PayPal nieautoryzowana transakcja

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Bambi_461 »

Wszystkich wkoło uprzedzam,przestrzegam - a sam "...szewc w dziurawych butach chodzi...
Korzystam z PayPala od czasu,kiedy poleciał mój pierwszy model.
Tydzień temu na emaila dostałem powiadomienie z PayPala o odnotowaniu przez płatności w kwocie powyżej 20USD.Kupiono jakieś buty+wysyłka.Ponieważ nic w tym czasie nie kupowałem zacząłem drążyć temat.Powiadomiłem PayPal o nieautoryzowanej transakcji,zastrzegłem karty powiązane z PP.PayPal powiadomił mnie o wprowadzeniu procedury sprawdzającej.
W tę niedzielę na otrzeźwienie ,po śniadaniu kolejne 2-maile.Tym razem z żądaniem płatności przez PP - te już na ponad 70 i 120USD !
Teraz już odłączyłem konta bankowe powiązane z PP.Dzisiaj zmieniłem kilka ustawień na serwisach: hasła,loginy .
Po części sam sobie jestem winien-tak przypuszczam,bo kilka dni przed pierwszą nieautoryzowaną transakcją otzrzymałem emaila.
Pochodził on (tak przynajmniej wygladał) z anglojęzycznego Pajpala - informowamno mnie,
że zablokują mi konto z uwagi na nieuzupełnienia kilku danych w profilu.Kliknąłem na odnośnik,podałem dane teleadresowe.
Dopiero po przejściu na kolejną stronę z kartami i kontami zapaliła mi się żółta żarówa ! Wycofałem się z wypełniania i zamknąłem stronę.
Możliwe,że wtedy właśnie podałem komuś coś na tacy...
Korzystam z lapka (w większości )+ blaszak sporadycznie z windą+Avira na pokładzie.

Zetknął sie już ktoś z podobnym problemem ? Jakieś sugestie ?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Rurek »

Echh no stary a głupi ;-) i do tego robi w branży 8-)
Podkreślić wężykiem i zapamiętać - PayPal gdy kieruje do Ciebie jakąkolwiek korespondencję to posługuje się Twoim imieniem i nazwiskiem. Gdy tego nie ma w mailu - to jest fałszywka.
Przeciętnie raz na kwartał takie cuda dostaję i żeby nie kusiło natychmiast kasuję wypalam gorącym żelazem ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Adrián »

Bambi_461 pisze:Jakieś sugestie ?
Nigdy, przenigdy nie logować się na konto z linków, załączników z @. Czy to na pypal, lub co gorsza na konta bankowe, allegro itd.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Bambi_461 »

...Tak, nałożyłem już włosienicę i łeb posypałem popiołem :-( Dałem d...y niewązko. Sam też kasuję "faktury ' z Orange,DPD ,czy inne "aktualizacje umowy" a tu taka wtopa.Na trochę to zapamiętam.Tak to jest jak się siedzi do późna,a potem szybko na odp....Mea culpa. Poczyniłem kilka zmian zobaczę czy one coś dały.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
zawodnik3
Posty: 260
Rejestracja: wtorek 14 maja 2013, 10:39
Lokalizacja: gdynia

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: zawodnik3 »

Witam
w grudniu miałem taką samą akcję
też dałem się nabrać ale po zalogowaniu włączyła mi się CZERWONA :evil: żarówka,
skończyło się zmianą hasła
tutaj adres z którego to dostałem i treść emaila:


<PayPal@service.com>
"Dear Customer,
Your account has been limited because we've reviewed your account activity and as your payment processor, we need to better understand your business and the products or services you are providing to your customers.
This account limitation will affect your ability to:
send money
withdraw money
What to do next
Please log in to your PayPal account and provide the requested information before November 28, 2015 through the Resolution Center. If we don't receive the information before this deadline or we notice additional significant changes in your account activity, your account access may be further limited.
Log In Now
Thank you for your understanding and cooperation. If you need further assistance, please click Contact at the bottom of any PayPal page.
Sincerely,
PayPal"
marek zawodnik3

QUADRO TAROT 650 ; NAZA V2, PROPS APC14X5,5",Turnigy Multistar 4822-490Kv, ESC 4 in 1
(4x25A) , lipo 4s
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Bambi_461 »

Ja narobiłem sobie kłopotów po czymś takim,bo link <Update now>przekierował mnie dalej :-/
"Update your account's informations.

Here are things you need to know.
Account Limitation.

We noticed some unusual log in activity with your account.And after a review we decided to limit your access to your account.
Closing Your Account.

We will close your account after 2 days (48 hours) And you will be banned permanently from our site.
How to avoid closing your account.

All you need to do is to click the button "Update Now" And logging in there and updating your informations.

Update Now
"
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Adrián »

Ja miałem podobną sytuację, ale z allegro. A zaczęło się to od jednego cwaniaka z UK? Chciał kupić ode mnie konsolę, oczywiście wszystko pięknie ładnie, gość jest zdecydowany i kupuje cały komplet jaki był wystawiony, tylko nie może przelać na konto, bo nie może się zalogować przez payu na allegro itd. Gość był tak natarczywy, i nawet już mógł iść do banku i "wpłacić" pieniądze, tylko był warunek, że muszę nadać paczkę kurierem i dopiero po nadaniu i wysłaniu skanu, dopiero bank "odblokuje" przelew heh. Oczywiście go olałem.
To po pewnym czasie dostawałem raz na jakiś czas podejrzane @, z "allegro", żeby zalogować się na konto, bo są zaległości i zawiesili mi konto..
Oczywiście zamiast Polskich znaków krzaczki..
Więc zalogowałem się przez przeglądarkę do konta i oczywiście konto działa, wszystko jest ok.

