Zakupy w FlyingLemon

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Zakupy w FlyingLemon

Post autor: bajer0 »

Hej.

Mam mały problem z zakupami w tym sklepie. Dodałem sobie produkt do koszyka, przeszedłem całą procedurę przy wybranej płatności w PLN.
Na koniec wybrałem płatność przez PayPal i na stronie PayPal pojawia się opłata w Euro oraz konieczność dodania karty kredytowej... WTF?
Czy jedyna opcja to przewalutowanie mojego konta na EUR aby zapłacić w EUR za produkt z polski? Przecież to podwójne przewalutowanie...

Pozdrawiam
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: hardware.net »

Skoro pojawiło co się uaktualnienie karty to znaczy że masz za mało hajsu na koncie

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: PiotrSz »

bajer0, ja się tylko zastanawiam czemu wybrałeś PayPal skoro masz dostępne Przelewy24 które od jakiegoś czasu są aktywne w sklepie po to żeby nie było takiego biadolenia jak Twoje. Płacisz złotówkami używaj odpowiednich opcji a nie wybierasz płatność w PayPal, system każe Ci płacić w €uro ponieważ widocznie jest tak ustawione...
Flying Lemon poszedł na rękę na zakupy dla Polaków żeby nie musieli bujać się z PP i mogli płacić w naszej rodzimej walucie to też źle ;-)
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: bajer0 »

Nie rozumiem dlaczego moje pytanie nazywasz biadoleniem?
Skoro mam możliwość wyboru waluty w chwili zakupów to dlaczego po przejściu do płatności i wyborze PayPal jest to przewalutowywane do Euro i mimo wszystko muszę dokonać płatności w Euro?Ok, rozumiem, że jest przelewy24, ale mając wybór wystarczyłaby informacja przy PayPal, że opłata będzie w Euro.
Dla mnie akurat wygodniejsze jest rozwiązanie płacenia za artykuły modelarski PayPalem, bo na nim mam środki na to przeznaczone.
Mam wystarczająco środków na koncie, ale w PLN.
Rozumiem i dziękuję za odpowiedz: wybierasz płatność w PayPal, system każe Ci płacić w €uro ponieważ widocznie jest tak ustawione..., ale wzmiankę o biadoleniu mogłeś sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
SnowB
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 09:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: SnowB »

Akurat zarzucanie komuś biadolenia jest tutaj zupełnie nie na miejscu. Sam mam niestety bardzo złe doświadczenia z tym sklepem, które jak narazie są niewyjaśnione choć na pewno tego nie zostawię w ten sposób.

Cały sklep jest zrobiony tak, że wydaje Ci sie, że kupujesz w PLN, a potem nagle masz naliczone w USD i z zupełnie innego adresu wysłany "invoice" - cokolwiek to jest skoro kupuję w polskim sklepie. Wcale nie miałem opcji płacenia przez Przelewy24 - tylko Paypal. Na samej zresztą stronie nie można znaleźć żadnej informacji kto jest tak naprawdę sprzedawcą itd.

Po zamówieniu, i to z tydzień później, dostałem informację, że paczka jest "shipped" czyli wysłana. Oczywiście paczki się nie doczekałem, tylko po interwencji mailowej kolejny tydzień później dostałem info, że partia produktów była wadliwa, oraz że mogę poczekać na inną albo zwrot kasy.

Wybrałem zwrot kasy, ale z powrotem na konto dostałem zamiast zapłaconych 131 PLN, 114. Kiedy zażądałem od sprzedającego zwrotu różnicy dostałem odpowiedź, że różnica wynika z kursu walut (!) i generalnie mogę się pałować albo złożyć sobie reklamacje do Paypala, a jak do nich złoże to już mnie informuje, że nie zostanie uwzględniona.
PiotrSz pisze:bajer0
Flyinglemon, albo raczej "Bergamot" albo jednak pan Marcin Sadyś nie idzie nikomu na rękę tylko jest sprzedawcą, który zarabia na tym co robi. Stawanie w jego obronie na zasadach "cieszcie się, że w ogóle możecie u niego kupować" jest trochę nie na miejscu, no chyba, że to kolega, którego trzeba obronić na forum. Na forum, gdzie jest zresztą dobrze reprezentowany bo za każdym razem jak pisałem w dziale "Kupię", że szukam czegoś co FL ma w ofercie to dostawałem PMki, że mam tam kupować bo takie fajne.
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: fangel »

