Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: bosss »

Witam.

Ruszam właśnie z projektem przerobienia Phantoma 2 Vision Plus na zwykły gimbalem Walkera G-2D z wykorzystaniem dowolnej kamery w moim przypadku Xiaomi YI. Dzisiaj dotarła ostatnia paczka z chin z potrzebnymi elementami i myślę że oficjalnie mogę ruszyć z projektem. Z tego co wiem chyba pierwsza taka przeróbka na forum może nawet w Polsce...

W chwili obecnej z Phantoma wystają tylko 3 kostki i nie działa aplikacja w telefonie...

Po modyfikacji ma działać:
-telemetria
-podgląd w aplikacji na smartphonie
-waypoint
-sterowanie pitch z pilota
-sterowanie pitch z aplikacji oraz żyroskop

Nie będzie działać
-włączania nagrywania i zdjęć z apki jak i ściągania nagranych materiałów (zgrywać można aplikacją dedykowaną do xioami a włączanie nagrywania rozwiązałem dokupując pilot bt do kamerki, jest mały zmieści się na aparaturze

Problemu które już widzę:
-Nie pasuje mocowanie gimbala pod otwory w phatomie - możne wywiercić bo są w obrębię plastiku
-xioami nie wchodzi w gimbal - dremel i da rade to przerobić
-pasuje podnieść z 2cm podwozie żeby gimbal na wyłączonym nie haczył o ziemie

Na chwile obecną tak to wygląda:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Wieczorem zabieram się przeróbkę o czym bedę informował w tym poscie edytując go żeby każdy chcący wykonać taki mod miał wszystko w jednym miejscu ;-)

Cześć 1 - Przerobienie Phantoma

1.Rozkręcamy obudowe
2. Odkręcamy gniazdo usb
Obrazek
3. Wyciągamy na zewnątrz 3 taśmy które szły do oryginalnego gimbala-kamery. Skręcamy USB. 2 zielone taśmy zostają 2 czerwone wtyczki odpinamy a taśme usuwamy nie będzie potrzebna
Obrazek
4.Taśmę wychodzącą z modułu wi-fi podpinamy w miejsce kostki z usuniętej taśmy
Obrazek
Teraz możemy sprawdzić czy system wi-fi jest sprawny i czy warto dalej działać w temacie. Podpinamy gps i odpalamy całość czyli Ph , aparaturę i moduł. Właczamy program w tel. powinna działać telemetria i radar. Jak wyświetla wysokość prędkość itp działamy dalej
Obrazek
5. Czas na 2 taśmę zaznaczoną zielonym kolorem. Wypinamy ją ponieważ trzeba ją przerobić
Obrazek
Należy przerłożyć 2 pierwsze piny. Oryginalnie jest tak
Obrazek
A ma być tak
Obrazek
Wpinamy ją na swoje miejsce a z 2 strony można podłączyć kamerę i zasilanie gimbala wg. tego schematu
Obrazek
Teraz pozostaje podłączyć kamerę i sprawdzić czy działa(pamiętajcie włączyć przekazywanie obrazu w cam)
Obrazek

U mnie działa wszystko prawidłowo.


Cześć 2 - Montaż gimbala - Walkera G-2D

1. Przymierzamy podstawę od ori gimbala i zaznaczamy miejsca gdzie trzeba nawiercić
Obrazek
2.Wiercimy dziury mniejwiecej takiej średnicy jak ori ja dodatkowo dałem taśmę z gąbką żeby równo dolegało bo z 1 strony plytka miał próg
Obrazek
3. Tu musiałem przerobić gimbal pod xiaomi ale to pomijam zakręciłem płytkę i zamontowałem gimbal
Obrazek
4. To o czym wspominałem na początku trochę trzeba podnieść powozie ja pociąłem na 4 paski materiał gąbkowy którym chińczyk zabezpieczył paczkę i obwiniłem taśmą bezbarwną dość estetyczne i spełnia zadanie
Obrazek
5. Czas na polutowanie przewodów wg schematu jaki podałem + 1 przewód do sterowania gimbalem
Obrazek
6. podpinamy zasilanie
Obrazek
7. Sterowanie pitch
Obrazek
8. druga strona do Nazy do F2 jako sygnał
Obrazek
9 . Przewody naciągamy i układamy żeby się nie plątały. W obudowie trytujemy
Obrazek Obrazek Obrazek
10. Skręcamy obudowę i sprawdzamy poprawność działania
Obrazek
11. Jeśli mamy umieszczamy pilot do sterowania kamerą na aparaturze ja użyłem taśmy z rzepę
Obrazek



I tym sposobem mamy przerobionego Vision plus pod naszą kamerę i gimbal. ;-) Niebawem pokażę jeszcze jedną fajną sprawe kóra przyda się do takiego zestawu.

