Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: markac »

Może to nieodpowiednie forum do tego celu, ale dużo użytkowników z tego forum kupuje za granicą (przeważnie z Chin) i wiele tematów było poruszanych w kwestii kupna telefonu.

Po kilku miesiącach jestem w stanie ocenić telefon, na który wydałem dokładnie 220zł (w tym przesyłka), czyli Doogee X5.
Przesyłka dotarła po 9 dniach od chwili nadania i 10 dniach od chwili płatności.

Choć byłem sceptycznie nastawiony do telefonów za taką kwotę, okazało się, że zupełnie niepotrzebnie, przez co zwlekałem z kupnem długi czas.
Opóźnienie było spowodowane głównie dużą ilością podobnych urządzeń i niezdecydowaniem co do systemu.

Zaryzykowałem więc wydając niewielkie pieniądze z ew. planem zmiany telefonu w niedalekiej przyszłości.
Jest to też mój pierwszy telefon z Androidem po Bada OS, a przymierzałem się do Windows Phone...

Nie mam doświadczenia w pisaniu rejencji, więc jeśli chodzi o wydajność sprzętową, zaprezentuję po prostu wyniki z Antutu Benchmark 6.
Jeśli chodzi o obsługę systemu, jest to Android Lollipop 5.1, który chodzi płynnie i bez zacięć.

Obrazek

Obudowa jest solidna i wykonana z dobrych materiałów z jednym mankamentem w okolicach przycisku blokady.
W tym miejscu plastik jest wyjątkowo cienki i przy zdejmowaniu klapki odgiął mi się, chociaż bardzo uważałem.
Po późniejszym obejrzeniu filmu z rozpakowania, zastanawiam się, czy tego wcześniej nie było...

Obrazek

Na multimediach (zdjęcia, filmy) mi nie zależało, ponieważ wiedziałem, że w tej cenie nie jest możliwe osiągniecie zadowalającego poziomu,
który jest osiągalny dopiero dla smartphonów od 800zł w górę.

Mój 5 letni Samsung Wave II pod tym względem bije na głowę ten telefon, ale tylko w tej kwestii, no i oczywiście aluminiowej obudowy :-)
Na ekranie do tej pory mam oryginalną folię.

Unboxing:
Obrazek

Szczerze mogę polecić sprzedającego, gdzie kupowałem telefon (nie ma żadnych linów referencyjnych, nic na tym nie zarabiam):
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 59179.html

Obrazek
Obrazek
  • CPU MTK6580 1.3GHz,GPU:Mali-400
  • RAM 1GB
  • ROM 8GB
  • Screen 5.0inch
  • Resolution 1280x720
  • Camera 5.0MP+8.0MP
  • Battery 2400mAh
  • System Android 5.1
  • Network 2G: GSM 850/900/1800/1900, 3G: WCDMA850/1900/2100

Może inni umieszczą jakieś rekomendacje telefonów w budżecie do $60 z wynikami AnTuTu (screenshot), to odświeżę pierwszy temat, jakaś tabelka porównawcza, która może przyda się innym?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: Verid »

Mnie w telefonie interesuje przede wszystkim dual-SIM - to widzę że jest - i wytrzymałość baterii. Powiesz coś na ten temat?
Mój obecny chińczyk tez jest zadowalający pod względem stabilności i płynności (choć Android 4.2.2 zaczyna pomału muzeum zalatywać przy dzisiejszym postępie w telefonach) ale bateria to jest jakaś masakra.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: markac »

Verid, ciężko mi powiedzieć na ile starczy bateria, ponieważ osobiście więcej bawię się w Internet niż dzwonię.
Na początku intensywnie go użytkowałem, bo była to dla mnie nowość i starałem się rozładowywać do końca.
Teraz po prostu podłączam jak coś zgrywam, czy jestem w zasięgu źródła prądu i zostawiam... - w razie czego.
Sam Android ma zresztą funkcję oszczędzania baterii, z której korzystam, aktywuje się to to przy 15% chyba.
Na pewno na dwa dni jakiegoś intensywniejszego użytku powinno starczyć, w zależności od preferencji (jasność ekranu itp.).
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: Verid »