Drogi Bartku. Proponuję zapoznać się z regulaminem sklepu oraz regulaminem usługi PayPal. Na stronie wyraźnie jest podane kto jest właścicielem sklepu i gdzie jest jego siedziba.
Zapłaciłeś 31 USD a nie 131 PLN, zostało Ci zwrócone 31 USD a nie 114PLN. Po co piszesz bzdury? Aaaa i jeszcze jedno- nigdy nie padło stwierdzenie "wypałuj się"!!! Zostałęś grzecznie poinformowany, że zostało Ci zwrócone dokładnie tyle ile wpłaciłeś.
Forum nie jest miejscem, w którym możesz sobie tak poprostu rzucać czyimś personaliami bez zgody!!! Proszę o usunięcie tego wpisu. Kolejna sprawa to w sklepie można płacić poprzez system przelewy24, sprawdź zanim rzucisz kolejne, bezpodstawne oskarżenie. Ale rozumiem, że jest Ci lżej, kiedy możesz sobie jak to powiedział Piotr pobiadolić!
maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: maglo18 »

Temat sklepu poruszony to może uzyskam szybciej odpowiedź tutaj. Czy jest możliwość zakupu konwersji na naze32 do cytrynki, ponieważ wysłałem cztery maile w tej sprawie i nie uzyskałem odpowiedzi.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: pawelsky »

Tak przygladam sie roznym watkom dotyczacym FlyingLemon i przyznam szczerze ze troszke nie rozumiem agresji z jaka sie tu fangel wypowiada. Sam tez troszke nie rozumiem zasad na jakich funkcjonuje FlyingLemon i nie dziwie sie ze ludzie maja uwagi.
fangel pisze:Proponuję zapoznać się z regulaminem sklepu oraz regulaminem usługi PayPal.
A gdzie w regulaminie jest informacja o tym, ze jesli wybiore sobie na stronie currency PLN i taka tez waluta widnieje podczas checkoutu, to przy platnosci PayPalem ta waluta jednak bedzie inna? Przyznasz ze to nieco mylace?

Gdzie znajde Returns Policy do ktorego odwoluje sie regulamin sklepu?
fangel pisze:Forum nie jest miejscem, w którym możesz sobie tak poprostu rzucać czyimś personaliami bez zgody!!!
Przeciez te dane podane sa do publicznej wiadomosci w regulaminie sklepu, wiec nie rozumiem skad oburzenie ze sa przytaczane w watku o tymze sklepie?
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: fangel »

pawelsky pisze:Tak przygladam sie roznym watkom dotyczacym FlyingLemon i przyznam szczerze ze troszke nie rozumiem agresji z jaka sie tu fangel wypowiada. Sam tez troszke nie rozumiem zasad na jakich funkcjonuje FlyingLemon i nie dziwie sie ze ludzie maja uwagi.
fangel pisze:Proponuję zapoznać się z regulaminem sklepu oraz regulaminem usługi PayPal.
A gdzie w regulaminie jest informacja o tym, ze jesli wybiore sobie na stronie currency PLN i taka tez waluta widnieje podczas checkoutu, to przy platnosci PayPalem ta waluta jednak bedzie inna? Przyznasz ze to nieco mylace?

Gdzie znajde Returns Policy do ktorego odwoluje sie regulamin sklepu?
fangel pisze:Forum nie jest miejscem, w którym możesz sobie tak poprostu rzucać czyimś personaliami bez zgody!!!
Przeciez te dane podane sa do publicznej wiadomosci w regulaminie sklepu, wiec nie rozumiem skad oburzenie ze sa przytaczane w watku o tymze sklepie?
W którym momencie pojawia się agresja z mojej strony? Raczej należę do ludzi spokojnych i jestem pokojowo nastawiony na resztę świata. Ale jak ktoś pisze nieprawdę, szczególnie kiedy dotyka to mnie to po prostu bronię (się). Tyle.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: pawelsky »

fangel pisze:W którym momencie pojawia się agresja z mojej strony? Raczej należę do ludzi spokojnych i jestem pokojowo nastawiony na resztę świata. Ale jak ktoś pisze nieprawdę, szczególnie kiedy dotyka to mnie to po prostu bronię (się). Tyle.
No laurka Twoj post raczej nie byl, ale mniejsza o to. Odniesiesz sie do pytan z mojego posta?
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: fangel »