Cześć 3 - Podpięcie iOSD mini

W związku z pytaniem kolegi mk5irek zainteresowałem się tematem i chodź nie posiadam iosd to pokażę jak go wpiąć. Nie sprawdzę czy działa ale wg mnie nie powinno być problemów ;-)

1.Potrzebna będzie 4 pinowa kostka z taśmy która została nam z przeróbki. Zaznaczona na czerwono, nie mam rozebranego Phantoma ale wielkością powinna pasować.
Obrazek
2. Przewody łączymy z kostką iosd wg schematu
Obrazek
3.Kostkę wpinamy w gniazdo zaznaczone na czerwono
Obrazek
4. kable od kamery łączymy tak jak na schemacie
Obrazek
Na powyższym zdjęciu też widać jak upchać Mini iOSD w obudowe ew można zrobić wersjie odchudzoną
Obrazek
Ale to już duża ingerencja

Kolego mk5irek napisz czy zadziałało prawidłowo...
Ostatnio zmieniony środa 25 lis 2015, 14:10 przez bosss, łącznie zmieniany 1 raz.
mk5irek
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 paź 2015, 23:15
Lokalizacja: Radom

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: mk5irek »

Pięknie to zrobiłeś, kolego ładny opis i fotki. A jest szansa wpiąć fpv aby wyświetlało osd i gdzie go wpiąć może wiesz. Ja jutro zabieram się za przeróbkę swojego wg. Twego opisu. Pozdro.
-po pierwszej przeróbce okazuje się że mój nadajnik WIFI jest uszkodzony-nadmiernie się grzeje i nie nadaje sieci :/ Zamawiam osd i zobaczę jak się sprawa potoczy dalej.
Awatar użytkownika
Krzysiek H
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: Krzysiek H »

trochę "odkopię" ...
Jak się sprawdza ten gimbal ???
Pozdrawiam, Krzysiek.
damianfmx
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2016, 17:42

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: damianfmx »

Przerobiłem według instrukcji. Wszystko świetnie działa. Przy przerabianiu taśmy miałem problem jak przełożyć te 2 kabelki (można to zrobić na 2 sposoby). U mnie patrząc na wtyczkę(jak na zdjęciu) pin 1 poszedł w miejsce ósme a pin 2 w siódme miejsce w wtyczce (licząc od lewej).
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: pszem »

bosss, piękna robota widzę że i ućiebie walkera dała radę :)

Krzysiek H, g-2d uważam że w tej cenie jest świetnie możesz pooglądać jak sobie radzi na przykład tu https://www.youtube.com/watch?v=NJTt9uZ1-M0 lub na innych moich filmach zenmuse to to nie jest ale na prawde fajnie sobie radzi
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
damianfmx
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2016, 17:42

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: damianfmx »

Mój phantom po kolejnej przeróbce dostał G2D .
Pytanie do autora tematu jak ustawiony masz gimbal w DJI Assistant?
Zdjęcia wychodzą mega, jednak w filmach efekt "Jello" jest mocno widoczny.
Pierwsza myśl to śmigła, kupiłem nowe czekam aż dotrą, niedługo będzie wyważarka na pewno trochę pomoże ale czy rozwiążę problem ?
Bawiłem się trochę ustawieniami w samym gimbalu według instrukcji :
https://aeromind.pl/wp-content/uploads/ ... l-G-2D.pdf

Jeszcze sporo brakuje do poprawnej pracy:



Tak wyglądają moje ustawienia
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: Adrián »

Śmigła do sprawdzenia/wyważenia, to samo silniki.
Jak już będzie idealnie, to możesz pobawić się z "gumkami" w gimbalu i wymienić na miękkie/twarde.
Na końcu pidy do sprawdzenia, tylko one nie mają wpływu na jello, tylko złe zachowanie gimbala.

Jaką zamówiłeś wyważarkę? Taką, która jest sama wyważona? Najlepiej podeślij link.