No widzisz ja podobnie z użytkowaniem. Tyle że mój nawet po wymianie baterii na nową i niespecjalnie obciążany, rano odłączony od ładowarki do wieczora z reguły dotrzyma ale jak go na noc nie podłączę to rano będzie martwy. Dwa dni to byłby luksus.
Coraz bardzie j mnie kusi Mlais X5 który się szczyci baterią 4300mAh.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: markac »

To zależy co robisz, jak telefon tylko leży, to ten model wystarczy na znacznie więcej niż 2 dni.
Mam naładowany do pełna, mogę dać screen z użycia baterii jak dojdzie do powiedzmy 5%, no ale słabo wykorzystuję teraz telefon.
Wieczorem po internecie poszperam, w tle synchronizacja poczty, FB, GG itp.
WiFi non stop włączone, ale jak wiadomo, rozmowa najwięcej pobiera energii i ekran przy czytaniu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: Verid »

Tym bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu że mam jakiegoś szrota bo u mnie WiFi praktycznie w ogóle nie jest używane, chciałem BT bo bracki mi dał smartwatch'a to telefon piorunem padał a reszta jak u ciebie tj. synchro w tle poczty, pogodynki, SolarActivityMonitor itp. GG i FB nie mam.
Nic to - może jakiś prezent noworoczny sobie zrobię...
Ten wredny...
czamarek
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 22 lis 2012, 12:01
Lokalizacja: z domu

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: czamarek »

Już lepiej dopłacić trochę i kupić Doogee X5 Pro z 2GB RAM, przynajmniej płynnie będzie działał. W promocji był lub jeszcze jest za 200zł z przesyłka. a X5 był za 31 dolarów (120zł) Na forum telchina jest wątek z promocjami telefonów z chin.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: markac »

czamarek, jeśli dla kogoś $40 różnicy (obecnie 157,60 zł) to "trochę" to masz rację...
Jeśli komuś zależy na LTE i 2GB Ram to pewnie warto dołożyć, o ile ma się już jakieś tam doświadczenie, którego ja nie posiadałem i traktowałem jako "zakup kontrolowany".
Verid, od Twojego ostatniego postu (czas końca ładowania) mam 24% baterii jak na razie po 48h.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: Verid »

markac pisze:Verid, od Twojego ostatniego postu (czas końca ładowania) mam 24% baterii jak na razie po 48h.
A ja ładowałem już 3 razy - bo trzeba było posprzątać na forumie.
markac pisze:Jeśli komuś zależy na LTE
A to ten twój nie ma? Wydawało mi się że w opisie było...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: markac »

Verid, zawsze miałem HSDPA i mi wystarczało.
Swego czasu czytałem, że nie ma praktycznie różnicy w pingach, a transferu nie wykorzystam.
W większości korzystam z WiFi w domu i w pracy.
Tutaj więcej o transmisji danych:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/doogee/ga ... ia-X5.html
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: Kwasiu »

czamarek pisze:Już lepiej dopłacić trochę i kupić Doogee X5 Pro z 2GB RAM, przynajmniej płynnie będzie działał. W promocji był lub jeszcze jest za 200zł z przesyłka. a X5 był za 31 dolarów (120zł) Na forum telchina jest wątek z promocjami telefonów z chin.
Jakieś linki??
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: Rurek »

Polecam stronkę http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... a-2gb-16gb
Na jej podstawie kupiłem mojego dooggee ... f3pro :-)
Zastanawiam się czy warto rozmnażać wątki na forumie skoro mamy jeden duży generalnie o telefonach z Chin....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartphone z Chin do $60 - mini recenzja

Post autor: markac »

Rurek, niby miała to być jakaś mini recenzja, ale chyba można połączyć z tamtym tematem, nawet chyba dobrze by było.
ODPOWIEDZ