiłem z olx.pl quada Blade 350 QX2 od gościa z Grodziska Maz. (kto będzie chciał znaleźć ten da radę, ma sklep internetowy, nie daję linka by nie reklamować).
Miał być ze zwrotów z niemieckiego sklepu conrad.de i powiem szczerze, że wyglądał idealnie, jak nowy, nie miał nawet najmniejszej plamki, jakiegoś zabrudzenia itp, więc i takie się zdarzają tylko trzeba mieć fart.
Phantom 3 Standard
Hubsan x4
night_84
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 08:57
Lokalizacja: Brzesko

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: night_84 »

spidey pisze:Nie ma zasady co do "powystawowych" i "ze zwrotów", sam rok temu kupiłem z olx.pl quada Blade 350 QX2 od gościa z Grodziska Maz. (kto będzie chciał znaleźć ten da radę, ma sklep internetowy, nie daję linka by nie reklamować).
Miał być ze zwrotów z niemieckiego sklepu conrad.de i powiem szczerze, że wyglądał idealnie, jak nowy, nie miał nawet najmniejszej plamki, jakiegoś zabrudzenia itp, więc i takie się zdarzają tylko trzeba mieć fart.
Osobiście wszystko kupuje jako powystawowe, i powystawowe nowe to powystawowe, nie używane, nie można opisać sprzętu powystawowego który był eksploatowany jako nowy, wtedy to jest powystawowa używka, natomiast powystawowy nowy to taki który nie był uruchamiany w celu użytkowania, a jedynie prezentacji bez uruchamiania. W tym przypadku mamy jeszcze uszkodzenia na wskutek złego użytkowania, jak również ingerencji zewnętrznego serwisu

Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: Adrián »

Prosta piłka, sprzęt który dostałeś nie odpowiada, zwracasz do 14 dni i przelew na konto. Po sprawie. Nie musisz pisać z jakiego powodu. Tylko odesłać wraz z formularzem, że odstępujesz od zakupu na odległość, formularze są na internecie do wydrukowania.
Kup z pewnego źródła nowy, zamiast "oszczędzać" kilka stówek.
Chyba, że masz możliwość odbioru osobistego.

Nie ma co się użerać, tym bardziej, jeśli towar znacząco odbiega od stanu, w jakim został sprzedawany.
night_84
Posty: 24
Rejestracja: wtorek 11 lut 2014, 08:57
Lokalizacja: Brzesko

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: night_84 »

Adrián pisze:Prosta piłka, sprzęt który dostałeś nie odpowiada, zwracasz do 14 dni i przelew na konto. Po sprawie. Nie musisz pisać z jakiego powodu. Tylko odesłać wraz z formularzem, że odstępujesz od zakupu na odległość, formularze są na internecie do wydrukowania.
Kup z pewnego źródła nowy, zamiast "oszczędzać" kilka stówek.
Chyba, że masz możliwość odbioru osobistego.

Nie ma co się użerać, tym bardziej, jeśli towar znacząco odbiega od stanu, w jakim został sprzedawany.
Tak jak mówisz, jednak nie masz racji odnośnie użerania, niestety stracę czas, ale mam nadzieję że za mój stracony czas ten człowiek dostanie wyrok i już więcej nie będzie oszukiwał ludzi. Już dawno nie myślę że coś jest tanie to musi być wadliwe lub kombinowane, natomiast uważam że należy się kara temu co tak myśli wykorzystując naiwność innych.

Obawiam się że odsyłając drona do tego sprzedawcy nie zobaczę drona i pieniędzy. Dlatego wczoraj zgłosiłem sprawę na policję i będziemy widzieć jak to się potoczy.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: piwko »

A pisząc o tym tu co chcesz ugrać? Że gość to poczyta i się szybciutko przestraszy i odda kasę?
spidey
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 13:54
Lokalizacja: Pruszków

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: spidey »

night_84 pisze:a i pieniędzy. Dlatego wczoraj zgłosiłem
No na pewno zgłoszenie sprawy na policję przyspieszy obrót sprawy. ;)
Zamiast zrobić tak jak piszą koledzy tj. po prostu szrota zwrócić w 14 dni z formularzem, robisz jakieś kombinacje alpejskie.
Kasę ci powinien oddać, a jak tego nie będzie chciał zrobić zawsze jest ochrona allegro.
Phantom 3 Standard
Hubsan x4
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: pawelsky »

spidey pisze:No na pewno zgłoszenie sprawy na policję przyspieszy obrót sprawy. ;)
[...]
zawsze jest ochrona allegro.
Warunkiem skorzystania z POK na Allegro jest zgloszenie sprawy na policje...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: krall »

night_84 pisze: Osobiście wszystko kupuje jako powystawowe, i powystawowe nowe to powystawowe, nie używane, nie można opisać sprzętu powystawowego który był eksploatowany jako nowy, wtedy to jest powystawowa używka, natomiast powystawowy nowy to taki który nie był uruchamiany w celu użytkowania, a jedynie prezentacji bez uruchamiania. W tym przypadku mamy jeszcze uszkodzenia na wskutek złego użytkowania, jak również ingerencji zewnętrznego serwisu

Takie jest moje zdanie.
idealista ;-)
Pięknie by było gdyby tak było. Tymczasem, jak wcześniej wspomniałem, słowo "powystawowy" to słowo-klucz. Czyli sprzedawca może pod to podłączyć niemal dowolny stan produktu - zawsze się wykręci w sądzie. A jak ktoś zwróci to zwróci - tym razem nie zarobi. Wystawi ponownie aż w końcu znajdzie się inny naiwny co odpuści...

To aż trąci analogią do sprzedawców aut używanych vel autokomisów - gdzie wachlarz kantów jest nieograniczony....
A tymczasem i autohandle ciągle istnieją a i kupujących nie brakuje :-D
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: kto kupił phantom 3 standard na all za 1999zł?

Post autor: Adrián »

night_84, z drugiej strony, czytając jego negatywy i neutrale, nic bym od niego nie kupił..
Po to są, żeby z nich korzystać. Tutaj dałeś plamę. A jak lubisz się targać i chodzić po sądach, to Twoja wola. Ja bym wolał zwrócić i mieć problem z głowy ;-)
Szkoda mi zdrowia i czasu, na takie przepychanki.

Tutaj sprawa jest jasna, nie jest to osoba prywatna, tylko firma/sklep, robisz zdjęcia, wysyłasz odstąpienie od umowy i muszą zwrócić pieniądze. W innym razie, to podlega pod inny paragraf.
ODPOWIEDZ