pawelsky pisze:
fangel pisze:W którym momencie pojawia się agresja z mojej strony? Raczej należę do ludzi spokojnych i jestem pokojowo nastawiony na resztę świata. Ale jak ktoś pisze nieprawdę, szczególnie kiedy dotyka to mnie to po prostu bronię (się). Tyle.
No laurka Twoj post raczej nie byl, ale mniejsza o to. Odniesiesz sie do pytan z mojego posta?
A przeczytałeś może post kolegi wyżej? I nie masz wątpliwości do jego formy? Nie czepiasz się również faktu, że pisał nieprawdę? Mój post to rzeczywiście była laurka!
Domyślna waluta sklepu była w USD i taką wartość skrypt przenosił (niezależnie od tego jaka waluta przy przejściu do Chceckout była wybrana) , co dalej, już w samym Paypal'u można było zmienić! Aktualnie domyślną walutą dla PayPal jest EUR, dla przelewy24 PLN.
Regulamin został poprawiony.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: Verid »

fangel pisze:A przeczytałeś może post kolegi wyżej? I nie masz wątpliwości do jego formy?
Normalnie podstawówka.... "ale plose Pani, Jasiu tez powiedział kupa, on tes ma dostać kare"...
U SnowB ani u bajer0 niczego nie kupuję, w FlyingLemon mógłbym. I pewnie obyłoby się bez ekscesów ale jeżeli w razie ewentualnych kłopotów mam się spotkać z taką obsługą.... no cóż, zachęcająco to nie brzmi.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: pawelsky »

fangel pisze:A przeczytałeś może post kolegi wyżej? I nie masz wątpliwości do jego formy? Nie czepiasz się również faktu, że pisał nieprawdę? Mój post to rzeczywiście była laurka!
Przeczytalem i nie mnie oceniac czy pisal prawde czy nie, widze jednak ze podniosl problem co do ktorego sam mialem watpliwosci i ktory w swoim poscie sam teraz potwierdzasz.
fangel pisze:Domyślna waluta sklepu była w USD i taką wartość skrypt przenosił (niezależnie od tego jaka waluta przy przejściu do Chceckout była wybrana)
Przyznasz zatem ze ktos kto robil checkout w zlotowkach moze miec pretensje ze operacja byla jednak w usd i zwrot dostal w przeliczeniu z usd co gorsza mniejszy niz zaplacil?
fangel pisze: co dalej, już w samym Paypal'u można było zmienić!
Nie wiem czy wtedy mozna bylo zmienic, teraz nie mozna (sprawdzilem przed chwila).
fangel pisze:Aktualnie domyślną walutą dla PayPal jest EUR, dla przelewy24 PLN.
Regulamin został poprawiony.
Nadal nie widze takiej informacji w regulaminie, podasz linka, moze zle patrze.

Nadal tez nie widze Returns Policy.

Mysle ze zarowno w kupujacych jak i twoim interesie jest aby tego typu informacje byly wyraznie zaznaczone, bo prowadzi to potem do niepotrzebnych nieporozumien a w rezultacie, jak to okresliles, bezpodstawnych oskarzen.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 mar 2016, 19:19 przez pawelsky, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: fangel »

Verid pisze:
fangel pisze:A przeczytałeś może post kolegi wyżej? I nie masz wątpliwości do jego formy?
Normalnie podstawówka.... "ale plose Pani, Jasiu tez powiedział kupa, on tes ma dostać kare"...
U SnowB ani u bajer0 niczego nie kupuję, w FlyingLemon mógłbym. I pewnie obyłoby się bez ekscesów ale jeżeli w razie ewentualnych kłopotów mam się spotkać z taką obsługą.... no cóż, zachęcająco to nie brzmi.
Verid jaką obsługą? Klient został obsłużony we właściwy sposób- kulturalnie i z powagą...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Zakupy w FlyingLemon

Post autor: Verid »

Jeżeli z taką powagą i kulturą jak tu to....chyba potrzebuję jeszcze trochę czasu do namysłu przed zakupami...
Ten wredny...
ODPOWIEDZ