Wysłałem @ zwrotnego do allegro z opisem sytuacji.
Po jakimś czasie, kolejny @, chodziło o to samo, ale tym razem już bez wtopy z Polskimi znakami... Po kilka takich @ koleś odpuścił i już nie dostaje.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Bambi_461 »

Mnie identycznie chciał przekręcić gostek ,kiedy sprzedawałem obiektyw do Olka.Najpierw był adres gdzieś z Afryki,przy kolejnym mailu juź bliżej.Pogoniłem go właśnie przez brak ogonków,różną lokalizację i wymóg podania danych banku.Posłałem mu soczystego emaila i zrobiło się cicho.Niedługo potem ,od syna "polskojęzyczny" marynarz próbował kupić Forda Focusa do Anglii :roll: Teraz wtopiłem przez własne lenistwo,rutynę i pośpiech.
Pozdrawiam, Jacek
Greg200
Posty: 73
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 07:22
Lokalizacja: Elbląg

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Greg200 »

Bambi_461 pisze:Mnie identycznie chciał przekręcić gostek ,kiedy sprzedawałem obiektyw do Olka.Najpierw był adres gdzieś z Afryki,przy kolejnym mailu juź bliżej.Pogoniłem go właśnie przez brak ogonków,różną lokalizację i wymóg podania danych banku.Posłałem mu soczystego emaila i zrobiło się cicho.Niedługo potem ,od syna "polskojęzyczny" marynarz próbował kupić Forda Focusa do Anglii :roll: Teraz wtopiłem przez własne lenistwo,rutynę i pośpiech.
Też trafiłem na jakiegoś libijczyka który koniecznie uparł się żeby mu wysłać aparat. Oczywiście z racji niemożności zrobienia przelewu bezpośrednio na Allegro, zaklinał się / chodziło o boga na "A" / że przelew wykona w jego imieniu kolega z Londynu !!
Swoją drogą uważałem zawsze że takie wymysły to taka nasza narodowa przypadłość !! Okazuje się że w świecie też nie brakuje "pomysłowych Dobromirów".
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Puuf »

Na PayPalu mozna wlaczyc 2-stopniowa autoryzacje. Wtedy kazda transakcje trzeba potwierdzac kodem przesylanym przez sms. Dosc skutecznie zabezpiecza przed tego typu akcjami.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Piotrowy »

Greg200 pisze:Też trafiłem na jakiegoś libijczyka który koniecznie uparł się
Panowie :-) . Z racji prowadzenia długoletniej działalności gospodarczej dostaję co chwila informację o zablokowaniu konta (najczęściej z banków w których nie mam rachunku :lol: ), niezapłaconych fakturach za telefon i innych zaległościach (kopie faktur w załącznikach .zip, albo inne dziwne rozszerzenie) :evil:
Uczciwy obywatel się przejmuje, bo przecież wszystko zapłacone w terminie, otwiera, a tu w załączniczku niespodzianeczka :-P
Wcześniej były prośby o przyjęcie milionów $$$ na firmowe konto i inne takie cuda, ale to już stare :-/
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Xeo »

Ja miałem jakiś czas temu akcję że jakiś tam koleś zostawił w spadku ponad 1kk USD i jestem pracowitym spadkobiercą. Muszę tylko podać kilka informacji bankowych i osobowych do przelewu. Uśmiałem się po pachy jam to zobaczyłem.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Piotrowy »

Xeo pisze:Ja miałem jakiś czas temu akcję że jakiś tam koleś zostawił w spadku ponad 1kk USD i jestem pracowitym spadkobiercą
A co :roll: Myślisz, że paru chytrych nie podało :lol: . Każdy, by chciał przytulić w spadku jakąś okrągłą sumkę od dalekiego krewnego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: Bambi_461 »

Puuf pisze:Na PayPalu mozna wlaczyc 2-stopniowa autoryzacje. Wtedy kazda transakcje trzeba potwierdzac kodem przesylanym przez sms. Dosc skutecznie zabezpiecza przed tego typu akcjami.
Mądry po szkodzie,ale włączę.
@ Numer na spadek też już przerabiałem.

Kontaktowałem się dzisiaj z PP-lem.Pani konsultantka powiedziała mi,że gdyby przy pierwszym zgłoszeniu polecono mi zmienić adres mailowy z jakiego korzystam na PP do kolejnych NT raczej już nie powinno dojść.Cóż wychodzi na to,że mi zabrakło wyobraźni a komuś w PP "5-minut olśnienia".
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
BQB
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2012, 19:06
Lokalizacja: Elbląg(okolice)

Re: PayPal nieautoryzowana transakcja

Post autor: BQB »

ja natomiast wszystkie podejrzane mejle otwieram na wirtualnym systemie - ale to nie dlatego, że nie wiem, że to coś podejrzanego, tylko z ciekawości, aby zobaczyć co dane dziadostwo zrobi. Co ciekawe, ostatnio dostałem mejla, który zawierał plik z rozszerzeniem scr na mejla firmowego (scr to wygaszacz ekranu, jakby kogoś interesowało) i po sprawdzeniu na stronce http://www.virustotal.com okazało się, że chyba 3-4 wykrywała go jako wirusa, a reszta nie. Szkoda, że nie zanotowałem które to firmy, gdyż to był skrypt, wyciągający hasła i loginy z przeglądarki oraz key logger. Po 2 dniach na tej stronce już zdecydowana większość go wykrywała. Także miałem 0 day. Po upewnieniu się co i jak plik z wirtualną partycją usunąłem i wrzuciłem kopię, co zajęło dosłownie chwilkę.

Polecam taki sposób testowania
ODPOWIEDZ