Jak masz, to pokaż film, czy to faktycznie jello, bo na filmie, wygląda jak źle ustawiony gimbal.
damianfmx
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2016, 17:42

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: damianfmx »

Wyważarka to własna produkcja pręt gładki m6 + gwinty prawy i lewy oparty na dwóch ostrzach stanley-a przymocowanych do poziomicy. Amatorka ale zawsze coś. Jeśli możesz proszę o wskazanie odpowiedniej wyważarki do tego rodzaju śmigieł. Rozważę zakup.
Co do ustawienia gimbala chętnie poznam opinie na co warto zwrócić uwagę, dopiero uczę się pracy z tego typu urządzeniem.
Co do wyważania silnika pierwszy raz słyszę o tym. Czas się do edukować...
Film:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: Adrián »

Wygląda jak źle ustawiony gimbal, pidy do poprawki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: Verid »

To nie jest jello. Za luźne gumy lub/i gimbal "za miękko" ustawiony.
Ten wredny...
damianfmx
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 sty 2016, 17:42

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: damianfmx »

Dzięki za pomoc. W takim razie działam z ustawieniami. Dam znać jak opanuję.
hanysMJX
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 08:40

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: hanysMJX »

Witam wszystkich... znalazłem na YT dosyć ciekawy filmik jak podłączyć posiadany przezemnie gimbal pod ph2, tyle że to tylko samo podłaczenie gimbala i jego sterowania, chodzi o ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=rzpAIwA5x2Q

i tu pytanie do autora:

czy mozna zrobic jakieś "combo" w sensie podłączenie gimbala tak jak na filmie(taki posiadam) plus reszta tak jak u Ciebie w projekcie żeby działały parametry lotu, itp. bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, gdyż na dniach chce się brać za przeróbkę:)
I czy wzmacniacz zasięgu daje rady w połączeniu z GOPRO?

jak dobrze rozumiem, tej opcji nie robię:
"Wpinamy ją na swoje miejsce a z 2 strony można podłączyć kamerę i zasilanie gimbala wg. tego schematu"
a działam wg. schematu z mojego filmiku tak?
większośc jest dla mnie w miarę zrozumiała, ale zastanawiam się jaką kolejność wybrać czy lepiej najpierw podłączyć gimbala, czy zacząć od tego co zrobił boss, i czy mógł byś wyjaśnić punkt 5, czyli polutowanie przewodów, wg. jakiego schematu? bo nie czaje...

pozdrawiam!!

EDIT - scalenie

Witam, zabrałem się wczoraj za Twoja przerobke i nie wiem czy coś źle podpialem, czy mam coś z WiFi... Apka w smartfonie znalazła mi WiFi drona i polaczyla się z nim, niestety nie pokazywał żadnych parametrów i wyskskiwal jakiś błąd :/ macie jakieś pomysły? 17 września jadę na tor posmigac i chciał bym to mieć już ogarnięte do tego czasu żeby ponagrywac jakieś ujęcia :) . Pozdrawiam!!

EDIT - scalenie

phantom connection broken, dokładnie coś takiego wyskakuje:/ ktoś coś> boss pomożesz? co to moze byc? dodam, że grzeje się okropnie po kilku minutach pracy:/ jest padnięty?;/ pozdroo!!

EDIT - scalenie

rozumiem, że nie doczekam się odpowiedzi...
AdiIce29
Posty: 15
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 19:09
Lokalizacja: Polska

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: AdiIce29 »

Witam
Mam problem ze sterowaniem pitch gimbala walkera g2d mianowicie gdy podłączam sygnał (z nazy kanał F2) to kamera odrazu unosi sie ku "niebu" a sterowanie wyglada tak, ze mogę ustawić kamerę obiektywem w dół albo do góry(patrzy na brzuch drona)
Film z problemem:
https://www.youtube.com/watch?v=2VSkqfE0_s0
hanysMJX
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 08:40

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: hanysMJX »

miałem tak jak w gimbalu była źle podłaczona wtyczka... w moim chinskim gimbalu miałem 3 opcje, i tylko jedna działa poprawnie... tyle że nie mogę ustawić gimbala w DJI assistant, gdyż nie ma opcji ustawień gimbala:/ próboałem ściagnac assistanta, typowo do nazy ale też lipa, bo nie łączy mi się z dronem:/
AdiIce29
Posty: 15
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 19:09
Lokalizacja: Polska

Re: Phantom 2 Vision Plus mod zwykły gimbal + cam na ori app

Post autor: AdiIce29 »

Jesli podepne odwrotnie to mogę coś spalić/uszkodzić?
ODPOWIEDZ